[B]Woda w miejscu filtra przeciwpyłkowego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
panda00

#16 Post autor: panda00 »

Bodek pisze:
stanleyy pisze:Koledzy! Gdzie szukać tego kanalika od klimy? Mam to samo. Pełno wody pod dywanikiem gumowym. Kibel się zrobił...
Akurat dzisiaj przerobiłem ten temat, zaczęło się od tego, że w aucie było duszno, w końcu pokazały się kropelki przy filtrze kabinowym.

Odpływ z klimy znajduje się pod autem na wysokości plecionki.

Trzeba odkręcić osłonę silnika - 4 śruby i od strony kabiny powyżej ramy znajdziemy odpływ:

Obrazek Obrazek

tak wygląda po demontażu osłony gumowej, która jest przykręcona dwoma śrubami T25.

Osłona gumowa z rurką spustową (również gumową) :

Obrazek Obrazek

przy odkręcaniu trzeba się troszkę nagimnastykować (kiepski dostęp) - potrzebny kanał i lampa :ok:

a czy może ktoś da namiar gdzie mogę taki odpływ jak na zjeciach nowy lub uzywany kupic bo kupiłem Zafirkę powypadkowa i w ogole tego ustrojstwa nie ma jest tylko dziura i woda z klimy plynie sobie pod dywan , moze ktos wie jak to fachowo się nazywa bo szukam w necie i nigdzie nie moge namierzyc tej częśći :( z góry dziekuje za pomoc

donald7000
Przeglądacz
Posty: 99
Rejestracja: 21 cze 2012, 23:19
Lokalizacja: Radom
Model:

#17 Post autor: donald7000 »

Ku................. co roku to samo.
Szlag mnie trafia, znów woda w obudowie filtra, inżynierowie OPLA to dupki.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Sumik »

Chyba się ujście przytkało.

donald7000
Przeglądacz
Posty: 99
Rejestracja: 21 cze 2012, 23:19
Lokalizacja: Radom
Model:

#19 Post autor: donald7000 »

UPS. Sucho.
Czyżby wyszło od środy? Zglupialem juz lecz mam nadzieję że to nie jest nsgrzewnica.

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#20 Post autor: darkb »

Panowie u mnie woda dostaje się pod dywanik a chyba dokladniej pod gąbke wykładzinę auta podczas działania klimy
Odplyw drozny i woda wydostje sie pod auto ale przy intensywnym korzystaniu z klimy widać że się gdzies przelewa
Czy ktoś z was miał podobny problem i wie gdzie może ta woda się przedstawiać jeśli odpływ jest drozny

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#21 Post autor: KAMUI »

Jesteś pewien, że odpływ drożny? Ta rurka odprowadzająca skropliny jest bardzo małej średnicy, wiem, bo dwa razy rozbierałem obudowę i korytko z odpływem. Tutaj przyznam wielu rację, "inszynierowie" opla - nie popisaliście się!!!

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#22 Post autor: darkb »

Odplyw jest czysty i drozny i dalej się poci nie wiadomo skąd

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#23 Post autor: KAMUI »

Filtr kabinowy suchy?
Może z tej kuwetki na którą opadają skropliny z parownika woda nie nadąża spływać, jeśli ktoś to wcześniej rozbierał i niedokładnie złożył...
Takie luźne przemyślenia mam na ten temat, mając w pamięci jak to tam wygląda w okolicach odpływu wody.

grelu
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:17
Lokalizacja: Kraków
Model:

#24 Post autor: grelu »

Witam
Kilka dni temu czyściłem odpływ skroplin z parownika. Chciałem zrobić to porządnie więc rozkręciłem obudowę nagrzewnicy i wyciągnąłem jej dolną część tam gdzie jest właśnie ten odpływ. Wyczyściłem też parownik przy okazji. Potem wszystko poskładałem. Po kilku dniach pojawił się nieprzyjemny zapach więc zacząłem szukać i wyciągnąłem filtr kabinowy, który był od spodu mokry :/ Odpływ klimatyzacji jest drożny i odpływy boczne z podszybia też. Włączyłem klimatyzację przy wyciągniętym filtrze i patrzyłem co się dzieje. No i zaobserwowałem, że skropliny z przewodów klimatyzacji, które idą do parownika nie kapią tam gdzie trzeba. Powinny kapać na rynienkę odprowadzającą skropliny, a kapią obok i zamiast spłynąć lecą do filtra :/
Przypuszczam, że coś źle skręciłem i przez to jest przesunięta obudowa, ale posprawdzałem i nie widzę nic co można poprawić :(
Ma ktoś jakiś pomysł? Może ktoś miał taki problem? Przypuszczam, że obudowa ma gdzieś jakiś zaczep, dziurkę, albo coś innego gdzie musi wskoczyć i wtedy będzie ok tylko nie potrafię tego znaleźć.
Z góry dzięki za pomoc.

marcus2207
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2017, 09:04
Lokalizacja: Lublin
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#25 Post autor: marcus2207 »

