[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#781 Post autor: SD72 »

tomek evo pisze: 26 wrz 2018, 22:50 Dość interesujący produkt ze względu na zawartość wolframu. Szkoda, ze nie na lepszej bazie olejowej bo mamy tylko technologię syntetyczną
Jest w ofercie LM MOLYGEN do samodzielnego dodania i podobno do kazdego typu oleju..

Obrazek

tomek evo pisze: 26 wrz 2018, 22:50 Archoil AR9200V2 zrobi nieporównywalnie lepsza robotę
Tomku a jak porownasz AR9200V2 do LM MoS2 :?:

ObrazekObrazek
bazyliszek72

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#782 Post autor: dany1107 »

Panowie a powiedzcie czy te dodatki naprawdę działają, i czy warto je dodawać do oleju? 🤔 :mysli:
:driver:

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#783 Post autor: tomek evo »

SD72 pisze: 28 wrz 2018, 15:20
tomek evo pisze: 26 wrz 2018, 22:50 Dość interesujący produkt ze względu na zawartość wolframu. Szkoda, ze nie na lepszej bazie olejowej bo mamy tylko technologię syntetyczną
Jest w ofercie LM MOLYGEN do samodzielnego dodania i podobno do kazdego typu oleju..

Obrazek

tomek evo pisze: 26 wrz 2018, 22:50 Archoil AR9200V2 zrobi nieporównywalnie lepsza robotę
Tomku a jak porownasz AR9200V2 do LM MoS2 :?:

ObrazekObrazek
Tu nie ma co porównywać. To jak Insignia OPC do Corsy B 1.0.

Dodano po 9 minutach 28 sekundach:
dany1107 pisze: 29 wrz 2018, 01:01 Panowie a powiedzcie czy te dodatki naprawdę działają, i czy warto je dodawać do oleju? 🤔 :mysli:
To zależy które. Dodatki Archoila działają z pewnością, te od Liqyi Moly jedne nieźle inne ... coś tam dają. Czy warto? To indywidualna sprawa ale te dobre generalnie warto. Archoil AR9100 jest bardzo dobrym dodatkiem do diesla bo oprócz poprawy smarowania utrzymuje TBN i czystośc silnika a to w dieslu bardzo ważne. Poza tym w wielu olejach low/mid saps dodatkowa ochrona jest wskazana ze względu na zubożony pakiet dodatków ochronnych. Do mocnej benzyny AR9200V2 to dobry pomysł zwłaszcza jeśli olej łapie wysokie temperatury i auto użytkowane jest w sposób "dynamiczny". Zawsze podstawą jest dobry olej ale dodatki tez mogą wiele dać, zwłaszcza w kwestii dodatkowej ochrony silnika. Warto tylko wiedzieć co się stosuje i robić to z głową bo jest wiele produktów, które praktycznie nic nie dają a jeszcze mogą mieć skutki uboczne. Nie każdy dodatek można stosować z olejami low-mid saps. Tzn. można ale zastosowanie dodatku spowoduje zwiększenie liczby sapsów poza limit dopuszczalny dla danej normy.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#784 Post autor: violator »

tomek evo pisze: 01 paź 2018, 22:06
SD72 pisze: 28 wrz 2018, 15:20
tomek evo pisze: 26 wrz 2018, 22:50 Dość interesujący produkt ze względu na zawartość wolframu. Szkoda, ze nie na lepszej bazie olejowej bo mamy tylko technologię syntetyczną
Jest w ofercie LM MOLYGEN do samodzielnego dodania i podobno do kazdego typu oleju..

Obrazek

tomek evo pisze: 26 wrz 2018, 22:50 Archoil AR9200V2 zrobi nieporównywalnie lepsza robotę
Tomku a jak porownasz AR9200V2 do LM MoS2 :?:

ObrazekObrazek
Tu nie ma co porównywać. To jak Insignia OPC do Corsy B 1.0.

