Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1141 Post autor: marcinsu »

LWPM pisze: 30 maja 2018, 15:14
marcinsu pisze: 30 maja 2018, 01:26Z kreatora web. Ogólnie mam chyba mniej dostępnych akcji w katalogu do pobrania niż tak jak sprawdzam w demo.
tak, masz mniej, bo nie masz RECa. niektóre akcje wymagają RECa. Katalog pokazuje tylko akcje zgodne z konfiguracją auta. Jeśli masz np. ustawioną Vectrę zobaczysz zupełnie inne akcje.
Wersja demo (czy tez off-line) to Zafira-B z RECem (można zmienić, by zobaczyć, że są inne akcje pokazywane).
Animacja przednich świateł wymaga teraz RECa... choć nie jestem pewien, czy to konieczne (? . W każdym razie UEC jest inny (z RECem nie gada...) i powinien być sterowany inaczej, dlatego akcja wymaga trochę poprawienia - nawet jeśli działa prawidłowo
W sumie jest tak jak piszesz. Widocznie jak testowałem opcje o których mi pisałeś to pobrałem akcję nieustraszony. Ustawiłem i działa mimo że pole akcji jest puste (po zmianie na bez REC).
Przód działa dobrze, tył - chyba kierunkowskazy i podświetlenie tablicy rej.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018, 08:11 przez marcinsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1142 Post autor: KAMUI »

Ktoś doradzi? jak ustawić aby na stronie głównej( zakładka SILNIK) oprócz oznaczenia typu silnika i temp. płynu pokazywało ładowanie aku, jak na razie tylko kreski.
Cokolwiek wpisuję w okienko " Napięcie wyswietlane" i Napięcie odczytane" nic nie zmienia
Ostatnio zmieniony 01 cze 2018, 09:12 przez KAMUI, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1143 Post autor: LWPM »

Pokaż swoją konfigurację

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1144 Post autor: KAMUI »

Chodzi o to?
Załączniki
wycinek 01.06.PNG

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1145 Post autor: LWPM »

Popraw korekte napięcia na 1 zamiast 0

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1146 Post autor: KAMUI »

Ale w obu okienkach czy jednym?

Tak przyszło mi do głowy, taka akcja -halogeny + światła cofania, da się to zrobić ?
Bo mam ustawione wszystkie światła zew. jako akcja na zamknięcie i otworzenie auta, to tej poświaty jest za dużo a halogeny + światła cofania to byłoby akurat.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2018, 12:34 przez KAMUI, łącznie zmieniany 1 raz.

lordvajrus
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:31
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira B Famili 1.7 CDTI 2014r.
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#1147 Post autor: lordvajrus »

Witam! Mam pytanko która wersja oprogramowania jest na obecną chwilę najstabilniejsza bo chciałem zaktualizować ale nie wiem którą wybrać?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1148 Post autor: LWPM »

Jeśli funkcje które masz obecnie Ci wystarczają i wszystko działa. .. to najlepiej nie aktualizować. .. tak mi sie wydaje.

Najlepsza wersja powinna być ta najnowsza... tylko ta bedzie poprawiana w razie problemów.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1149 Post autor: KAMUI »

Łukasz czytałeś posta mojego o tej mojej propozycji halogenów+ świateł cofania? Da się?
Poprawiłem na 1 tak jak pisałeś, teraz wyświetla napięcie ale co jakiś czas znika na 1-2 sek. , pojawiają się kreski po czym znów wyświetla poprawnie

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1150 Post autor: barek16 »

LWPM pisze: 29 maja 2018, 09:27
barek16 pisze: 28 maja 2018, 20:43- PAS po ruszeniu wyłącza się wcześniej niż czujniki parkowania a po ponownym zatrzymaniu ponownie włącza jeśli czujniki nie zdążyły się wyłączyć
Jak tak patrzę na to co ja tutaj narobiłem, to wygląda na to, że czujniki zwracają informację, że są nieaktywne, a dioda dalej się świeci...
czy mógłbyś to zweryfikować OP-COMem, czy to jest możliwe? Bo jeśli OP-COM pokazuje, że czujniki są nieaktywne, to to normalne, że okno znika... inna sprawa do kontrolka - powinna wtedy też zgasnąć.
Sprawdziłem OP-COMem i wygląda na to że czujniki wyłączają się równo z kontrolką na guziku. Oczywiście nie mam pewności czy zachowuje się to tak samo kiedy podłączony jest moduł, ale to jak/czy moduł wpływa na sterowanie czujników i kontrolki wiesz na pewno Ty. Sprawdzając sugerowałem się wskazaniem "Stan czujników parkowania" oraz "Dioda LED włącznika czujników parkowania" w diagnostycznej liście danych w PAS. Stan "W pogotowiu" dla czujników i "Zał" dla diody zmienia się w tej samej chwili po ruszeniu na "Unieruchomiony" i "Wył".
Teraz pozostaje pytanie dlaczego PAS znika kiedy czujniki są jeszcze aktywne.
Ustawiłem pokazywanie i ukrywanie widoku czujników parkowania wg Twoich sugestii. To prawda że pomaga to na ukrywanie PASa na postoju. Jednak teraz w czasie parkowania, zanim widok czujników się pojawi, a potem zanim zacznie pokazywać odległości (długi widok "brak danych") to już prawie kończę parkować. Sory, ale podtrzymuję opinię że w 0.2x7 działało to lepiej.
LWPM pisze: 30 maja 2018, 15:14 To ja napiszę jak to POWINNO działać (inne zachowanie jest błędem i wymaga poprawki w sofcie!)
...
- PAS nie daje się wyłączyć przez Return ani MAIN - tylko przyciskiem PAS można wyłączyć okienko
...
Dlaczego tak musi być ? Moim zdaniem możliwość wychodzenia jak w 0.2x7 lepiej wyglądała, teraz próba wyjścia dla osoby postronnej która np pożycza auto i nie wie że mamy jakiś moduł wygląda jakby komputer zapętlił się i zwariował.
KAMUI pisze: 02 cze 2018, 11:03 Poprawiłem na 1 tak jak pisałeś, teraz wyświetla napięcie ale co jakiś czas znika na 1-2 sek. , pojawiają się kreski po czym znów wyświetla poprawnie
U mnie też czasem coś zniknie na chwileczkę, to raczej normalne. W tym aucie latają setki danych pomiędzy modułami i czasem nasz moduł do czegoś nie wyrobi. Jeśli dzieje się to naprawdę często, zresetuj moduł i ustaw to co Ci potrzebne od nowa,z palca zostawiając resztę na domyślnych wartościach.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2018, 13:37 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1151 Post autor: KAMUI »

