zapach benzyny w wewnątrz auta

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#31 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Na początek tak jak Sumik radzi - dokręć korek wlewu paliwa i powtórz tą czynność za dzień czy dwa, po prostu przekręć go jeszcze aby cyknął. Mam to samo jak zatankuję benzyny (a tankuję jak paliwko spadnie poniżej połowy do pełna i wtedy bardziej czuć) i jeżdżę z uchylonym oknem... Zafiry tak mają, że od korka ciągnie zapach do wnętrza, nie pytaj dlaczego. To taka bezkosztowa diagnoza i naprawa, jeżeli to nie pomoże to sprawdź czy śmierdzi po otwarciu klapki wlewu paliwa intensywniej, to może sam korek do wymiany. Powodzenia

grzes997
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2016, 16:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Model:

#32 Post autor: grzes997 »

Wymiana korka wlewu paliwa skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach paliwa w kabinie.

sindbad1212
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:27
Imię: Artur
Auto: Opel Zafira a1.8 comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18Xe

#33 Post autor: sindbad1212 »

Witam wszystkich mój problem polega na tym że jak jest ciepło delikatnie czuć benzynke w środku auta dodam że wszystkie przewodys ą suche podejrzewam że uszczelka na pompie w zbiorniku mogła troche puścic ale nie wiem jak sie do niej dostac bez demontażu zbiornika może któryś z kolegów miał taki problem i coś doradzi a może to cos innego .pozdrawiam

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

fafa69
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:46
Imię: Mario
Auto: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika: a23

#35 Post autor: fafa69 »

A w Zafirze B jaka może być przyczyna zapachu paliwa w kabinie ?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

fafa69
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:46
Imię: Mario
Auto: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika: a23

#37 Post autor: fafa69 »

Otworzyłem wlot paliwa i stamtąd intensywny zapach benzyny, mam nadzieję, że wymiana korka pomoże.
Mam jeszcze jedną sprawę, rano jak odpalam to słychać przez bardzo małą chwilę klekotanie, czym to może być spowodowane ?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2018, 08:10 przez fafa69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wabw
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2015, 23:03
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Wielka Brytania
Auto: Vauxhall Zafira Comfort 1.8 16v 125kM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#38 Post autor: wabw »

Witam
Dziś sobie poleżałem pod Zosieńką jako że wymieniałem piasty tylne i osłony metalowe piast i zauważyłem na zbiorniku paliwa takie dziwne plamy wilgotne...
Proszę o wskazówki czego ewentualnie szukać,może ktoś z forumowiczów miał z czymś takim styczność....
Załączniki
20180613_112503.jpg
20180613_105545.jpg

Awatar użytkownika
wabw
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2015, 23:03
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Wielka Brytania
Auto: Vauxhall Zafira Comfort 1.8 16v 125kM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#39 Post autor: wabw »

Witam ponownie
Dziś rozwiązałem problem z wilgocią przy zbiorniku paliwa.Głównym winowajcą była ta oto opaska,zanim zdjąłem ten wąż mogłem spokojnie ręką obrócić tego węża.Po zdjęciu tej opaski założyłem normalną skręcaną 16-25 i po skręceniu umiejętnym,gdyż króciec wychodzący ze zbiornika paliwa jest plastikowy stwierdziłem niemożność obrócenia węża dłonią.
Temat do zamknięcia.
Załączniki
20180616_170637.jpg
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, 19:29 przez wabw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#40 Post autor: dany1107 »

Witam, tak jak w temacie mam problem z zapachem benzynki w aucie, miałem wcześniej już coś takiego ale po dokreceniu korka przeszło. Lecz teraz podczas trasy z Pl do UK już to nie pomogło, zapach pojawia się po odpaleniu auta i po chwili znika, dodam jeszcze że w mojej Zosi co jakiś czas przybywa paliwa :lol:
Otóż, tankuje do pełna, jadę sobie, trasa np, i wskaźniki pokazuje że paliwo ubywa :ok: ale po jakimś czasie wskazówka zaczyna rosnąć, dość szybko, oczywiście zasięg na kompie również, i tak sobie rośnie aż mam znowu pełen zbiornik :mysli: :lol:
I wtedy muszę się zatrzymać i odkręcić korek wlewu i słychać dość głośno jak opary się wydostaja. Dodam tylko że korek już też jest nowy, miał ktoś podobny problem?
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 15:32 przez dany1107, łącznie zmieniany 1 raz.
:driver:

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#41 Post autor: thor_ »

Nie opary się wydostają, ale ciśnienie sie wyrównuje w układzie paliwowym a dokładniej likwidujesz powstałe podciśnienie w zbiorniku. Jeszcze chwila i do tych objawów które podajesz dojdzie zdychanie silnika i problemy z odpaleniem.

