Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
nakajima
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:39
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań
Auto: Astra
Model: H
Oznaczenie silnika: Z16XER

#1201 Post autor: nakajima »

Witam,ma ktoś gdzieś próbki dźwięków z CIM?
Załączniki
IMG_20180703_195901.jpg

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1202 Post autor: KAMUI »

Ale masz dużo opcji dźwięków z CIM, ja mam tylko 5. A jeśli chodzi o demo dźwięków to też szukałem i nie znalazłem, może pojawi to się w następnej aktualizacji :nie_wiem:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1203 Post autor: LWPM »

trzeba nagrać te dźwięki... to będzie można je tam wrzucić :)

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1204 Post autor: KAMUI »

Łukasz wiem, że omawialiśmy to. Naprawdę nie da się zrobić nic dla Z19DTH w kwestii pozycji EGR. Aby moduł pokazywał obie wartości.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1205 Post autor: LWPM »

a czy OP-COM pokazuje obie wartości?
jakie dwie wartości masz na myśli?
Ostatnio zmieniony 04 lip 2018, 16:22 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1206 Post autor: KAMUI »

Mam na myśli pozycję EGR zleconą przez ECU i błąd pozycji EGR. Pisałeś kiedyś, że w Z19DTH tego się nie da. Stąd moje pytanie czy są szane aby moduł pokazywał obie w/w wartości.
W najnowszej aktualizacji jest fajna nowość tzn ciśnienie doładowania zlecone i odczytane. Na podstawie tego widzę jak mi się te dane mijają ze sobą.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1207 Post autor: LWPM »

chodzi Ci o zakładkę OBD? to co moduł tam pokazuje... to pokazuje i nic więcej nie da się tam dorobić - to co jest widoczne zależy tylko od sterownika silnika. Z19DTH jest ubogi pod tym względem niestety.

Zleconą pozycję EGR/błąd ustawienia można by chyba dorobić do ECUInfo, ale póki co to tego nie ma i nigdy nie było (jest tylko aktualna pozycja EGR). Jak coś porrzeba dorobić... wiesz gdzie się dopisać do listy życzeń :)
KAMUI pisze:ciśnienie doładowania zlecone i odczytane. Na podstawie tego widzę jak mi się te dane mijają ze sobą.
tylko nie próbuj wyciągać z tego żadnych wniosków :) to tylko wartości odczytane ze sterownika... radziłbym się udać do mechanika z takim problemem. U mnie też się wartości sporo rozjeżdżają... ale może tak ma być? - nie wiem. W każdym razie to nie jest temat na rozważania o działaniu doładowania :)

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1208 Post autor: KAMUI »

LWPM pisze: 05 lip 2018, 12:42 chodzi Ci o zakładkę OBD? to co moduł tam pokazuje... to pokazuje i nic więcej nie da się tam dorobić - to co jest widoczne zależy tylko od sterownika silnika. Z19DTH jest ubogi pod tym względem niestety.

Zleconą pozycję EGR/błąd ustawienia można by chyba dorobić do ECUInfo, ale póki co to tego nie ma i nigdy nie było (jest tylko aktualna pozycja EGR). Jak coś porrzeba dorobić... wiesz gdzie się dopisać do listy życzeń :)
KAMUI pisze:ciśnienie doładowania zlecone i odczytane. Na podstawie tego widzę jak mi się te dane mijają ze sobą.
tylko nie próbuj wyciągać z tego żadnych wniosków :) to tylko wartości odczytane ze sterownika... radziłbym się udać do mechanika z takim problemem. U mnie też się wartości sporo rozjeżdżają... ale może tak ma być? - nie wiem. W każdym razie to nie jest temat na rozważania o działaniu doładowania :)
Spoko, to raczej temat dla mechanika ale aż tak drastycznie to nie wygląda.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1209 Post autor: barek16 »

Dwie małe sprawy:
1. Lubię jeździć przełączonym ekranem na BC, patrząc na chwilowe spalanie. Ustawiłem sobie:
Zdarzenia-> silnik-> Po uruchomieniu silnika -> zasymuluj naciśnięcie przyciśku BC, ale to otwiera wewnętrzne menu BC a ja chciałbym ten pierwszy widok zakładki BC gdzie widać chwilowe spalanie, da się ?
2. Chciałbym się delikatnie przypomnieć ze zgłoszeniem https://bugs.lwpm.eu/task/33 które pozwoliłoby na symulację wyłączenia poduszki pasażera.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1210 Post autor: Patryqo »

Ostatnio zauważyłem, że u mnie przestały zamykać się szyby po przekroczeniu zadanej prędkości, jak również przestały działać akcje po wstecznym. W konfiguratorze pokazuje, że mam ustawione, dla pewności ustawiłem jeszcze raz, niestety nie działa. Tak w wersji 9 jak i 10.
Czy nie wkradł się przypadkiem błąd przy tworzeniu kolejnych wersji oprogramowania i moduł powrócił do brania info o wstecznym z czujnika na skrzyni manualnej poprzez uec, zamiast z rec tak aby w automatach też te akcje dzialaly? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się ze przestało to działać z chwilą gdy wgrałem pierwsze oprogramowanie z ulepszonym wykrywaniem wypalania w 1.9

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1211 Post autor: LWPM »

barek16 pisze:1. Lubię jeździć przełączonym ekranem na BC, patrząc na chwilowe spalanie. Ustawiłem sobie:
Zdarzenia-> silnik-> Po uruchomieniu silnika -> zasymuluj naciśnięcie przyciśku BC, ale to otwiera wewnętrzne menu BC a ja chciałbym ten pierwszy widok zakładki BC gdzie widać chwilowe spalanie, da się ?
no... nie bardzo się - w tej chwili się nie da, ale można pomyśleć o tym, bo nie jesteś pierwszy który otopyta
barek16 pisze:Chciałbym się delikatnie przypomnieć ze zgłoszeniem https://bugs.lwpm.eu/task/33 które pozwoliłoby na symulację wyłączenia poduszki pasażera.
wiem... czeka :)
Patryqo pisze:Ostatnio zauważyłem, że u mnie przestały zamykać się szyby po przekroczeniu zadanej prędkości, jak również przestały działać akcje po wstecznym.
nie ty pierwszy coś w tym temacie zgłaszasz... ale teraz i tak się tym nie zajmę (urlop) jak mógł potwierdzić w której ostatniej wersji działało, a w której przestało... to bardzo byś pomógł w znalezieniu problemu :)

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1212 Post autor: Patryqo »

Ok, sprawdzę i dam znać. I zrobię zgłoszenie na stronie bo pewnie tak będzie Ci łatwiej nad tym zapanować przy okazji ; -)

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1213 Post autor: LWPM »

tak... tak będzie dużo lepiej - zgłoszenia przychodzą z wielu źródeł - zwykle bez większych konkretów... a i tak naprawdę zajmuję się tylko tym co jest tam wpisane :)

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1214 Post autor: marcinsu »

Jasno określ że nie przyjmujesz zgłoszeń poza bugs.lwpm.eu
Nikt nie będzie mieć pretensji. Każdy wie że robisz dobrą robotę 😉

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1215 Post autor: LWPM »

zajmuję tym co tam jest wpisane... ale tutaj przynajmniej można pogadać na temat jakiejś funkcji - coś ustalić... a tam zwykle jak ktoś coś wpisze, to o tym zupełnie zapomina... nawet jak już to zrobię, to się nie odezwie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”