Zakup Zafirki A fl

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

Zakup Zafirki A fl

#1 Post autor: artjoasia »

Po podjęciu trudnej decyzji, że nowym autkiem będzie Zośka, oglądam ogłoszenia pod kątem tego, na co ewentualnie mnie stać. Ale może należałoby zacząć inaczej...
Czy w granicach 10k w ogóle da się kupić autko z lat 2003-2004 w dobrym stanie, 1.8 benzyna, lub benzyna z LPG? Dobry stan oznacza dla mnie, że po zrobieniu rozrządu i wymianie płynów (chyba że wszystko było dopiero robione) da się nim normalnie jeździć i nie włożyć w niego niespodziewanie pół wartości samochodu. Kwestie estetyczne są mało istotne, nie musi być nieskazitelny i lśnić jak z salonu. Przebieg nie musi być nierealnie mały, jeżeli tylko wszelkie naprawy były na bieżąco robione. Ale musi być hak, climatronic, elektryczne szyby przynajmniej przednie, składany fotel pasażera i chętnie tempomat.
Sprowadźcie mnie proszę na ziemię, jeżeli za mało kasy na to przeznaczam. Może lepiej trochę poczekać i uciułać więcej?

JacekDLu

#2 Post autor: JacekDLu »

sporo cierpliwości i się da ;)

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Sebu$ »

nie kupuj na szybko co jest, tylko poczekaj .... a na pewno znajdziesz fajną Zosię :ok:

no chyba, że musisz już mieć auto i kupić to trudno :(
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: artjoasia »

Ale czy znajdę za taką cenę?
Trochę ostudziliście moje zapały, oceniając dwa kolejne ogłoszenia, na które się napaliłam. No i przestaję wierzyć, że kupienie samochodu w ogóle jest możliwe :cry:
Musieć to na razie nic nie muszę - na działkę pewnie i tak w tym roku nie pojadę z przyczyn rodzinnych, a do pracy mogę jeździć pociągiem. Tylko że intensywnie szukam od jakiegoś miesiąca i NIC. Może gdybym miała większy budżet, albo mniejsze wymagania... Aha, bo pomijając wszystko inne mój nowy samochód absolutnie nie może być czerwony :lol:

bravomen
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Astra J 1.6 TB
Model: AJ
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#5 Post autor: bravomen »

artjoasia
Spójrz na ofertę naszego forumowego handlarza Andrzeja, ma akurat dwie ZA, przy czym tańsza rok 2003 w automacie bez klimatronica, za to posiada hak a druga z 2--4 w manualu i chyba z klimatronickiem ale chyba bez haka, ale hak to śmieszne pieniądze, 250-300 zł i masz nowy zamontowany z gwarancją :). Co prawda obydwie są raczej bez tempomatu, jednakże ryzyko wtopy jest jak najbardziej minimalne, stąd kasy na niespodziewajki na początku nie będziesz topić ;) Moja zafira jest właśnie od Andrzeja i nie mogę narzekać, 5 lat użytkuję, brak poważnych awarii, jeszcze mi na drodze nie stanęła

Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: artjoasia »

Patrzyłam i będę cierpliwie obserwować. Automat z góry odpada. Ta druga ładna, ale zdecydowanie nie mieści się w budżecie.
bravomen pisze: 18 maja 2018, 08:15 ale hak to śmieszne pieniądze, 250-300 zł i masz nowy zamontowany z gwarancją :)
250-300 to chyba sam hak...? A montaż pewnie drugie tyle?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#7 Post autor: Andrzej2503 »

Niestety raczej nic tańszego nie będę miał.
Nie kupuje tanich szemranych aut bo chce spać spokojnie po sprzedaży.
Generalnie mocno ograniczyłem z tego powodu import ZA. Wiek niesie różne dolegliwości.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: artjoasia »

Właśnie nad tym się zastanawiam. Czy nie lepiej poczekać, aż w bankowej śwince uzbiera się trochę więcej :)
Andrzej2503, a jak to jest z wracaniem do domu - co z tablicami?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 10:08 przez artjoasia, łącznie zmieniany 1 raz.

bravomen
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Astra J 1.6 TB
Model: AJ
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#9 Post autor: bravomen »

artjoasia
w zeszłym roku sam do swojej hak zakładałem w Warszawie i za hak + montaż płaciłem 390 zł więc to nie jest jakas wybujała kwota;) Trzeba zorientowac się w okolicy. nie wiem co chcesz od automatu... ale te starsze przekładnie hydrauliczne są trwałe, odpada problem ze sprzęgłem a do miasta rewelacyjna sprawa. Miałem kiedyś taki automat w oplu kadecie i uważam, że radził sobie wyśmienicie. Z kolei przy tej droższej zafirce zauważ, jest drugi komplet opon więc być może posłużą na dłużej i nie będziesz musiała dokupować, komplet nowy około 1200 zł, Spróbuj ponegocjowac cenę na ładny uśmiech :))

Awatar użytkownika
Łysy_
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 19 lut 2018, 09:48
Imię: Kuba
Lokalizacja: Radom
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#10 Post autor: Łysy_ »

Mnie się wydaje, że się da. Ja kupowałem swoją rok temu co prawda jest to końcówka przedlifta czyli 2002r, ale zamknąłem się sporo poniżej 9k z zakupem i przerejestrowaniem i serwisem filtrowo olejowym - bardziej praktycznie niż była taka konieczność.. Rozrząd miała robiony 18tys. wcześniej, nowe obie chłodnice, po kompleksowym serwisie klimy na przełomie 2016/2017, z hakiem i 1.5 roczną sekwencją. Jedyny wkład jaki mnie czekał na starcie a w zasadzie przed zimą to zakup zimowych opon bo nie było do auta. Ogólnie zakup auta do spory problem. Ja szukałem ostatnio jakiegoś kompakta dla żony - nie było doprecyzowania jeśli chodzi o markę - miał mieć 5d i klimę. Szukałem 1,5 miesiąca. Po 8 obejrzanych autach ( nie jeżdząc dalej niż 80km) powiedziałem zdecydowanie dość i przysiągłem sobie, że nie wystawię nosa poza miejsce zamieszkania w celu oględzin. 3 dni pózniej żona miała nowe auto pod domem ;)/ Trzeba dużo cierpliwości i sporo szczęścia. I tego życzę. :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 16:14 przez Łysy_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: artjoasia »

Ok, na razie czekam cierpliwie i co ma być, to będzie. Zosia ma być MOJA, a nie byle jaka.

Bravomen, w razie potrzeby zgłoszę się do Ciebie po namiary.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”