Zafira? A może inne?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#31 Post autor: fiolet »

harvard pisze: 12 sie 2018, 15:14 @Fiolet
podsumuj wreszcie (aby łatwiej Ci pomóc)
1.PB czy ON,
2.MPV/SUV/Kombi,
3. 35 tysi bbudżet czy coś się zmieniło?
4. częściej trasa czy więcej miasto.
hahahaha bardzo ciężkie pytanie - aby to tak szło :driver:
1. Wiadomo, że lepiej byłoby PB ale chyba pozostanie na ON ;-(
2. Miał być MPV - raczej pozostanie na kombi ;-(
3. Niestety nic się nie zmieniło (i raczej nie ma szans na poprawę) wiec tyle pozostaje. I tak - z jednej strony wydaje się to dużo kasy (bynajmniej dla mnie), z drugiej jest to całe g...... aby coś fajnego dostać. Niby mam siostrę w DE jednak z rodziną to zboku na zdjęciu najlepiej - szybciej obcy pomoże. Na tourana mnie nie stać (oczywiście w dobrym tanie) - jak mam grata kupować to wolę Zochę zostawić. Dustera nie chcę.
4. W tygodniu głównie po mieście (do najbliższego mam 20km.)+ min. 2x w tygodniu trasa autostradowa ok 200-300km. Do tego wyjazdy rodzinne , wakacyjne, zimowe co weekend na narty i inne.
Wczoraj oglądałem 3 astry J - fajne, ale jednak małe. Kuzyn, który chciał mi oddać swoją C4 o czym pisałem wcześniej właśnie nabył C5 i muszę przyznać, że jest na co popatrzeć - spalanie góra do 6 - super, miejsca dużo więcej jak a J czy insigni. Sam odradził swoją C4. Jutro więc wyruszam w na przegląd C5 w kombi. Ewentualnie jeszcze pooglądam Avensis III.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#32 Post autor: Tazz »

C5 fajna :) tez się rozglądalem za takimi ale za mały budżet był :) blacha spoko, zawieszenie trwałe, silniki tez spoko :)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: violator »

fiolet pisze: 12 sie 2018, 23:21
harvard pisze: 12 sie 2018, 15:14 @Fiolet
podsumuj wreszcie (aby łatwiej Ci pomóc)
1.PB czy ON,
2.MPV/SUV/Kombi,
3. 35 tysi bbudżet czy coś się zmieniło?
4. częściej trasa czy więcej miasto.
hahahaha bardzo ciężkie pytanie - aby to tak szło :driver:
1. Wiadomo, że lepiej byłoby PB ale chyba pozostanie na ON ;-(
2. Miał być MPV - raczej pozostanie na kombi ;-(
3. Niestety nic się nie zmieniło (i raczej nie ma szans na poprawę) wiec tyle pozostaje. I tak - z jednej strony wydaje się to dużo kasy (bynajmniej dla mnie), z drugiej jest to całe g...... aby coś fajnego dostać. Niby mam siostrę w DE jednak z rodziną to zboku na zdjęciu najlepiej - szybciej obcy pomoże. Na tourana mnie nie stać (oczywiście w dobrym tanie) - jak mam grata kupować to wolę Zochę zostawić. Dustera nie chcę.
4. W tygodniu głównie po mieście (do najbliższego mam 20km.)+ min. 2x w tygodniu trasa autostradowa ok 200-300km. Do tego wyjazdy rodzinne , wakacyjne, zimowe co weekend na narty i inne.
Wczoraj oglądałem 3 astry J - fajne, ale jednak małe. Kuzyn, który chciał mi oddać swoją C4 o czym pisałem wcześniej właśnie nabył C5 i muszę przyznać, że jest na co popatrzeć - spalanie góra do 6 - super, miejsca dużo więcej jak a J czy insigni. Sam odradził swoją C4. Jutro więc wyruszam w na przegląd C5 w kombi. Ewentualnie jeszcze pooglądam Avensis III.
Dobre auta mozna kupic tez w chorwacji,znajomy ostatnio dwa auta sciagnał .Jesli bys cos szukał to moge pomoc. Znajomy sciąga do Wroclawia i w moje strony, tyle ze sa to auta lekko uszkodzone. Znalezienie auta w niemczech ie uszkodzonego i kupienie go tanio to tylko u handlarzy oszustów ten kit. Znajomy z bratem sciagaja lekko uszkodzone . Auta nie naprawiane w garazu u mietka ale przez fachowców którzy pracowali w ASO Opla, Vw .