Dodano po 9 minutach 28 sekundach:
dany1107 pisze: 29 wrz 2018, 01:01 Panowie a powiedzcie czy te dodatki naprawdę działają, i czy warto je dodawać do oleju? 🤔 :mysli:
To zależy które. Dodatki Archoila działają z pewnością, te od Liqyi Moly jedne nieźle inne ... coś tam dają. Czy warto? To indywidualna sprawa ale te dobre generalnie warto. Archoil AR9100 jest bardzo dobrym dodatkiem do diesla bo oprócz poprawy smarowania utrzymuje TBN i czystośc silnika a to w dieslu bardzo ważne. Poza tym w wielu olejach low/mid saps dodatkowa ochrona jest wskazana ze względu na zubożony pakiet dodatków ochronnych. Do mocnej benzyny AR9200V2 to dobry pomysł zwłaszcza jeśli olej łapie wysokie temperatury i auto użytkowane jest w sposób "dynamiczny". Zawsze podstawą jest dobry olej ale dodatki tez mogą wiele dać, zwłaszcza w kwestii dodatkowej ochrony silnika. Warto tylko wiedzieć co się stosuje i robić to z głową bo jest wiele produktów, które praktycznie nic nie dają a jeszcze mogą mieć skutki uboczne. Nie każdy dodatek można stosować z olejami low-mid saps. Tzn. można ale zastosowanie dodatku spowoduje zwiększenie liczby sapsów poza limit dopuszczalny dla danej normy.
Odpisz na priv :)

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#785 Post autor: kolunio211 »

Hejka.
Temat oleju wałkowany cały czas, ale pytanie czy jeździ ktoś może na specolu ?

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#786 Post autor: wesolys »

witam ja jeżdżę od ok. 3lat i jak na razie nie widzę żadnych skutków ubocznych

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#787 Post autor: kolunio211 »

wesolys pisze: 08 paź 2018, 13:19 witam ja jeżdżę od ok. 3lat i jak na razie nie widzę żadnych skutków ubocznych
Hej.
Dzięki za odzew :) też myślę właśnie o specolu do mojej 1.8 i nie chodzi tu o cenę itp tylko o to że można kupić coś dobrego za rozsądne pieniądze,
Czytałem bardzo dużo opini pozytywnych na temat tego oleju na różnych forach i stawiany jest na równi z olejem shell helix ultra. Myślę że zakupię na natępną wymianę

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#788 Post autor: wesolys »

kolunio211 pisze: 08 paź 2018, 20:20
wesolys pisze: 08 paź 2018, 13:19 witam ja jeżdżę od ok. 3lat i jak na razie nie widzę żadnych skutków ubocznych
Hej.
Dzięki za odzew :) też myślę właśnie o specolu do mojej 1.8 i nie chodzi tu o cenę itp tylko o to że można kupić coś dobrego za rozsądne pieniądze,
Czytałem bardzo dużo opini pozytywnych na temat tego oleju na różnych forach i stawiany jest na równi z olejem shell helix ultra. Myślę że zakupię na natępną wymianę
cena specola jest bardzo atrakcyjna i jeżeli jego parametry są takie jak podaje producent na swojej stronie to warto go spróbować parametrami zbliżony jest do shella a o ponad 30% tańszy

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#789 Post autor: kolunio211 »

wesolys pisze: 09 paź 2018, 13:56
kolunio211 pisze: 08 paź 2018, 20:20
wesolys pisze: 08 paź 2018, 13:19 witam ja jeżdżę od ok. 3lat i jak na razie nie widzę żadnych skutków ubocznych
Hej.
Dzięki za odzew :) też myślę właśnie o specolu do mojej 1.8 i nie chodzi tu o cenę itp tylko o to że można kupić coś dobrego za rozsądne pieniądze,
Czytałem bardzo dużo opini pozytywnych na temat tego oleju na różnych forach i stawiany jest na równi z olejem shell helix ultra. Myślę że zakupię na natępną wymianę
cena specola jest bardzo atrakcyjna i jeżeli jego parametry są takie jak podaje producent na swojej stronie to warto go spróbować parametrami zbliżony jest do shella a o ponad 30% tańszy
Trochę pobuszowałem w sicie i na którymś z forum samochodowych chlopaki wysłali próbki oleju do analizy i parametrami wychodzi podobnie do motula,
Ciekawe czy ktoś ma jakieś doświadczenia z specolem .

