Spalanie po wymianie zaworu EGR

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
godnypolecenia

Spalanie po wymianie zaworu EGR

#1 Post autor: godnypolecenia »

Witam.
1.Czy możliwe jest, aby po wymianie zaworu EGR na nowy spalanie wzrosło? Czy to tylko może komputer wprowadza w błąd i źle pokazuje? Srednie spalanie przed wymiana wynosilo około 8l/100km teraz, gdy jest nowy zawór przy takiej samej jeździe srednie=12,5/100km. Może trzeba oczyscic samochód z błędów i wtedy wszostko wróci do normy? Po wymianie zaworu te błędy automatycznie sie kasuja czy może trzeba podłączyc komputer i usunac wszystko?

2.Wyczytałem na forum, że pdczytywanie błędów w Zafirze A Diesel to tylko z komputerem tak? W benzyniakach z kombinacja sprzęgło+hamulec tak? Coś sie może zmieniło i ktoś ma jakis sposób jednak bez konicznosci podpinania komputera?!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

godnypolecenia,

ad. 1 - odnośnie spalania - u mnie było akurat odwrotnie - po wymianie śred. spalanie zdecydowanie spadło, a wynik z prawie 9 tys. km widoczny w podpisie, zaznaczam, że jestem z kategorii "kapeluszników", choć lubię od czasu do czasu też przycisnąć.

ad. 2. - odnośnie błędów - akurat błędy związane z EGR same nie znikają, w przypadku 2,0 DTI w rachubę wchodzi tylko Tech2 (serwisowy) lub jakiś dobry fejs, np. Op_com;

godnypolecenia

#3 Post autor: godnypolecenia »

Poczekam do ponidziałku...może znajdzie się ktoś czym to może być spowodowane.

godnypolecenia

#4 Post autor: godnypolecenia »

O dziwo...spalanie samo wróciło do normy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”