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Tazz pisze: 13 sie 2018, 12:48 C5 fajna :) tez się rozglądalem za takimi ale za mały budżet był :) blacha spoko, zawieszenie trwałe, silniki tez spoko :)
C5 fajna ale bez pneumatyki bo to dziadostwo mało kto chce naprawiac a koszta duże

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#34 Post autor: fiolet »

violator pisze: 13 sie 2018, 13:07 C5 fajna ale bez pneumatyki bo to dziadostwo mało kto chce naprawiac a koszta duże
No właśnie szukam z pneumatyką- jak pisałem wcześniej ma duży warsztat i zna się na tym, w razie czego zrobi- więc nie mam się czym martwić - a jazda ponoć dużo lepsza.
Jeżeli chodzi o lekko uszkodzone - ja nie mam nic przeciwko temu - mam gdzie (u kogo) tanio (koszty części tylko) zrobić i przynajmniej wiem co mam a nie kota w worku, ale moja druga połowa nie chce o tym słyszeć i nie da się przekonać.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, 13:43 przez fiolet, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#35 Post autor: violator »

I tak wiekszosc mysli a spora czesc handlarzy przywozi auta tfu półowki aut ,z dwóch trzech robią jednego a na zdjęciach do sprzedaży pokazują lekkimi uszkodzeniami. Lepiej jechać po wypatrzone juz auto i widzieć co sie kupuje.A nie myślałeś o Mercedesie B class ale tym od 2011r ,ładnie wykończone auto,dosyć duzy bagażnik .

Forfiter2012
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 17 kwie 2016, 16:23
Imię: Forfiter
Lokalizacja: CB
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance + LPG STAG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#36 Post autor: Forfiter2012 »

C5 fajna ale bez pneumatyki bo to dziadostwo mało kto chce naprawiac a koszta duże
Po pierwsze Hydro III w C5 III raczej jest elementem trwałym ciężko znaleźć jakieś rzesze właścicieli narzekających akurat na ten element. Drogo też już nie jakoś szczególnie zwłaszcza jak się porówna się np. aluminiowym wielowachaczem na przód. Chociaż wiadomo mechanik Stefan z Łututowa nie ogarnie. Jeździłem ostatnio C5 (co prawda sedanami) na zwykłym zawieszeniu i hydro, hydro zdecydowanie wygodniejsze aczkolwiek oba zawiasy porównując do mojej ZA, to przy obu opcjach dostępnych w C5 to ZA jakby taczką jechał. Chociaż bardzo przyjemnie też mi się L3 jeździło.

Przykładowy cennik wiele nie szukając:

http://www.jezdzik.pl/rsfera.html
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, 20:54 przez Forfiter2012, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: violator »

basti_seba pisze: 13 sie 2018, 21:53
violator pisze: 12 sie 2018, 19:14 Opel to taka sama budżetowka jak Vw. Jazda i zasuwanie to nie wszystko , Nie masz pojęcia żadnego o awaryjności tych samochodów więc nie wal Ty. Akurat tak się składa że mam w rodzinie mechaników którzy zajmują się Vw i każdy ci powie żadnej benzyny z Vw . Zresztą o tych silnikach i ich awaryjności,kosztach głośno od dawna. Więc bajki o cudownej jakości Vw zostaw dla dzieci.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
violator pisze: 12 sie 2018, 19:12 Opel to taka sama budżetowka jak Vw. Jazda i zasuwanie to nie wszystko , Nie masz pojęcia żadnego o awaryjności tych silników więc nie wal Ty. Akurat tak się składa że mam w rodzinie mechaników którzy zajmują się Vw i każdy ci powie żadnej benzyny z Vw . Zresztą o tych silnikach i ich awaryjności,kosztach głośno od dawna. Więc bajki o cudownej jakości Vw zostaw dla dzieci.
Kup se taczke. Gratulacje dla mechaników zatrzymanych w czasie 15 lat do tyłu.
Chłopie dorosnij i sam sobie kup teczkę, a tekst o mechanikach nie wiem czego ma dotyczyć co myślisz że jak ten cudowny silnik ci się rozleci to co za darmo naprawisz. Co za dyletant co zna się lepiej od mechaników. Kup sobie Vw a nie płacz tu na Opla . Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#38 Post autor: fiolet »

