Niebieski dym z wydechu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
tomi1108

Niebieski dym z wydechu

#1 Post autor: tomi1108 »

Witam ostatnio dałem do regeneracji turbinę bo się bardzo pociła i ciekło z niej oczywiście żarła olej jak głupia 0,5l na 1000km i leciał niebieski dym z wydechu zapłaciłem za regeneracje 900zł tylko że zrobiłem 700km oleju narazie nie dolewałem ale rano po odpaleniu bez dodawania gazu nic sie nie dzieje ale jak ruszam przez jakieś 300m leci niebieski dym proszę o pomoc jest to 100 konny silnik z wyciętym filtrem cząsteczek stałych niemam już siły POMOCY

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: GOTI »

Możliwe, że albo turbina została żle zregenerowana albo po prostu jeszcze dopala olej.
Jak na dwoje babka wróżyła - wg. trzeba troche pojeździć. Wyjedź na jakąś ekspresówke lub autostrade (jak masz w pobliżu) i daj mu po... palić :D tak żeby to wszystko zostało wypalone.

Skoro turbina przepuszczała to olej leciał do wydechu także trzeba go wypalić/przepalić
Auto będzie dymić (czarno-niebieski dym) ale lepsze to niż leżdżenie po mieście z niebieskim dymem za plecami.

Jeżeli te "dopalanie" nic nie da to albo turbina została "źle" zregenerowana albo szlak trafia pierścienie (przepuszczają) lub po prostu podjedź dop innego mechanika.
Jeżeli nie masz żadnego znajomego mechanika to najlepiej podjechać do kilku w okolicy i sprawdzać ich opinie (metodą dedukcji).

P.S. Co do dymienia to ojciec miał podobną sytuacje w Vw T5 po wymianie (bądź regeneracji - nie pamiętam) turbosprężarki. Przejeździł troche i było dobrze.
Obrazek

tomi1108

#3 Post autor: tomi1108 »

jak odpale to nie dymi dopiero jak ruszam sie zaczyna 300-400m i spokój zero niebieskiego dymu tylko na początku potem ustaje????

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: GOTI »

Podobnie jak w zimie lub przy przedostawaniu sie cieczy chłodzącej do spalania - na postoju lekko dymi, przy ruszaniu więcej, a przy normalnej jeździe spokój.
Sprubój troche go przepalić. Z reguły powinno pomóc(dopali resztki oleju), a jeżeli nie to turbina dalej przepuszcza.
Obrazek

tomi1108

#5 Post autor: tomi1108 »

ok czyli pojedze jeszcze z 1000 kilometrów chodzi mi też po głowie że to uszczelniacze na zaworach albo pierścienie ostatni ktoś mi powiedział że może to być nieprzepalone paliwo niewiem co o tym myśleć

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Wojti »

Najprościej sprawdzić u mechanika ciśnienie na cylindrach i będzie wszystko jasne jaka jest kondycja silniczka ... :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

tomi1108

#7 Post autor: tomi1108 »

noi żre nadal olej dziś sie zapaliła kontrolka żółta oleju niewiem co robić

[ Dodano: Nie Cze 30, 2013 20:37 ]
albo przepuszczaja uszczelniacze na zaworach lub pierścienie pomoże ktoś

[ Dodano: Wto Lip 02, 2013 10:01 ]
Witam ponownie wczoraj wjazd na kanał i turbina cieknie w tym samym miejscu przy wejściu rury z filtra powietrza a 2 tygodnie temu wróciła z naprawy co mogło być powodem rozszczelnienia znowu zrobiłem raptem 750km i nie jedzilem szybko czy bedzie problem z gwarancją

[ Dodano: Sro Lip 03, 2013 14:51 ]
Dziś potwierdziło sie najgorsze pierścienie do wymiany koszt 2500tys jak ktoś bedzie chcial sie więcej dowiedzieć pomoge

bipower
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 lis 2014, 20:57
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: ZAFIRA B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#8 Post autor: bipower »

Od ok.miesiąca moja Zafirka zaczęła puszczać niebieski dymek,zwłaszcza po odpaleniu po dłuższym postoju .Zbiegło się to ze zwiększonym zużyciem oleju (ok.0,5 l na 100 km) Problem w tym,że spaliny są niebieskie ,ale w ogóle nie mają zapachu oleju,a wyraznie niespalonego paliwa . W dodatku przedwczoraj przeskoczył pasek rozrządu o ok.2 zęby ,ustawiłem na nowo i jest OK,ale mam wrażenie,że od czasu epizodu z rozrządem kopci na zimnym silniku jeszcze bardziej.Mam wycięty DPF i program na prawie 150 KM .Przebieg 308 000 km , olej zmieniłem nie dawno na 10W40 (wcześniej 5W30,zmieniłem na gęstszy,mając nadzieję ,ze zużycie oleju ustąpi). Mam też wrażenie ,że spalanie również podskoczyło ,korekty wtrysków mocno rozjechane, chociasz wczesniej były podobne ,a problemu z dymieniem nie było. Turbina wymieniona ok 70 000 km temu. Zafirka opdala bez problemów.
Jakieś pomysły od czego zacząć ?

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: ryba1 »

Co to za motor

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Sebu$ »

ryba1 pisze: 15 wrz 2018, 22:12Co to za motor
Oznaczenie silnika: Z19DTL ;)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#12 Post autor: Mawerix »

bipower pisze: 15 wrz 2018, 15:30 Od ok.miesiąca moja Zafirka zaczęła puszczać niebieski dymek,zwłaszcza po odpaleniu po dłuższym postoju .Zbiegło się to ze zwiększonym zużyciem oleju (ok.0,5 l na 100 km)
1l/200km to chyba z dużo, widocznie silnik go konsumuje.
bipower pisze: 15 wrz 2018, 15:30wcześniej 5W30,zmieniłem na gęstszy,mając nadzieję ,ze zużycie oleju ustąpi)
:lol: :lol:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: ryba1 »

Mawerix pisze: 16 wrz 2018, 18:59
bipower pisze: 15 wrz 2018, 15:30 Od ok.miesiąca moja Zafirka zaczęła puszczać niebieski dymek,zwłaszcza po odpaleniu po dłuższym postoju .Zbiegło się to ze zwiększonym zużyciem oleju (ok.0,5 l na 100 km)
1l/200km to chyba z dużo, widocznie silnik go konsumuje.
bipower pisze: 15 wrz 2018, 15:30wcześniej 5W30,zmieniłem na gęstszy,mając nadzieję ,ze zużycie oleju ustąpi)
:lol: :lol:
Obstawiam silnik złom.

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#14 Post autor: Mawerix »

Czy ja wiem....może ta wymieniana turbina zarzuca olejem w dolot.
Jedno jest pewne olej 10W40 nie pomoże temu silnikowi a wręcz przeciwnie.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 06:00 przez Mawerix, łącznie zmieniany 1 raz.

bipower
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 lis 2014, 20:57
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: ZAFIRA B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#15 Post autor: bipower »

Chodziło mi oczywiście 0,5 l na 1000 km :-)
Właśnie dostałem info,że wszystkie wtryski są OK.(service BOSCH)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 16:50 przez bipower, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”