[A] Problemy związane z szybą przednią (czołową)

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#76 Post autor: johanes »

Witam mam pęknieta przednia szybe ktora nadal mi pęka. Dzwoniłem do paru zakładow ktore zajmuja sie szybami i proponuja mi w miare rosadnej ceny z firmy Nordglass z w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos z was ma taka szybe i jak sie ona sprawuje na pekniecia i zarysowania?? Czy jest w miare dobra??

kubik_CDTi

#77 Post autor: kubik_CDTi »

Wstaw rozpórkę,żeby nie pękała.
Szyby były reklamowane gdzieś,jakoś widziałem na kilku autach,bez większych przeciwskazań

lunatyk

#78 Post autor: lunatyk »

Pękła mi przednia szyba w Zośce A i muszę wymienić na nową , pęknięcie ma z 20-25 cm długości i łączy się z jednej strony z uszczelką ,uszczelkę też bym chciał dać nową przy okazji.
Szybę wybiorę chyba od Pilkingtona , tylko że robią osiem różnych wersji , i nie wiem którą wybrać , może ktoś coś doradzi , która była by najlepsza zielona , solarna czy jeszcze inna , cenowo jeszcze nie sprawdzałem ale domyślam się że czym lepsza szyba tym droższa , i może ktoś poleci jakiś zakład który to wytnie i wklei z okolic Sanoka , Leska ?

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#79 Post autor: szura217 »

Solarna jest fajną opcją, latem przez nią tak nie grzeje, tylko niestety swoje kosztuje.
Obrazek

evillysy
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:47
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki/Łódź
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#80 Post autor: evillysy »

Witam
Muszę wymienić szybę czołową. Znalazłem taką http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5091545255
+ montaż 130 zł. Szyba firmy Fuyao. Czy warto? Zastanawiam się bo atermiczna i z paskiem przeciwslonecznym.

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#81 Post autor: szura217 »

Ja mam przednią szybę tej firmy. Szczerze nie jestem zadowolony, szkło jest bardzo miękkie i łatwo się rysuje.
Obrazek

evillysy
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:47
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki/Łódź
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#82 Post autor: evillysy »

Dzięki za info . W takim wypadku odpada.

Mag
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 08 lut 2020, 15:56
Imię: Mag
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Auto: Zafira A 1.6 16v r.2003
Model: Z16XE
Oznaczenie silnika: Z16XE

#83 Post autor: Mag »

Cześć,

czy ktoś wie, jak nazywają się uszczelki na bokach przedniej szyby? U mnie nie do końca przylegają do szyby i chciałabym je wymienić. Póki co chętnie je zdejmę i wyczyszczę ten syf, co pod nimi zalega. Ktoś wie, jak się do tego zabrać? Nie chcę nic na siłę robić.
I druga sprawa - gąbki w dolnych rogach szyby są już w stanie agonalnym. Te między szybą przednią, nadkolem, a maską. Pod jakim hasłem tego szukać, bo moje dotychczasowe wyszukiwania się nie powiodły.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”