Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1126 Post autor: marcinsu »

Czy u Was też zniknęła animacja świateł "nieustraszony"?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#1127 Post autor: Bodek »

marcinsu pisze: 26 maja 2018, 16:00 Czy u Was też zniknęła animacja świateł "nieustraszony"?
U mnie działa przy zamykaniu autka, ale za to mam zastrzeżenia do czujników cofania :mysli: jakoś dziwnie reagują, z opóźnieniem, a czasami mam wrażenia, że nie wiedzą co mają dalej robić :lol:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1128 Post autor: barek16 »

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego w tym PAS. Taka sytuacja: wyjeżdżam tylem z parkingu, PAS się włącza po wstecznym, potem ruszam, przyspieszam i okienko PAS znika ale czujniki się jeszcze nie wyłączają. Dojeżdżam do skrzyżowania/wyjazdu z parkingu, zwalniam do 1 i PAS znów się sam włącza.
Nie mam ustawionego automatycznego włączania PAS poniżej jakiejś prędkości ani ukrywania widoku czujników poniżej jakiejś odległości. Wybrane tylko czujniki przód i tył i automatyczne pokazywanie widoku czujników.
Dodatkowo na tym sofcie moduł wydaje się jakoś bardziej lagować. Częściej wykrzacza się jego menu i to długie wyświetlanie "brak danych z czujników". Nie chce żeby było że narzekam, bo najwazniejsze że cały czas nad tym pracujesz, ale moim zdaniem w 0.2x7 było to wszystko bardziej stabilne i szybsze.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1129 Post autor: LWPM »

marcinsu pisze: 26 maja 2018, 16:00 Czy u Was też zniknęła animacja świateł "nieustraszony"?
w jakim sensie zniknęła? skąd z zniknęła?
barek16 pisze: 27 maja 2018, 16:32Zauważyłem jeszcze coś dziwnego w tym PAS. Taka sytuacja: wyjeżdżam tylem z parkingu, PAS się włącza po wstecznym, potem ruszam, przyspieszam i okienko PAS znika ale czujniki się jeszcze nie wyłączają. Dojeżdżam do skrzyżowania/wyjazdu z parkingu, zwalniam do 1 i PAS znów się sam włącza.
Nie mam ustawionego automatycznego włączania PAS poniżej jakiejś prędkości ani ukrywania widoku czujników poniżej jakiejś odległości. Wybrane tylko czujniki przód i tył i automatyczne pokazywanie widoku czujników.
prawdę mówiąc... nie bardzo wiem w czym jest problem. Musiałbyś nagrać jakiś filmik i pokazać w którym momencie coś jest nie tak. Dodatkowo pokaż swoją konfigurację, to wtedy można zobaczyć, czy działa zgodnie z ustawieniami, czy tez coś jest nie tak. Możliwe, że po prostu trzeba to lepiej skonfigurować.
barek16 pisze: 27 maja 2018, 16:32Dodatkowo na tym sofcie moduł wydaje się jakoś bardziej lagować. Częściej wykrzacza się jego menu i to długie wyświetlanie "brak danych z czujników". Nie chce żeby było że narzekam, bo najwazniejsze że cały czas nad tym pracujesz, ale moim zdaniem w 0.2x7 było to wszystko bardziej stabilne i szybsze.
Zawsze możesz wrócić do poprzedniej wersji :)

a tak poważniej... jeśli jest gorzej, to powiedz dokładnie gdzie, w którym momencie. Niestety wszystko to co tutaj widzisz to jest często kompromis pomiędzy szybkością działania menu a szybkością odczytu danych i ich wyświetlania. Wiele tutaj można pozmieniać, ale nie wszystkie parametry sa wystawione do konfiguracji, bo jak je pozmienianie, to nic nie będzie działało :) dodatkowo trzeba pamiętać o kilku innych rzeczach:
  • włączenie wszystkich możliwych opcji utrudnia działanie menu i na to nic nie poradzę
  • zmniejszenie czasów aktualizacji (wartości zaawansowane) utrudnia działanie menu jeszcze bardziej. Moduł tylko odczytuje parametry i nie ma czasu by je pokazać!
  • parametry zaawansowane są zaawansowane i trzeba je zmieniać delikatnie, eksperymentując jak to wpływa na działanie całości
  • każdy z Was ma inną konfigurację... w tej chwili nie jestem ogarnąć wszystkich możliwych opcji - za dużo tego jest. Włączamy sobie po jednej opcji i sprawdzamy jak działa całość :)
  • akcje: tutaj trzeba pamiętać, by tam gdzie jest napisane, że czas akcji ma wynosić 0ms, faktycznie było to 0ms... bo będzie problem ze sterowaniem menu
Szybsze pokazywanie czujników PAS... może się uda - mam pomysł, ale dopisz się na listę do kolejki tam gdzie trzeba :)

