Klimatronic żyje swoim życiem

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Hagen

Klimatronic żyje swoim życiem

#1 Post autor: Hagen »

Napotkał mnie pierwszy problem z klimatroniciem, a mianowicie żyje własnym życiem. Tzn mam możliwość regulacji temperatury, siły nawiewu, włączania i wyłączania klimy, ale nie mam możliwość regulacji w która stronę ma wiać. Na wyświetlaczu zmienia się strzałeczka ale nie ma zmian w nawiewie. Trochę sytuacja poprawia się gdy włączę AUTO. Wydaje mi się, że silniczki sterujące są sprawne. Słyszałem o kalibracji klimatronica? Czy ktoś z Was miał taki problem?

olo018

#2 Post autor: olo018 »

A jaki czas upływa od zmienienia?,bo u mnie zanim przełączy się na inny nawiew mija kilkanaście sek,ale tak to się zmienia kierunek.

Hagen

#3 Post autor: Hagen »

Na Auto to jest rożnie, ale zauważyłem także, że jak zgaszę i zapalę samochód też czasem zmienia się nawiew niezależnie od tego co jest ustawione na klimatronicu. Najgorsze jest to że najczęściej wybiera sobie opcję na nogi :( więc dziś myślałem, że sobie odmroże nogi :P

olo018

#4 Post autor: olo018 »

Z intensywnością nawiewu to i u mnie po zmianie kierunku nawiewu zmienia się nawiew na praktycznie na maksa ,ale po zapaleniu silnika to chyba nie .

Hagen

#5 Post autor: Hagen »

Żebyśmy się dobrze rozumieli :) ja nie mam problemu z intesywnością bo nad tym mam panowanie :) problem polega na tym ze nie panowania nad kierunkiem nawiewu. Wieje tam gdzie chce i to czasem mi sie zmienia przy odpaleniu

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#6 Post autor: BajBus »

sterownik zdechł...
miałem podobnie w VB, mnie skroili w warsztacie za to 400zł :(
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Hagen

#7 Post autor: Hagen »

Hmm jutro podjadę do znajomego magika elektryka, podłączymy komputer i zobaczymy co się da zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”