Silnik nierówno pracuje po wymianie świec

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Pride142
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2017, 23:46
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Opel zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

Silnik nierówno pracuje po wymianie świec

#1 Post autor: Pride142 »

Dzień dobry forumowicze!


Niebawem mam jechać założyć instalację LPG do mojej zafiry i instalator prosił bym wymienił filtr powietrza oraz świece. Dzisiaj zabrałem się za to i po wymianie okazało się że silnik trochę nierówno pracuje i jakby z opóźnieniem reagował na pedał gazu. Początkowo myślałem że sprawcą są złe świece więc włożyłem stare spowrotem i to też już nie pomogło. Tutaj pojawia się miej pytanie co mogło pójść nie tak? Jeżeli chodzi o świece to były chyba oryginalne GM a włożyłem Bosch 0 242 235 666. Proszę o pomoc i pozdrawiam 🙃

Forfiter2012
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 17 kwie 2016, 16:23
Imię: Forfiter
Lokalizacja: CB
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance + LPG STAG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#2 Post autor: Forfiter2012 »

A tam wszystko dobrze poskładałeś pozapinałeś itd?wiem że czynności proste ale upewnij się 3 razy najwpierw.

Pride142
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2017, 23:46
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Opel zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#3 Post autor: Pride142 »

No myślę że wszystko dobrze złożyłem, sprawdzałem i jest złożone jak wcześniej, przed operacjami.

Solid
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:59
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#4 Post autor: Solid »

Miałem to samo. Przyczyna prozaiczna - za słabo dokręcone świece. Bałem się przekręcić gwint, przecież to aluminium. Po paru dniach postanowiłem sprawdzić czy wszystko dobrze. I co się okazało? Dało się lekko dokręcić o jakieś 90 stopni. Następnie po tygodniu jeszcze ok. 45 st. Jak nie masz wyczucia to klucz dynamometryczny i moment zgodny z zaleceniem producenta świec. Zapewne wszyscy to wiedzą, ale przypomnę: świece dokręcamy na zimnym silniku!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”