Na chwilę problem rozwiązany - bo stoi już placu (bez pneumatyki) - teraz dozbierać, sprzedać i kupić Zochę C ;-) Babcia Zosia pozostaje, wiec się mnie nie pozbędziecie :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, 23:34 przez fiolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: violator »

No to bezawaryjnosci i szerokości. Pochwal się w odpowiednim dziale więcej autem;)

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#40 Post autor: harvard »

@Basti i Violator!
bez kłótni jestem tutaj nowy wcześniej udzielałem się na vwgolf i forum czterech kółek na masce dzisiaj jestem na forum opla.Wiem może więcej o grupie vag jednak teraz jest hopel i wsio. Pisałem dlaczego kupiłem Opla....... mamy tutaj na forum pomóc człowiekowi a nie przerzucać się kto wie lepiej i wprowadzać chaos.
@Fiolet to jednak c5 czy ZC?

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#41 Post autor: fiolet »

harvard pisze: 14 sie 2018, 06:18 @Fiolet to jednak c5 czy ZC?
Chwilowo jest C5 - docelowo będzie ZC :piwo:

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#42 Post autor: harvard »

Powiem Wam tak, u mnie w robocie jest facet który po godzinach prowadzi warsztat, facet młody 40 na karku, i mówił, że jak się trafi z tymi benzynami od Vaga. Osobiście odradza bo miał kilka sztuk i kondycyjnie mówił raczej ok, ale ten rozrząd do 2012 gdzieś do połowy roku to lipa z łańcuchem, potem mówił, że lepiej na pasku. Generalnie jak ktoś PB szuka to wolnossące kosztem osiągów i tyle.
Co do C5 to piękne w środku są, duży kufer i cały nie pordzewieje bo częściowo plaski jak dobrze pamiętam.

Forfiter2012
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 17 kwie 2016, 16:23
Imię: Forfiter
Lokalizacja: CB
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance + LPG STAG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#43 Post autor: Forfiter2012 »

Mam ponad 200k nakulane w służbowej Octavii 3 z silnikiem TSI fakt, że to już ten nowy niby lepszy z rozrządem na pasku ale problemów żadnych, oleju też jakoś szczególnie nie bierze od wymiany do wymiany w granicach błędu statystycznego 0,1-0,3 litra, chociaż mój silnik w ZA też wszędzie trąbią, że lubi olej ale widocznie akurat ten mój jakoś nie szczególnie. PB wolnossące to osiągi słabsze, ale eksploatacje zwykle tańsza i mniej problemowa + zazwyczaj możliwość konwersji na lpg.

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#44 Post autor: fiolet »

Postanowiłem sobie dzisiaj :driver: nową cytrynkę i muszę powiedzieć, że jet ok. Była dzisiaj zbadana wszerz i wzdłuż i ponoć nie ma się do czego przyczepić. Udało mi się ją nawet przerejestrować. W przerwie zerknąłem sobie w telefon :czyta: co słychać i widziałem, że coś ostro tutaj było ? A że ślepy i stary już jestem stwierdziłem, że w domu na dużym ekranie z :piwo: usiądę - wchodzę a tu kamfora ? Ominęło mnie coś ciekawego :zły:
Jakoś mało mi się miejsca na placu zrobiło jak wszyscy w domu :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#45 Post autor: czarekcw »

Ładny, zdecydowanie lepszy wybór od VAG. Jaki silnik w nim siedzi?

Zablokowany

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”