Grzechotanie przy puszczaniu sprzegła.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Nitaka

Grzechotanie przy puszczaniu sprzegła.

#1 Post autor: Nitaka »

Witam.
Problem wygląda następująco: wrzucam 1-kę, puszczam sprzęgło i w momencie kiedy sprzęgło "zaczyna brać" słychać grzechot jakby coś sie telepało.Ale nie czuć żadnych drgań, nie dzieje się to też na innych biegach.Dzieje się to tylko na 1-ce, kiedy np.ruszam spod świateł.Koło dwumasowe wymieniane w lipcu, przy wyprzedzaniu nie czuć, żeby sprzęgło sie ślizgało.
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam.Nitaka

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

A czy przy dwumasie wymieniane było sprzęgło? Przeważnie wymiana dwumasy pociąga za sobą wymianę sprzęgła.

tico0

#3 Post autor: tico0 »

tEREk pisze:Przeważnie wymiana dwumasy pociąga za sobą wymianę sprzęgła
Nie zawsze..... bywa że pierwsze wymianie ulega tarcz i np. łożysko a gdy dwumasa nie daje oznak zużycia zostawia się ją (częsta praktyka zachodnich i nie tylko ASO) to przeważnie osoby prywatne w PL aby "zaoszczędzić" wymieniają "komplecik" ;) . Dla ASO i nie tylko to czysty pieniądz wyjąć dwa razy skrzynię.....

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

tico0 pisze:. Dla ASO i nie tylko to czysty pieniądz wyjąć dwa razy skrzynię.....
dlatego rozważnie należy sobie zażyczyć wymianę całości od razu...jeśli dość spory przebieg...bo tak to z 300-500zł w plecy za ponowną robociznę. Jakbym robił samo sprzęgło...to koszt dodatkowej wymiany dwumasy szokujący....ale w drugą stronę...jak robię dwumasę...to dodatkowy koszt sprzęgła znikomy.

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

Podjechałbym na Twoim miejscu tam gdzie Ci wymieniali dwumase.
Ja takie grzechotanie mam też, ale tylko w środkowym położeniu pedału sprzęgła, krótką chwilę między wciśnięciem a wyciśnięciem, niezależnie od biegu.
Tak jak piszą koledzy - największym kosztem jest i tak dwumasa, komplet sprzęgła "przy okazji" by na robociznie zaoszczędzić.

Nitaka

#6 Post autor: Nitaka »

Na sprzegło raczej nie ma co zwalać.Byłem przy wymianie dwumasy i widziałem, że sprzęgło i docisk były jak nowe-poprzedni właściciel chciał przyoszczędzić...
Przebieg mam już 197.000 km, mechanik w rozmowie (niestety tylko telefonicznej-auto póki co musi wozić żonę) sugerował mi jakiś przegub przy skrzyni biegów????Macie pojęcie co to może być i jak to się objawia?
Zaobserwowałem też jeszcze jedna rzecz-przy prędkości ok.110-120 km/h czuć lekkie drgania na kierownicy (ciśnienie w oponach O.K., koła wyważone).Może to być połaczone czy raczej niezależny objaw?
Pozdrawiam.Nitaka

MrBartek
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2015, 15:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Głogów
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Panorama LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#7 Post autor: MrBartek »

Witam,
Mam podobny problem.
Zafira 2.0 turbo 200KM benzyna

Po włączeniu silnika słychać nieciekawe odgłosy na postoju (jakby coś ocierało, szumienie) gdy wciskając poedał sprzęgła sam pedał gruchocze i tamto wspomniane szumienie od silnika narasta.
Prosze o podpowiedz z jaką naprawą muszę się liczyć. Czy w mojej wersji też jest dwumasa?
Dzięki za podpowiedzi pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: rafant4011 »

Dwumasy brak..

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Wojti »

Hm pewnie się kończy tarcza lub dociski czyli skrzynia do wyjęcia i nowe kmpl sprzęgło z wysprzęglikiem ....
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

MrBartek
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2015, 15:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Głogów
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Panorama LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#10 Post autor: MrBartek »

Na drugi dzień po wpisie pedał sprzęgła wpadł w podłogę.
Wymieniono uszkodzony wysprzęglik i sprzęgło (dwumasa jeszcze w dobrym stanie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”