Z ciekawszych wieści po weekendzie:
  • mam logi z działania TPMS, powinno się udać wykorzystać wbudowaną w wyświetlacz zakładkę Opony do wyświetlania danych + fabryczne komunikaty o konkretnych oponach
  • 1.9 CDTi - mam log z wypalania DFPa i chyba wiem jak wykryć wypalania w momencie rozpoczęcia rozgrzewania się DPFa, ale to wymaga testów, a że DPF wypala tam co trzy tygodnie (a nie jak u mnie co 3 dni)... to testy są trudne. Wczoraj trochę się najeździliśmy by zmusić DPFa do wypalania.
  • generalny brak czasu u mnie... na maile niestety odpisuję coraz wolniej - maili coraz więcej :)
    na szczęście koledzy z VC trochę mam nadzieję, że przejmą część pytań na FB :) jest malutka nadzieja na to
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 10:40 przez LWPM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1130 Post autor: barek16 »

LWPM pisze: 28 maja 2018, 09:34 jeśli jest gorzej, to powiedz dokładnie gdzie, w którym momencie.
https://youtu.be/JAmeN9cgXvQ
4 Bugi PAS w 0.2x8 których nie było w 0.2x7:
- PAS czasem długo wisi na "Czujniki parkowania brak danych"
- PAS nie wyłączy się sam po jakimś czasie na postoju
- PAS zapętla się przy próbie wyjścia przez Main lub Return
- PAS po ruszeniu wyłącza się wcześniej niż czujniki parkowania a po ponownym zatrzymaniu ponownie włącza jeśli czujniki nie zdążyły się wyłączyć
LWPM pisze: 28 maja 2018, 09:34 trzeba pamiętać o kilku innych rzeczach:
  • włączenie wszystkich możliwych opcji utrudnia działanie menu i na to nic nie poradzę
mam włączone tylko podstawowe opcje niezbędne do pracy modułu, jedynie dodatkowa akcja na światła cofania i domykanie szyb powyżej 100km/h
LWPM pisze: 28 maja 2018, 09:34
  • zmniejszenie czasów aktualizacji (wartości zaawansowane) utrudnia działanie menu jeszcze bardziej. Moduł tylko odczytuje parametry i nie ma czasu by je pokazać!
Nic nie zmniejszałem wszystko wg domyślnych ustawień
LWPM pisze: 28 maja 2018, 09:34 Szybsze pokazywanie czujników PAS... może się uda - mam pomysł, ale dopisz się na listę do kolejki tam gdzie trzeba :)
ale ja ciągle pisze że 0.2x7 to działało bdb. Mam to zgłaszać jako nowy Task skoro to bug nowszego firmware ?
LWPM pisze: 28 maja 2018, 09:34 Z ciekawszych wieści po weekendzie:
  • 1.9 CDTi - mam log z wypalania DFPa i chyba wiem jak wykryć wypalania w momencie rozpoczęcia rozgrzewania się DPFa, ale to wymaga testów, a że DPF wypala tam co trzy tygodnie (a nie jak u mnie co 3 dni)... to testy są trudne. Wczoraj trochę się najeździliśmy by zmusić DPFa do wypalania.
Jak widac na filmie mam 98% zapełnienia, jutro z rana zaliczę wypalanie więc jeśli zdążysz coś udostępnić to chętnie mogę przetestować.

Proszę pamiętaj nie jestem maruderem, hejterem ani Twoim wrogiem, zgłaszam to co widzę żeby pomóc dopracować moduł :piwo:
mój konfig:
barek16 - konfiguracja 28.05.2018, 20_41_09.txt
zmienić rozszerzenie txt na .lcmcfg
(1.14 KiB) Pobrany 81 razy

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1131 Post autor: LWPM »

barek16 pisze:Jak widac na filmie mam 98% zapełnienia, jutro z rana zaliczę wypalanie więc jeśli zdążysz coś udostępnić to chętnie mogę przetestować.
zdążyłem?

na szybko przygotowałem coś... sprawdź i daj znać
powinno wykryć wypalanie w momencie gdy postęp wynosi jeszcze 0%, a temperatura jest poniżej 600C

wejdź na stronę: https://lwpm.eu/comfort/dev/ i zaktualizuj do wersji v0.2x9
jak ktoś chce też sobie zaktualizować... to tylko po to by sprawdzić wypalanie i wracamy do wersji poprzedniej :)

tak sobie przypomniałem jeszcze... sprawdź czy przypadkiem nie jest to stan ogrzewania tylnej szyby... żeby się nie okazało ,że samo włączenie ogrzewania wystarczy by pokazał, że się wypala...


co do PAS... odpowiem na wszystko jutro :)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 23:39 przez LWPM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1132 Post autor: barek16 »

