[B]Spryskiwacze reflektorów

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#61 Post autor: Bodek »

Wszystko było na obrazku ;)

To jest do przedlifta, czyli zakres poniżej -8........

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2017, 20:01 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#62 Post autor: mariusz_technik »

ok, dzięki - trochę się zamotałem z tymi oznaczeniami

Ale ciekawy jest fakt, że jak wynika z tabelki, sama dysza spryskiwacza jest taka sama w przedlifcie i polifcie
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 12:21 przez mariusz_technik, łącznie zmieniany 1 raz.

wacurek
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2012, 09:07
Imię: Wacurek
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#63 Post autor: wacurek »

Witam, troszkę odświeżę temat, bo mam problem z prawym spryskiwaczem (ktoś o tym wspominał wcześniej w tym wątku), a konkretnie chodzi mi o część nr 17 na obrazku. Nie wiem nawet co to jest , czy to jest jakaś pompka? Może ktoś mnie oświeci ;) , bo nie ma tam żadnych przewodów elektrycznych...
Bodek zamieścił taki obrazek
Obrazek
Ucieka (leje się) płyn w miejscu połączenia z dyszą (nr 11). Pod Zosią robi się kałuża jak wleje płynu "na full". Czy można to naprawić lub kupić tylko część nr 17, bo cały komplet to koszt ok. 250 zł za sztukę ( http://allegro.pl/spryskiwacz-reflektor ... 60237.html ). Czy jest to rozbieralne, może ktoś miał podobny problem i może się podzielić?...
Ostatnio zmieniony 03 lis 2017, 18:24 przez wacurek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#64 Post autor: Bodek »

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Meffciaa
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:33
Imię: Jarek
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#65 Post autor: Meffciaa »

Witam jestem nowy nie wiem czy dobrze ze pisze w tym wątku ale muszę zdjąć zderzak bo wypadł z ślizgów i mam spryskiwacze lamp teraz moje pytanie czy są one zanotowane do zderzaka czy belki jeśli belki to jak mam zdjąć te zaślepki nie chciał bym nic urwać więc proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#66 Post autor: Ostap »

Spryski są przymocowane do zderzaka. Wychodzi wszystko ładnie. Trzeba rozpiąć tylko jedną wtyczkę od kabli i od zasilania płynu. Spokojnie to zrobisz sam ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

szymku
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2016, 14:35
Imię: Szymon
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Kontakt:

#67 Post autor: szymku »

Cześć,
Opowiem Wam swoją historię ;)

Swoją Zafirę B posiadam od 2 lat. Kilka miesięcy po zakupie, gdy dowiedziałem się, że wraz z bixenonami powinny być spryskiwacze, zaskoczyłem się, ponieważ ich nie było (tj nie widziałem by działały, itp. Wiedziałem, że auto przed zakupem miało drobny wypadek, więc stwierdziłem, że poprzedni właściciel się nie zorientował, a ja przy zakupie nie sprawdziłem). Kilka miesięcy temu zajumali mi lewą (od strony kierowcy) zaślepkę spryskiwacza reflektora. Zauważyłem, że w otworze sterczy rurka z zaciskiem. I tyle. Zalepiłem zderzak, by to "jakoś" wyglądało, i z zamiarem kupna zaślepki. I jakoś zeszło kilka miesięcy.

Ostatnio zamarzły mi (???) spryskiwacze szyby, wlałem świeży zimowy płyn, poczekałem do dodatnich temperatur (dziś miałem 5-7 st, halny). I chciałem sprawdzić, czy działają. I nie. Wycieraczki pracują, ale płyn nie leci. I to nic. W czasie kilku prób spryskiwaczy, uaktywnił się ów spryskiwacz reflektorów, z którego znikła zaślepka (czyli zapewne mam silniczek, tylko brakuje dyszy, która się wysuwa i polewa reflektor). Czy mam rozumieć, że ów spryskiwacza działają niezależnie od tych na szybę? Kiedy i jak się je włącza? Jeśli teraz wiem, że mam "bebechy", to zmobilizuje się do zakupu zaślepki z dyszą (jakaś rada o model i gdzie najlepiej kupić?).

No i druga sprawa. Wciąż nie działają spryskiwacze szyb. Czy są one powiązane bezpiecznikiem z wycieraczkami? Czy osobno są bezpieczniki wycieraczek a osobno spryskiwaczy szyb?

Szymon

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2471
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#68 Post autor: Mariusz »

Na spryskiwacze reflektorów jest oddzielna pompka. Jest to pompka wysokiego ciśnienia. Spryskiwacze reflektorów uruchamiają się co kilka pryśnięć na szybę.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 18:05 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysiek SJZ
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2018, 17:16
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: SJZ
Auto: Zafira B 1.9 CDTI Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#69 Post autor: Krzysiek SJZ »

W instrukcji do zafiry przedliftowej pisze, że uruchamiają się po dwóch minutach od poprzedniego użycia.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#70 Post autor: harvard »

A podpowiedzcie czy na króćcu pompki spryskiwacza reflektora (na wszystkich 'zabkach') znajduje się oring czy tylko na samym początku tego króćca? U mnie po wlaniu do pełna nagle zaczęło cieknąć. Lekko wysunęła się ta 'wtyczka' idąca na króciec pompki, jednak jej ponowny montaż nie usunął wycieku spod wtyczki (czy nasatki z tym białym zamykaczem). Pod zderzakiem znalazłem mały oring, jednak na zdjęciach w necie widać rózne pompki a dodatkowo te wyglądające jak moje mają albo jeden oring na początku króćca, lub po jednym na każdym schodku-ząbku. Już zgłupiałem, bo założyłem na każdym schodku po oringu, dobrze docisnąłem, jednak w dalszym ciągu po włączeniu sprysków podcieka wprawdzie mniej ale jednak. Auto po lifcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”