[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#76 Post autor: Anony Mous »

Też za bardzo nie rozumiem tej wycinki. Widze że ucieli puszkę zaraz przed tym zwężeniem (odcinkiem) do katalizatora.

1. Potem przyspawali (dosztukowali) jakąś pustą puszkę z jakigoś tłumika środkowego od innego auta?
2. A co z czujnikami ciśnień, zostały?
3. średnica tej nowej puszki akurat pasowała?
4. Ta nowa puszka jest pusta w środku?
5. Czyli rozumiem, że dpf zostawiłes sobie na pamiątkę co by móc do niego wrócic na wypadek jakiś zamin w przepisach?

ronin

#77 Post autor: ronin »

Wycinka była możliwa tuż za katem. Wspawano puszkę przystosowaną do turboklekota. Ponoć to najlepsze rozwiązanie - wybicie samego wkładu skutkowałoby zaburzonym przepływem spalin w puszce DPF-a (zwiększony hałas, wibracje w układzie) no i ryzyko że przy wybijaniu wkładu filtra resztki przedostaną się do układu wydechowego. Czujniki oczywiście zostały. DPF na pamiątkę - obym go już nie potrzebował :D

P.S. TuneFORCE, szykuj mobilną hamownię :)

TuneFORCE

#78 Post autor: TuneFORCE »

ronin pisze:....Wspawano puszkę przystosowaną do turboklekota...
czyli wspawali tłumik środkowy o podobnych wymiarach?
jesli tak to czy scinka tłumika która jest od strony katalizatora nie spowoduje zbyt mocnego zawirowania/wyhamowania spalin?

p.s my tniemy w tym samym miejscu :-)
ronin pisze:P.S. TuneFORCE, szykuj mobilną hamownię :)
już jest spakowana :D

ronin

#79 Post autor: ronin »

TuneFORCE pisze: czyli wspawali tłumik środkowy o podobnych wymiarach?
jesli tak to czy scinka tłumika która jest od strony katalizatora nie spowoduje zbyt mocnego zawirowania/wyhamowania spalin?
Twierdzą że przy takim rozwiązaniu przepływ spalin jest optymalny :)

Pankracus

#80 Post autor: Pankracus »

ronin, czołem, włączam sie bo temat ciekawy i żywotnie mnie dotyczy. Co to za puszka? Czy sama ona (w sensie hardware) jest dostarczona przez tlumikarza i miesci sie w tej cenie, o której wspominasz? Czy mógłbyś przy okazji posłac mi na priv namiary na tego magika?

ronin

#81 Post autor: ronin »

Pankracus pisze:ronin, czołem, włączam sie bo temat ciekawy i żywotnie mnie dotyczy. Co to za puszka? Czy sama ona (w sensie hardware) jest dostarczona przez tlumikarza i miesci sie w tej cenie, o której wspominasz? Czy mógłbyś przy okazji posłac mi na priv namiary na tego magika?
Tak, jest w cenie. Namiary wyślę na priv ;)

Pankracus

#82 Post autor: Pankracus »

ronin, dzieki!

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#83 Post autor: browar340 »

czy będzie następna akcja , bo autko mam już naprawione .

ronin

#84 Post autor: ronin »

browar340 pisze:czy będzie następna akcja , bo autko mam już naprawione .
Najlepiej założyć nowy wątek - ja też będę go śledził bo chcem zawirusować autko :evil2:

TuneFORCE

#85 Post autor: TuneFORCE »

kolejna klubowa zafira została pozbawiona fapa :D

Anony Mous

#86 Post autor: Anony Mous »

Potwierdzam :)

Nie obyło się bez wyciągania sterownika :(, ale za to zmieściliśmy się w 1,5h

PS. Minus spotkania taki że gdzieś zahaczyłem hokeja :) i mam go do założenia.

zdzichu

#87 Post autor: zdzichu »

Czy juz jest jakis nowy watek na nastepne spotkanie wyciecia DPFa przy wspolpracy z TuneForcem? Ja sie pisze jak najbardziej, ale dopiero na sierpien (urlop), w razie czego pamietajcie o mnie :)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#88 Post autor: Lorry »

Nie ma na razie nic wiec macie moje błogosławieństwo by takie coś założyć

Np Grypowe usniecie DPF cz 2 czy cuś w tym stylu ;)

Anony Mous

#89 Post autor: Anony Mous »

Kolega Tunforce zrobił już 6 zafirek z naszego klubu i wszystkie śmigaja bez problemów, także ja bym nie szukał innego źródła. Śmiało możecie się organizowac w nowej grupie i negocjowac cenę...a spokój psychiczny przy jeździe bez dpf'u....bezcenny.

ronin

#90 Post autor: ronin »

kaliope pisze:Kolega Tunforce zrobił już 6 zafirek z naszego klubu i wszystkie śmigaja bez problemów, także ja bym nie szukał innego źródła. Śmiało możecie się organizowac w nowej grupie i negocjowac cenę...a spokój psychiczny przy jeździe bez dpf'u....bezcenny.
Kto wie, może znajdzie się chętny aby (przy okazji) zawirusować autko ? :> W końcu mobilna hamownia jest już spakowana :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”