trzesie samochodem

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gwizdenson

#16 Post autor: gwizdenson »

Witam,nie wiem z czym kojarzyć moje bicie.Przy hamowaniu wali na kierownicy i od prędkości ok.100-110.Zawieszenie sprawdzone niby bez luzów,tarcze razem z klockami wymieniłem w listopadzie ub.roku,opony nowe(zresztą na zimowych było to samo co teraz na letnich).Myślę ,że może rzuciło którąś tarczę hamulcową,ale czy to dawałoby taki efekt.Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#17 Post autor: scaniairizar »

a u mnie sie tak działo jak brakło zbieżności ;)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

DUKS4

#18 Post autor: DUKS4 »

Witam wszystkich!!!! U mnie jest to samo, przy zapalaniu i gaszeniu silnika szarpie, a przy jeździe 40-60 trzęsie. Ja już dwa razy wymieniałem poduszki pod silnikiem i nie pomagało, więc myślę, że to na 90% przegub wewnętrzny.

//edit// - piszemy bez CapsLock'a
Ostatnio zmieniony 05 cze 2010, 12:45 przez DUKS4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#19 Post autor: QRZOL »

miałem ten sam problem miałem walnięte przeguby wewnętrzne wymieniłem i już nie mam szarpania....nie bawiłem się w wymianę przegubów kupiłem całe półosie ....pozdrawiam
Obrazek

GregorY

#20 Post autor: GregorY »

Najczęściej porady wskazują na poduszke silnika, mnie natomiast pomogło sprasowanie jednej z półosi.

Trzęsienie odczuwałem przy mocnym przyśpieszaniu.

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#21 Post autor: sobit »

helgpu pisze:witam ,jak zwykle prośba.
bardzo odczuwalne i jeszcze bardziej irytujące wibracje nadwozia podczas przyspieszania w zakresie prędkości 60-100 km na pusto jeszcze ujdzie ale z kompletem pasażerów tragedia,na kierownicy tego nie czuć a i sprzęgło też jest nowe.

Temat był już poruszany. Jeśli trzęsie na boki to jest to któryś ze przegubów wewnętrznych. Męczyłem się z tym problemem 2 lata. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Najlepiej to sprawdzić na jakimś ślimaku na autostradę. Trzeba sprawdzić przy obciążeniu której strony mocniej trzęsie.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2013, 18:30 przez sobit, łącznie zmieniany 2 razy.

witek_77

#22 Post autor: witek_77 »

panowie odgrzeje trochę. W zafirze rodziców stukało coś pod nogami. Trzymając hamulec i wciskając wsteczny było widać jak sanki się podnoszą i biją o samochód. No to wyczaiłem na kanale, że to tylne tuleje sanek. Wymieniłem wszystkie 6 i problem ustąpił ze stukaniem. Natomiast był problem jeszcze z buczeniem przy dodawaniu gazu, ale delikatny. No to zmieniłem poduchę tylną (nie wiem co za firma). Zmieniłem obie boczne na febiego. Nic. Teraz bawiłem się i zauważyłem, że nie trzeba jechać, żeby to zaobserwować. Stoję w miejscu, wciskam hamulec, wbijam 1 i puszczam sprzęgło. Jak autko już chce się "wyrywać" to silnik wpada w mega rezonans i dudni masakrycznie. To samo jest przy mocnieszym dodawaniu gazu na 1 i 2 biegu. Wyższe już nie dudni raczej. Myślicie, że to kiepska tylna poduszka ? Czy przeguby na postoju z wciśniętym sprzęgłem by tak robiły ? A może zośka z 2001 roku 2.0 DTI ma dwumas ?

Zafir82
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:48
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira A 2.0 di comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#23 Post autor: Zafir82 »

Witam
Podczas hamowania trzęsie delikatnie buda jakby koła były kwadratowe
takie nie jednostajne falowanie auta występujące zawsze po dotknięcie hamulca aż do momentu jego zwolnienia
Wybaczcie ale ciężko to opisać
Zna ktoś przyczynę?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#25 Post autor: Dziadek13 »

Krzywe (zwichrowane) tarcze hamulcowe przednie.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#26 Post autor: Mariusz »

Dziadek13 pisze: 10 wrz 2018, 20:22 Krzywe (zwichrowane) tarcze hamulcowe przednie.
Albo syf między tarczą i piastą.

Awatar użytkownika
siwykomar
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2017, 12:23
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Auto: Opela Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#27 Post autor: siwykomar »

Słyszysz hałas z przodu podczas jazdy? Kiedy wymienione były tarcze? Jak masz hałas to i łożyska. Sprawdź luzy na stabilizatorach i końcówki z drążkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”