[B]półka na laptopa

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Anony Mous

#16 Post autor: Anony Mous »

piorun pisze: pewnie pomyslisz że się czepiam :)

ale teraz dziecko może dostać skrętu szyji :roll:
nie, jeśli fotelik będzię na środku

Anony Mous

#17 Post autor: Anony Mous »

Skoro kwestia bezpieczeństwa została już obgadana, to ja mam jeszcze dwa pytania:

1. czy od ew. wstrząsów nie będzie się ruszać matryca? Potrząsnąłem, nawet nie za mocno, laptopem na którym właśnie piszę i amplituda wahań jest dość znaczna. Laptop nowy nie jest, ale aż tak bardzo zawiasów nie ma wyrobionych.

2. kwestia rozmiarów matrycy, o której już wczesniej kolega BajBus wspominał? Myślę, że możnaby przyjąć jako wzorcowe dopasowanie rozmiarów matrycy z ogólnej zasady kupowania telewizorów: [odległość od matrycy w m*10]? Wiem, że w obliczu wakacji kasa jest bezcenna :D ale może w przyszłości warto pomysleć o czymś mniejszym, niekoniecznie nowym, nieśmiganym.
Ja mam podobny pomysł na zapełnienie atrakcjami tegorocznej podróży do Chorwacji i zapoluję na coś takiego

lapm

#18 Post autor: lapm »

kaliope pisze:

nie, jeśli fotelik będzię na środku
Ja tez ustawilem na srodku,bo mala spokojnie sobie siedzi patrzac na droge, po za tym niby najbezpieczniejsze miejsce, chociaz troche waskie to miejsce.

scob

#19 Post autor: scob »

Mod bardzo fajny i efektowny, ale..

@Oggway: ładne obliczenie - daje ogląd na zagadnienie bezpieczeństwa. Dodałbym do tego jakiś link do filmiku z crash-testu ZA z maluchem w foteliku - i pomysł upada ze względu na czaszkę malca rozbitą o półeczkę.. Sam wożę czterolatkę z tyłu, jestem na to mocno uwrażliwiony.

tycik zwrócił uwagę na istotną rzecz, ja podpisze się pod tym i dopiszę.
W czasie jazdy matryca będzie drgać - nie ma na to rady. Trzeba ją _jakoś_ unieruchomić. Jeśli "wątkopiszca" nie chce pożegnać się z zawiasami (pomijając ich wyślizganie" po kilku wyjazdach spowodowane wstrząsami - mogą się zwyczajnie wyrwać z mocowań w lapkach bez metalowych ramek w obudowie. Ja załatwiłem w ten sposób acerka który służył za nawigację ;)
Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe - kombinowałbym raczej z mocowaniem na sztywno laptopa 'rozłożonego na płasko'

@rkanisz: samo 'h'.

Anony Mous

#20 Post autor: Anony Mous »

Laptop objechał 3 tys km do Chorwacji, Był przymocowany tak jak na fotce, do tego pasami do półki i do zagłówka i ani nie drgnął. Córka siedziała na środku w bezpiecznym miejscu i na czas oglądania musiała lekko głowę skręcić.

TUX

#21 Post autor: TUX »

MieHor pisze:czy pomyślałeś o ewentualnym niebezpieczeństwie na wypadek nagłego hamowania?
dokładnie - pierwsza rzecz jaka mi się rzucila w oczy to to, że nie było napisane ze to ma byc do zastosowania tylko w czasie długiego postoju na parkingu

Na czas jazdy NICZEGO bym swoim dzieciom przed głową nie instalował!

Kaliope napisałeś, że "z uwagi na liczne słowa krytyki, pewnie słuszne, półka zostanie przeniesiona na drugi zagłówek i prawdopodobnie zmodifikowana co by kąt oglądania był lepszy."

a co z uderzeniem bocznym?? - laptop pofrunie w bok!

- ale ogólnie pomysł fajny [na długie postoje :P]
-------------------
przy montażu jakiś podkładek pamiętaj, że kompy nie lubią ciepła - potrzebują chłodzenia [od spodu]

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#22 Post autor: MieHor »

Może temat jest już "zimny", ale znalazłem dość interesujące rozwiązanie półki - uchwytu - mocowania, na którym może być zamontowany także nie duży laptop za dość przystępną cenę: http://sklep.rms.pl/index.php?p2647,uch ... s-emc-5000

Przed zimowymi wyjazdami jak znalazł

Awatar użytkownika
budek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:59
Lokalizacja: Waw, Góra Kalwaria
Model:

#23 Post autor: budek »

wygląda na solidne wykonanie, tylko cena mogłaby być lepsza...
Zafira B, SPORT,PANORAMA,150 KM, czego więcej chcieć....

Obrazek

moherowedziecie

#24 Post autor: moherowedziecie »

temat troche zimny ale wlasnie szykuje sie do dlugich podrozy i takie cos jest mi potrzebne. pomyslowosc kolegi super.


osobiscie wole zainwestowac w ten drozszy gotowy sprzet z racji na bezpieczenstwo, znamy polskie drogi i polskich kierowcow;>

Anony Mous

#25 Post autor: Anony Mous »

a może coś takiego was zainteresuje http://allegro.pl/omb-uchwyt-na-zaglowe ... 17140.html

kamol

#26 Post autor: kamol »

Pociągnę temat jeszcze z innej beczki. Patrząc na testy zderzeniowe fotelików dla dzieci np: http://www.youtube.com/watch?v=PwSgIQk9t60
bezwładność głowy dzieciaka (podczas czołówki) jest bardzo duża, więc czy podczas wypadku dziecko nie przywali czołem w półkę?
Sam osobiście zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale wolę nie ryzykować i zakupiłem przenośne DVD na dwa zagłówki 8,5 cala, bardzo fajny patent na dwóch ekranach leci ta sama bajka.(POLECAM :P )

tradelux

#27 Post autor: tradelux »

kaliope: nie wolałeś zamontować LCD w zagłówku? :) Wyprowadzić złącze ideo-in i podłączyć pod to lapka :)

Anony Mous

#28 Post autor: Anony Mous »

tradelux pisze:kaliope: nie wolałeś zamontować LCD w zagłówku? :) Wyprowadzić złącze ideo-in i podłączyć pod to lapka :)
pewnie, że bym wolał ....tylko kasa :) ...może kiedyś

Freshh

#29 Post autor: Freshh »

A ja tak sobie czasami myślę , czy auto to jest w ogóle miejsce dla monitorów, laptopów itp? Lepiej i przyjemniej pisać posta w domciu niż nawet w naszej Zośce :) Taka dygresja mi się włączyła .... :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”