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#790 Post autor: misio »

Mam zalaną OPC-tkę olejem Specol i jest o.k.
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#791 Post autor: kolunio211 »

misio pisze: 09 paź 2018, 22:42 Mam zalaną OPC-tkę olejem Specol i jest o.k.
Pierwszy raz ? czty któraś z rzędu wymiana ba specol ?

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#792 Post autor: misio »

kolunio211 pisze: 10 paź 2018, 18:06
misio pisze: 09 paź 2018, 22:42 Mam zalaną OPC-tkę olejem Specol i jest o.k.
Pierwszy raz ? czty któraś z rzędu wymiana ba specol ?
Pierwszy raz ale już jakiś czas jeżdżę i jest dużo cichsza praca silnika oraz mniejsze ubytki oleju niż na Castrol Edge.
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#793 Post autor: tomek evo »

Specol produkuje moim zdaniem bardzo przyzwoite oleje o bardzo dobrych parametrach i bardzo atrakcyjnej cenie, która wynika z tego, ze płacimy głównie za olej a nie marketing i rozbudowaną wielopoziomową sieć dystrybucyjna. Podstawowe oleje z serii Gold czyli 5W30 i 5W40 jak najbardziej nadają się do starszych (powiedzmy, ze już nie młodych) konstrukcyjnie silników benzynowych ale też diesla. Specol Gold 5W40 bardzo dobrze sprawdza się w komplecie z Archoilem AR9100 i to wypróbowany przez bardzo wielu użytkowników zestaw. Szczególnie godnym polecenia olejem Specola jest Spec Premium C3 VW 504/507 5W30, który jest co prawda dedykowany głównie do grupy VAG ale tak na dobra sprawę ma wszechstronne zastosowanie. Jest to nowoczesny olej oparty na bazie wzbogaconej w PAO i oparty na pakiecie dodatków nowej generacji z podwyższoną zawartością boru. Praktycznie identyczny pakiet ma np. Penrite za ponad 200,00 zł a za Specola płacimy połowę tego. Genialne jesy 0W20 Specola ale jest to olej bardzo niszowy i praktycznie się nie sprzedaje a szkoda bo to naprawdę świetny produkt.
Dla mnie Specol to jest dobra alternatywa dla produktów znanych marek, które jednak często nie oferują niczego specjalnego a są wyceniane znacznie drożej. Alternatywa dla Specola są natomiast produkty Eurola, które również oferują bardzo dobry stosunek cena/jakość a jeśli chodzi o samą jakość to są moim zdaniem na zbliżonym poziomie do Liqui Moly, Motula czy Ravenola przy bardziej konkurencyjnych cenach (od Liqui Moly nawet znacznie bardziej). No i Eurol ma kilka rodzynków, które jakościowo są na najwyższym poziomie i mogą śmiało konkurować z Millersem, Penrite czy Amsoilem.

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#794 Post autor: kolunio211 »

Przy temacie olejów wczoraj polecono mi olej Xado atomic ktoś się spotkał jakieś wrażenia ? MLo popularny u nas i wpadłem też w sieci na olej Volver ponoć niemiecki dobrej klasy olej.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#795 Post autor: Tazz »

kolunio211 pisze: 15 lis 2018, 08:37 Przy temacie olejów wczoraj polecono mi olej Xado atomic ktoś się spotkał jakieś wrażenia ? MLo popularny u nas i wpadłem też w sieci na olej Volver ponoć niemiecki dobrej klasy olej.
W tym temacie już było o oleju xado, wystarczy kilka stron wcześniej poczytać ;)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”