Zakup Zafirki b auto po golfie

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

Zakup Zafirki b auto po golfie

#1 Post autor: harvard »

Witam
Do tej pory jeździłem autem kompaktowym gofer chatchback 4 . W związku z powiększeniem rodziny zastanawim się nad zafirką 1.8 PB 140KM. Jakoś rok 2008 może już po lifcie. Waham się bo to jednak półka niżej niż audi/vw, jednak pojemnościowo wygrywa z w/w. Podpowiedzcie mi jakie są Wasze opinie o aucie. Będzie ono sprowadzane z Niemiec lub Belgii. Czy ten silnik daje radę przy sprawnym wyprzedzaniu? Czy nie jest za mułowaty?

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Sebu$ »

harvard pisze: 23 kwie 2018, 12:39 Witam
Do tej pory jeździłem autem kompaktowym gofer chatchback 4 .
Czy Fabryka VW wie już o takim swoim modelu ?
harvard pisze: 23 kwie 2018, 12:39 W związku z powiększeniem rodziny zastanawim się nad zafirką 1.8 PB 140KM. Jakoś rok 2008 może już po lifcie.
dobrze się zastanawiasz
harvard pisze: 23 kwie 2018, 12:39 Waham się bo to jednak półka niżej niż audi/vw, jednak pojemnościowo wygrywa z w/w.
możesz bardziej doprecyzować dlaczego półka niżej od VW ?
harvard pisze: 23 kwie 2018, 12:39Podpowiedzcie mi jakie są Wasze opinie o aucie. Będzie ono sprowadzane z Niemiec lub Belgii. Czy ten silnik daje radę przy sprawnym wyprzedzaniu? Czy nie jest za mułowaty?
Uważam, że powinienieś zostać w wyższej "półce" i zakupić VW Touran. I to bez wahania. Ja bym się nie pchał w coś gorszego.

Ten kompaktowy .... gofer 4 dużo zmienił u Ciebie
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Kowal1981
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 24 lut 2017, 08:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rumia
Auto: Zafira 1.9 CDTI Automat
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#3 Post autor: Kowal1981 »

^^^^ :lol: :piwo:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018, 19:09 przez Kowal1981, łącznie zmieniany 1 raz.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#4 Post autor: harvard »

@Sebu$
Dzięki za miłe przywitanie na forum, lubi ludzi z jajem, i konkretnym dowcipem.
Pytam bo szukam tylko benzynki, a touran ze spowolnioną w jeździe jednostką 1.6 nie radzi sobie z masą auta. Stąd moje pytania. Czytam opinie, artykuły i polecają jednak 1.8 140KM. Szukam teraz opinii samych użytkowników czyli Was! Nie miałem na celo, mówiąc o półce wyżej, Was obrazić - a widzę, że tak to odebrałeś - niesłusznie.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: SD72 »

harvard pisze: 23 kwie 2018, 19:44 Dzięki za miłe przywitanie na forum
Zapraszamy do tematu ;)

viewforum.php?f=42
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2471
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#6 Post autor: Mariusz »

Adam ja akurat przesiadłem się z golfa do zafiry i jestem zadowolony. Fakt Opel może jest trochę niżej w hierarchii motoryzacyjnej co sam zauważyłem jakością wnętrza i brzęczeniem plastików, ale ostatni golf jakiego miałem to był poprostu szmelc. Golf 5 1,9 TDI 105 KM. Po zakupie Zafiry trochę byłem rozczarowany bo golf jednak pomimo mniejszej mocy był zrywniejszy ale w Zafirze da się to zaakceptować. Korzystam z auta w mieście więc moc nie ma wielkiego znaczenia. W trasie też jest wystarczająco,chyba ze lubisz poszaleć to wtedy polecam wersję 2.0T 200KM. To już jest żwawe. Powodzenia w poszukiwaniu Zafirki. :ok:

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#7 Post autor: harvard »

Dzięki wielkie.
Szukam auta raczej po lifcie z silnikiem 1.8 140KM. Potrzebne do 2+2 od niedawna. Poprzedni silnik w golfie to 1.6 i słabo sobie radził w trakcie wyprzedzania. Jedni mówią, że ten 1.8 szału niema a inni że daje radę. Wyścigówki nie szukam auto ma być praktyczne i pakowne. Chciałem audi b7 ale jednak kufer ma słaby i za te pieniądze kupię starsze auto. A jak z rdzą u Was? Czy zawieszenie nie jest twarde?