U mnie też czasem coś zniknie na chwileczkę, to raczej normalne. W tym aucie latają setki danych pomiędzy modułami i czasem nasz moduł do czegoś nie wyrobi. Jeśli dzieje się to naprawdę często, zresetuj moduł i ustaw to co Ci potrzebne od nowa,z palca zostawiając resztę na domyślnych wartościach.
[/quote]

Takie przerwy w odczycie to tylko napięcie ładowania i pozycja EGR, reszta bez zastrzeżeń.
Zresetować moduł tzn w konfiguratorze - ustaw domyślną konfigurację a potem znów najnowsza aktualizacja?

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1152 Post autor: barek16 »

Tak, ale to resetuje tylko ustawienia więc aktualizacji nie musisz robić.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1153 Post autor: KAMUI »

Ok.
Widzę, że mamy takie same silniki, czy u Ciebie też nie wskazuje pozycji i błędu EGR w zakładce OBDII ?

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1154 Post autor: barek16 »

Sterownik naszego silnika nie zwraca tych danych po OBD. Dla nas obsługiwane PIDy to:
01 02 03 04 05 07 08 0B 0C 0D 0F 10 1C 21 23

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1155 Post autor: LWPM »

Bodek pisze: 30 maja 2018, 21:34Sprawdziłem OP-COMem i wygląda na to że czujniki wyłączają się równo z kontrolką na guziku. Oczywiście nie mam pewności czy zachowuje się to tak samo kiedy podłączony jest moduł, ale to jak/czy moduł wpływa na sterowanie czujników i kontrolki wiesz na pewno Ty. Sprawdzając sugerowałem się wskazaniem "Stan czujników parkowania" oraz "Dioda LED włącznika czujników parkowania" w diagnostycznej liście danych w PAS. Stan "W pogotowiu" dla czujników i "Zał" dla diody zmienia się w tej samej chwili po ruszeniu na "Unieruchomiony" i "Wył".
Teraz pozostaje pytanie dlaczego PAS znika kiedy czujniki są jeszcze aktywne.
Ustawiłem pokazywanie i ukrywanie widoku czujników parkowania wg Twoich sugestii. To prawda że pomaga to na ukrywanie PASa na postoju. Jednak teraz w czasie parkowania, zanim widok czujników się pojawi, a potem zanim zacznie pokazywać odległości (długi widok "brak danych") to już prawie kończę parkować. Sory, ale podtrzymuję opinię że w 0.2x7 działało to lepiej.
spróbuję coś na to poradzić... tylko kiedy po takim wyjściu mają się znów zacząć same pojawiać?
mozna szybcie pokazać stan czujników, no ale to trzeba zrobić. Dane pojawiają się teraz później,... no ale tak musi być (za dużo pisania by to opisać dlaczego tak musi być) - niestety u jednych nie pojawia się nic - inni musza czekać dłużej... i tutaj jest znowu problem, albo będą zadowoleni jedni, albo drudzy - trzeba jakoś to wypośrodkować. Ograniczenia są jakie są... CAN tez ma swoje ograniczenia
KAMUI pisze:Tak przyszło mi do głowy, taka akcja -halogeny + światła cofania, da się to zrobić ?

Kod: Zaznacz cały

0000 00 0E 50050200000000 51050100000000 03 50050200001010 51050130300000 0064
KAMUI pisze:Takie przerwy w odczycie to tylko napięcie ładowania i pozycja EGR, reszta bez zastrzeżeń.
wbrek pozorom błędy odczytu na CAN zdarzają się bardzo często, czasami transmisja jest powtórzona... a czasami nic, zależy to od wielu czynników. Moduł jak nie poradzi sobie z odczytem, to wyświetla kreski, wtedy zwykle kolejny odczyt jest już ok. Ostatecznie można zrobić by pokazał ostatnio odczytaną wartość... ale za dużo przerabiania by teraz było.
barek16 pisze:Tak, ale to resetuje tylko ustawienia więc aktualizacji nie musisz robić.
Tak, oprogramowanie i konfiguracja są rozdzielone. Zmiana jednego nie wpływa na drugie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”