LWPM pisze: 28 maja 2018, 23:20
barek16 pisze:Jak widac na filmie mam 98% zapełnienia, jutro z rana zaliczę wypalanie więc jeśli zdążysz coś udostępnić to chętnie mogę przetestować.
zdążyłem?
Tak, dam znać po południu :ok:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1133 Post autor: LWPM »

barek16 pisze: 28 maja 2018, 20:43 https://youtu.be/JAmeN9cgXvQ
4 Bugi PAS w 0.2x8 których nie było w 0.2x7:
- PAS czasem długo wisi na "Czujniki parkowania brak danych"
tutaj można trochę nad tym popracować... czasami to trwa faktycznie długo, ale tutaj w stosunku do poprzedniej wersji nie powinno być żadnej rożnicy
barek16 pisze: 28 maja 2018, 20:43- PAS nie wyłączy się sam po jakimś czasie na postoju
nigdy nie było takiej funkcji, PAS nie wyłączał się sam na postoju, ani w tej, ani w poprzedniej wersji. Jeśli chcesz, by się okno samo zamknęło, musisz ustawić parametry Pokaż czujniki przy odległości mniejszej niż oraz Ukryj czujniki przy odległości większej niż. Mówiąc inaczej... przy Twoich obecnych (czy też domyślnych) ustawieniach okienko czujników będzie widoczne zawsze gdy czujniki są włączone (świeci się kontrolka PAS)
barek16 pisze: 28 maja 2018, 20:43- PAS zapętla się przy próbie wyjścia przez Main lub Return
to też prawidłowe zachowanie. Jeśli czujniki są aktywne, to menu się zawsze pokazuje. Możliwe, że w poprzedniej wersji się nie pokazywały po wyjściu przez Return, albo MAIN, ale to w tamtej wersji był błąd.
barek16 pisze: 28 maja 2018, 20:43- PAS po ruszeniu wyłącza się wcześniej niż czujniki parkowania a po ponownym zatrzymaniu ponownie włącza jeśli czujniki nie zdążyły się wyłączyć
Jak tak patrzę na to co ja tutaj narobiłem, to wygląda na to, że czujniki zwracają informację, że są nieaktywne, a dioda dalej się świeci...
czy mógłbyś to zweryfikować OP-COMem, czy to jest możliwe? Bo jeśli OP-COM pokazuje, że czujniki są nieaktywne, to to normalne, że okno znika... inna sprawa do kontrolka - powinna wtedy też zgasnąć.

Patrząc na Twoją konfigurację, spróbuj ustawić wartości:
Pokaż czujniki przy odległości mniejszej niż np na 200cm
Ukryj czujniki przy odległości większej niż np na 250cm
wtedy czujniki będą się zachowywały tak jak tego oczekujesz

W tej chwili, jeśli na postoju masz włączone czujniki parkowania, to przy tych ustawionych wartościach okienko się nie pokaże... jednak jeśli bezie widoczne, możesz je wyłączyć guzikiem PAS (wcześniej nie dało się tego zrobić). Coś tam było na ten temat napisane w informacjach o aktualizacji. Zachowanie się trochę zmieniło.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1134 Post autor: barek16 »

LWPM pisze: 28 maja 2018, 23:20
barek16 pisze:Jak widac na filmie mam 98% zapełnienia, jutro z rana zaliczę wypalanie więc jeśli zdążysz coś udostępnić to chętnie mogę przetestować.
na szybko przygotowałem coś... sprawdź i daj znać
powinno wykryć wypalanie w momencie gdy postęp wynosi jeszcze 0%, a temperatura jest poniżej 600C
...
tak sobie przypomniałem jeszcze... sprawdź czy przypadkiem nie jest to stan ogrzewania tylnej szyby... żeby się nie okazało ,że samo włączenie ogrzewania wystarczy by pokazał, że się wypala...
Działa TO :witam:
Pokazało wypalanie jeszcze zanim sam poczułem po aucie że zaczyna specjalnie motor rozgrzewać. Trzeba to jedynie dopieścić tzn jakieś info "przygotowywanie do wypalania" czy "rozgrzewanie do wypalania" bo zaraz ktoś napisze że mu wypalanie stoi 5min na 0%. Samo włączenie podgrzewania tylnej szyby nie wpływa na pojawienie się komunikatu więc jest OK. :uklon:

Co do PAS to wrócę teraz do 0.2x7 i sprawdzę bo może to mi się rzeczywiście coś pomyliło.