Skasowany użytkownik 23188

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 23188 »

Przesiadasz się do zupełnie innej klasy auta - przymierz się, obejrzyj na żywo czy będzie to dla Ciebie ok.
Zafirę też można kupić w bogatej opcji wyposażenia - i na pewno nie będzie to żadna "siara", "badziew" i nie będzie się czego wstydzić.
Mam auto, wprawdzie wersję "A", za ułamek kwoty np. wspomnianego Audi B7 i jest praktycznie wszystko czego mi trzeba (a nawet więcej) - od mocnego silnika (2.0T) po skórzaną tapicerkę,
podgrzewane fotele, samościemniające lusterko etc.
Co do pakowności - kufer jest naprawdę bardzo pojemny. Oglądałem także dużo Zafir B - korozji nie zauważyłem (może wszystkie były tak zadbane :) ).
Co do zawieszenia w wersji "B" nie wypowiem się, ale ja mam nisko i twardo :D

Podsumowując póki dzieciaki mam "małe" (5 i 10 lat obecnie) - to trafiłem w auto - bo robi i jako tatusiowóz i z drugiej strony jak nie wiozę nikogo to i powiedzmy, że "poszaleć" można (OPC).

Inne propozycje/opcje ode mnie to np.:
- wspomniany Touran ("kopciuch" 1.9 - jeździłem - daje radę i jest ekonomiczny)
- Renault Scenic/Grand Scenic (mnóstwo schowków, stoliki, przestronny i na pewno stylizacja na+ nie tak nudna jak w grupie VW)

Awatar użytkownika
Czesławo Moreno
Zafiromaniak
Posty: 1811
Rejestracja: 22 lis 2015, 21:06
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira B 1.8 +
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Czesławo Moreno »

harvard pisze: 24 kwie 2018, 09:22 Dzięki wielkie.
Szukam auta raczej po lifcie z silnikiem 1.8 140KM. Potrzebne do 2+2 od niedawna. Poprzedni silnik w golfie to 1.6 i słabo sobie radził w trakcie wyprzedzania. Jedni mówią, że ten 1.8 szału niema a inni że daje radę. Wyścigówki nie szukam auto ma być praktyczne i pakowne. Chciałem audi b7 ale jednak kufer ma słaby i za te pieniądze kupię starsze auto. A jak z rdzą u Was? Czy zawieszenie nie jest twarde?
Napisze tak ze swojej praktyki z zafira 1.8 140km,jak dla mnie można tym żwawo jeżdzić lecz troche trzeba sie nauczyć,ja uczyłem się jakieś pół roku i daje radę żwawo jeżdzić,wiadomo zapakujesz się po brzegi szału nie ma,ale wyprzedzić się da i to bez szukania duzej przestrzeni do manewru.Ja od siebie osobiście polecam ten silnik :)

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: Sebu$ »

harvard pisze: 23 kwie 2018, 19:44 @Sebu$
Dzięki za miłe przywitanie na forum, lubi ludzi z jajem, i konkretnym dowcipem.
Pytam bo szukam tylko benzynki, a touran ze spowolnioną w jeździe jednostką 1.6 nie radzi sobie z masą auta. Stąd moje pytania. Czytam opinie, artykuły i polecają jednak 1.8 140KM. Szukam teraz opinii samych użytkowników czyli Was! Nie miałem na celo, mówiąc o półce wyżej, Was obrazić - a widzę, że tak to odebrałeś - niesłusznie.
Czy ja się obraziłem ?
Zadałem Ci proste pytanie, na które nie odpowiedziałeś .... a później to był sarkazm ;)

tak że spoko .... :zdrowko:
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#11 Post autor: czarekcw »

Miałem Golfa IV w 1.6 , teraz mam ZB. Jakbym miał teraz kupować to raczej VC niż ZB.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#12 Post autor: harvard »

No i zafirka sprowadzona, opisze jak odbiore bo czekam na dukumenty z DE a ida już nie wiem dlczego 2 tydzień i ich nie ma.
Mam pytanie w ktorym autoświecie i motorze była opisywana zafirka b?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: SD72 »

harvard pisze: 27 cze 2018, 06:52 Mam pytanie w ktorym autoświecie i motorze była opisywana zafirka b?
Moze o to chodzi http://www.auto-swiat.pl/jak-sprzedac-i ... wde/pxgt9w
bazyliszek72

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#14 Post autor: harvard »

Chodziło mi o papierowe wydania, może ktoś z Was je ma w domu a ja mam możliwość mieć w pdfie. Dzięki.
Po wszystkich procedurach przywitam sie na forum wrzuce rozkodowany vin i fotki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”