Byłem dziś w aso Lublin, bo u mnie podobnie - woda w filtrze, filtr mokry, rurka ponoć drożna. w aucie nie ma jeszcze wody ale czuć torf po odpaleniu nawiewu, co ciekawe na klimie szybciej przechodzi... wymiana filtra i ozonowanie (robione 2 tyg temu w innym serwisie) nie pomogło, myślałem że aso da radę - nie dało...i co teraz? zna ktoś mądrego w Lublinie co to ogarnie, dzieci wożę :-(

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#26 Post autor: KAMUI »

grelu pisze: 02 wrz 2018, 16:45 Witam
Kilka dni temu czyściłem odpływ skroplin z parownika. Chciałem zrobić to porządnie więc rozkręciłem obudowę nagrzewnicy i wyciągnąłem jej dolną część tam gdzie jest właśnie ten odpływ. Wyczyściłem też parownik przy okazji. Potem wszystko poskładałem. Po kilku dniach pojawił się nieprzyjemny zapach więc zacząłem szukać i wyciągnąłem filtr kabinowy, który był od spodu mokry :/ Odpływ klimatyzacji jest drożny i odpływy boczne z podszybia też. Włączyłem klimatyzację przy wyciągniętym filtrze i patrzyłem co się dzieje. No i zaobserwowałem, że skropliny z przewodów klimatyzacji, które idą do parownika nie kapią tam gdzie trzeba. Powinny kapać na rynienkę odprowadzającą skropliny, a kapią obok i zamiast spłynąć lecą do filtra :/
Przypuszczam, że coś źle skręciłem i przez to jest przesunięta obudowa, ale posprawdzałem i nie widzę nic co można poprawić :(
Ma ktoś jakiś pomysł? Może ktoś miał taki problem? Przypuszczam, że obudowa ma gdzieś jakiś zaczep, dziurkę, albo coś innego gdzie musi wskoczyć i wtedy będzie ok tylko nie potrafię tego znaleźć.
Z góry dzięki za pomoc.
Z tego co pamiętam jak to rozbierałem, to ta kuweta zbierająca skropliny jest dość szeroka i powinna wszelkie krople zbierać na siebie.
Podczas składania musi być dobrze spasowana z górą, bo inaczej robi się nieszczelność i może tak wycieka.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: rafant4011 »

Wymiana filtra i samo ozonowania nic nie da. Potrzebne jest chemiczne odrzybienie klimy i nie jakimś tam aerozolem, a specjalnym płynem do dezynfekcji klimy, zabieg powinno wykonać się minimum dwukrotnie jeśli smród jest mocny.

Dodan że mój filtra spoczywa na kratce do malowania( https://static02.leroymerlin.pl/files/m ... ,large.jpg ) i jak kiedyś notoryczne był mokry obecnie jest suchy (z kratki wyciąłem jeden rządek i wsadziłem pod filtr, aby ten nie miał styczności z wilgocią).
Januszowy patent działa :lol:

Awatar użytkownika
maju
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2017, 19:31
Imię: maju
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Zafira 1.7CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#28 Post autor: maju »

grelu pisze: 02 wrz 2018, 16:45 skropliny z przewodów klimatyzacji, które idą do parownika nie kapią tam gdzie trzeba. Powinny kapać na rynienkę odprowadzającą skropliny, a kapią obok i zamiast spłynąć lecą do filtra :/
Skoro woda kapie z rur klimatyzacji, to załóż na nie izolację.
Rury ssące są zimne i standardowo są izolowane, skoro te nie są, to nic się nie stanmie jak to uczynisz sam.

merho
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 15 kwie 2016, 09:28
Imię: maciej
Lokalizacja: gdańsk
Auto: zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#29 Post autor: merho »

podbije wątek, panowie gdzie dokładnie jest odpływ tak dziurka na kuwecie, bo mam chyba go zapchany na tyle że cześć skroplin wypływa, ale w upalne dni zbiera się za dużo wody i przy hamowaniu lub skręcaniu skapuję trochę wody na dywanik.
Profilaktycznie przepchałem odpływ od spodu auta rurką plastikową tak 10 cm weszło dalej nie pchałem, w środku obudowy filtra przeciwpyłkowego było sporo liści, wody i rożnego syfu, wymiotłem wszytko, wyczyściłem na mokro, użyłem potem bizol c30,a po 2tygodniach pojawiła się ponownie woda w mniejszej ilości. Pewnie coś przeoczyłem w czyszczeniu i ta dziurka w kuwecie do odpływu jest zamulona czy coś.
Może sprężonym powietrzem przedmuchać?

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#30 Post autor: KAMUI »

Możesz użyć sprężonego powietrza, nie wepchniesz tam nic aby przepchać ponieważ jest tam zgięcie rurki odprowadzającej skropliny pod kątem 90 stopni. Ta rurka ma małą średnicę i łatwo się zapycha, trzeba regularnie filtr p/p wymieniać.
Chyba czeka cię rozebranie dolnej części konsoli środkowej, wyjęcie tej " kuwety" i konkretne przepchanie rurki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”