Edycja:
Wrzuciłem 0.2x7 na ten testowy 0.2x9 i teraz to już całkiem mam mix:
- PAS nie wyłącza się sam na postoju tak jak w 0.2x8 (wciąż jestem przekonany że u mnie znikał na 0.2x7, może faktycznie miałem to automatyczne ukrywanie poniżej x cm ustawione :mysli: )
- PAS nie zapętla się po wyjściu przez Main lub Return, ładnie się wyłącza tak jak w 0.2x7
- PAS po wyłączeniu sam wraca do ostatnio wybranego menu tak jak w 0.2x8
- PAS znika po jakiejś prędkości i po zatrzymaniu znów się włącza tak jak w 0.2x8
Co mam teraz zrobić żeby to wszystko przywrócić do tego co było w 0.2x7 ? Zresetować moduł, wrzucić znów aktualizację na 0.2x7 i ustawić wszystko z palca od nowa ? Chciałem Ci nagrać filmik na dowód że u mnie w 0.2x7 PAS znikał a teraz to mam jakiś miszmasz :lol:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 13:30 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1135 Post autor: nynek80 »

Łukasz odczyt z czujników ABS działa idealnie, moduł łączy się ze sterownikiem za każdym razem. DDS również działa tak jak powinien. W poprzedniej wersji moduł nie łączył się z centralką ABS.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1136 Post autor: marcinsu »

LWPM pisze: 28 maja 2018, 09:34
marcinsu pisze: 26 maja 2018, 16:00 Czy u Was też zniknęła animacja świateł "nieustraszony"?
w jakim sensie zniknęła? skąd z zniknęła?


Z kreatora web. Ogólnie mam chyba mniej dostępnych akcji w katalogu do pobrania niż tak jak sprawdzam w demo.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 01:27 przez marcinsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1137 Post autor: KAMUI »

U mnie natomiast nie pokazuje ładowania alternatora ani w zakładce OBD ani ECUinfo, tylko kreski.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1138 Post autor: LWPM »

marcinsu pisze: 30 maja 2018, 01:26Z kreatora web. Ogólnie mam chyba mniej dostępnych akcji w katalogu do pobrania niż tak jak sprawdzam w demo.
tak, masz mniej, bo nie masz RECa. niektóre akcje wymagają RECa. Katalog pokazuje tylko akcje zgodne z konfiguracją auta. Jeśli masz np. ustawioną Vectrę zobaczysz zupełnie inne akcje.
Wersja demo (czy tez off-line) to Zafira-B z RECem (można zmienić, by zobaczyć, że są inne akcje pokazywane).
Animacja przednich świateł wymaga teraz RECa... choć nie jestem pewien, czy to konieczne (? . W każdym razie UEC jest inny (z RECem nie gada...) i powinien być sterowany inaczej, dlatego akcja wymaga trochę poprawienia - nawet jeśli działa prawidłowo
KAMUI pisze:U mnie natomiast nie pokazuje ładowania alternatora ani w zakładce OBD ani ECUinfo, tylko kreski.
w OBD pewnie i tak by Ci nie pokazał - silnik 1.9 tego nie raportuje. Czy może kto inny to potwierdzić na silniku 1.9? czy inne parametry w ECUInfo pokazuje prawidłowo?
barek16 pisze:Wrzuciłem 0.2x7 na ten testowy 0.2x9 i teraz to już całkiem mam mix:
To ja napiszę jak to POWINNO działać (inne zachowanie jest błędem i wymaga poprawki w sofcie!)
- PAS nie wyłącza się sam na postoju, chyba, że są ustawione odległości na pokazywanie/ukrywanie okna
- PAS nie daje się wyłączyć przez Return ani MAIN - tylko przyciskiem PAS można wyłączyć okienko (chyba, że jw)
- PAS wraca do ostatniego menu (a przynajmniej stara się, choć nie ma 100% skuteczności w powrocie)
- PAS znika gdy czujniki są wyłączona, a nie zależy to od prędkości. Tutaj widzę możliwy mały błąd do poprawy (??), ale sprawdź OP-COMem, co OP-COM pokazuje, czy czujniki są wyłączone i czy stan czujników jest taki sam jak stan kontrolki PAS

Co zrobić?
najlepiej ustawić sobie te dwie odległości np na 200/250cm. To powinno rozwiązać Twoje problemy.
Dodatkowo: jeśli okno ciągle się pokazuje, to wciskasz guzik PAS i wyłączasz czujniki (przestanie się pokazywać - ale tylko na postoju!)

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1139 Post autor: Patryqo »

Mój 1.9 dth pokazuje ładowanie i w obd i w zakładce navi i w ecu info.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#1140 Post autor: Bodek »

v0.2x9 - u mnie działa wszystko, wypalanie :ok: , tylko dalej denerwuje mnie okno z czujnikami cofania, można go wyłączyć dopiero jak klikniesz przycisk na konsoli.

Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się, że działa to jakoś wolniej :mysli: - przełączanie między zakładkami.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 21:36 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”