Sprawdź korek wlewu paliwa czy ma odpowietrzenie i czy nie jest zapchane, poza tym w zbiorniku chyba tez jest rurka odpowietrzająca zbiornik która powinna iść jakoś wzdłuż rury wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
Piko
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 22 sty 2015, 08:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#42 Post autor: Piko »

Witam.
A ja tak trochę żartem (choć wcale mi nie do śmiechu) ale w nawiązaniu do tematu bo "chcę poczuć zapach benzyny w wewnątrz auta" ale tak pod kontrolą tzn. Zosia stoi już kilka dni pod domem ma kilka zaległych spraw do zrobienia i teraz na dodatek wyskoczyła mi pompa paliwa (benzynowa). Walczę ile mogę z wykładzinami ale nie widzę nigdzie otworu ani też plastyku osłaniającego pompę. Na YT są filmiki ale Zafiry A nie ma Ople są ale z całą kanapą nie przesuwaną .. Po prostu rozkładam ręce. Czy ma ktoś jakieś zdjęcie gdzie jest zlokalizowana. W książce napraw rysunek jest dość lakoniczny a tekst na stronie 115 nie precyzuje miejsca
• Odchylić siedzenie tylne do przodu. Odcią-
gnąć izolację dźwiękochłonną.
• Podważyć i odchylić w górę osłonę (3, rys.
O-2011).
Proszę o pomoc... bo chcę poczuć zapach benzyny w wewnątrz auta wykręcając uszkodzoną pompę. ;)
Pozdrawiam Piko.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#43 Post autor: Tazz »

Może bardziej chodzi o podniesienie trzeciego rzędu siedzenia a nie przesunięcie środkowej kanapy :lis:
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Piko
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 22 sty 2015, 08:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#44 Post autor: Piko »

Tazz pisze: 15 paź 2018, 18:38 Może bardziej chodzi o podniesienie trzeciego rzędu siedzenia a nie przesunięcie środkowej kanapy :lis:
Właśnie tam szukałem, bo środkowe siedzenia są ruchome. Patrząc od spodu zbiornik mieści się mniej więcej w przedziale od połowy tylnych drzwi do nadkola. Filtr paliwa i rurka odpowietrzenia jest pod ostatnim rzędem siedzeń od strony kierowcy (a dokładniej w miejscu gdzie się chowają oparcia tych siedzeń kiedy są złożone). I tam na podłodze po zerwaniu wykładziny (co nie było takie łatwe) idzie tylko w plastykowej prowadnicy gruba wiązka kabli. I tyle.
W Passacie kiedyś też pompę wymieniałem.. od podłogi bagażnika był dostęp pierwsza klasa. A tu nie widzę i stąd ten mój post?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piko
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 22 sty 2015, 08:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#45 Post autor: Piko »

Witam.
Nie znalazłem dojścia do pompy, ale znalazłem wpis w necie na innym forum dotyczący wymiany pompy paliwa który żywcem jest ściągnięty z książki "sam naprawiam" a pod spodem komentarze takiej treści:
Mario, 2015-08-31 20:47

W Zafirze A 1.8 b do wymiany pompy paliwa trzeba opuszczać zbiornik. Tylko i wyłącznie. Nie ma innej opcji jak opisują tu.


Gość, 2017-03-31 17:55

Zgadzam się z przedmówcami z Zafiry a 1.6 x16xel nie da się przez rewizje wyjąc pompy trzeba opuszczać zbiornik paliwa.
Czy potrafi mi ktoś to wyjaśnić , kto ma rację ?
Pozdrawiam bezradny Piko.

Jeszcze szukałem i znalazłem tu na forum wpis dotyczący lokalizacji pompy. Jednak bak trzeba demontować : viewtopic.php?t=6427
Pozdrawiam Piko.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 10:06 przez Piko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”