Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1396 Post autor: LWPM »

Zamykanie drzwi bez RECa działa słabo... Musiałbym mieć dostęp do takiego auta by to poprawić - może być zdalny dostęp nawet...

Jak jakaś funkcja jest wyłączona, to nie działa... Jak wylaczysz doświetlanie, to moduł nie sprawdza ani kąta kierownicy ani stanu kierunkowskazów. Prawie wszystkie funkcje da się wyłączyć.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1397 Post autor: marcinsu »

Do mnie możesz pisać - dawaj mi zdalny dostęp ;)
W tygodniu myślę że od 18:00 będę w okolicach domu także jak tylko będziesz miał czas to bez problemu możesz skanować mój samochód.

Sprawdzę jeszcze raz konfigurację, wyzeruję tam gdzie są jakieś wartości dla nieużywanych funkcjonalności modułu.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1398 Post autor: KAMUI »

marcinsu pisze: 25 lis 2018, 17:22 Mam pytanie do Ciebie Łukasz - czy nie dałoby rady dodać opcji wyłączające niektóre funkcje w module?
O co mi chodzi - przykładowo używam funkcji zamykania drzwi dla zadanej prędkości i czasem nie załapie za pierwszym, drugim, trzecim razem.
Może dla tego że moduł jest za bardzo obciążony? Gdyby tak dodać opcje wyłączenia nieużywanych funkcji np. doświetlania zakrętów, dpf, itd. to szybciej by realizował swoje zadania.

Wiem że mówiłeś o tym że wartość może się wahać, ale robiłem test - starałem się przez jakiś czas utrzymać 30km/h (tak mi się wyświetlało na wyświetlaczu) i nic się nie działo.
Mam podobnie z tą funkcją, czasami zadziała jak trzeba ale najczęściej to rygluje dopiero jak zwolnię i ponownie przyspieszę.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1399 Post autor: barek16 »

Chciałem dokupić DDS żeby zobaczyć jak wygląda jego działanie na fabrycznej zakładce Opony w BC ale w sklepiku jest napisane: "DDS (póki co tylko Vectra-C / Signum) (10zł)" więc działa to w Zafirze czy nie ?

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#1400 Post autor: Ostap »

Będzie działać jak naprawię swój i wyślę logi Łukaszowi. W grudniu na bank to zrobię.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1401 Post autor: LWPM »

czy będzie działać to zobaczymy... czekam na logi od Ostap - to po pierwsze... a po drugie - zależy jak się ABS zachowa, bo to on jest głównym problemem w działaniu DDSa :)
czas pokaże co z tego wyjdzie. W VC działa bardzo dobrze, bo tam to jest trochę inaczej/lepiej rozwiązane niż w AH/ZB

Lewy112
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 maja 2014, 13:46
Imię: Lewy
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1402 Post autor: Lewy112 »

Witam koledzy,

Przyczytalem wiele (chyba ze 50 stron dyskusji) o dpf na roznych watkach ale madrzejszy od tego nie jestem. Slyszalem ze istanieje taka mozliwosc zeby za pomoca apki i smartfona oraz modul elm327 odczytac sobie dpf. Sprobowalem tego ze standardowymi apkami ale nie pokazuja one dpfu. Trzeba miec do tego odpowiedni specjalny PID, komende do apki np torque. Czy jest ktos w stanie z szanownych Kolegow podac taki PID do sprawdzenia chociaz % nasycenia dpf w formacie 6 znakow (cyfr lub liter, nie za pomoca linijek kodu jakie widzialem w tym watku?

Bylbym bardzo wdzieczny bo ten dpf w moim 1.9 ZDTH to masakra jak sie nie zna jego nasycenia..

Podrwaiam i z gory dzieki!

Lewy

Dodano po 27 minutach 18 sekundach:
ps. chetnie bym sie pisal na taki modulik jesli nie ma opcji odczytac na module i apce ktore juz przeciez mam, pisalem nawet do Ciebie Lukasz, ale bez odp...

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1403 Post autor: LWPM »

No nie wiem... Parę dni temu odpowiadałem komuś na niemal identyczne pytanie... nie Tobie?

Co do Torque to nie pomogę, nigdy nie używałem, ale widziałem jakieś opisy w internecie, że można coś tam skonfigurować. Nie zgłębialem tematu bo wcześniej miałem już moduł.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1404 Post autor: marcinsu »

Kupiłem ostatnio UART taki jak chyba wszyscy używacie Silabs CP2102 DCL00X 1806+, mały z gniazdem mini usb.
Zainstalowałem sterowniki - chyba próbowałem wszystkie ze strony i za każdym razem:

Kod: Zaznacz cały

DEV> Connecting to device COM4...
DEV> Device initialization...
DEV ERR> ERROR: byte send failed, no echo
DEV> Disconnecting device...
Testowałem na Firefox, Chromium, Chrome - jest to samo.

Ktoś wie w czym problem?

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#1405 Post autor: BQB »

Mi to wygląda na złe ustawienie parametrów portu COM - bity stopu, przerwania, prędkość itp.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1406 Post autor: LWPM »

fabrycznie nowy CP2102 wymaga przeprogramowania, bo nie zadziała z modułem
odpowiedni do tego program znajdziesz tutaj
jedyne co musisz zrobić, to zmienić wartość baudrate dla zakresu w którym jest 1000000 (czyli ~600k - 1,2M) na dokłądnie 1000000 (zamiast 926k)
tyle wystarczy by zadziałało.
Dodatkowo warto wpisać numer seryjny modułu w odpowiednie miejsce (oraz nazwę: LWPM Comfort Module), aby był ładnie pokazywany na liście rządzeń.
PS: wszystkie wartości piszę z pamięci, więc mogą być trochę inne, ale ogólnie mam nadzieję, ze wiadomo o co chodzi

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1407 Post autor: marcinsu »

Dziękuję, teraz wszystko działa. Numer seryjny i nazwa urządzenia również się ładnie wyświetla.

axis
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:29
Imię: Sławek
Lokalizacja: Morąg
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1408 Post autor: axis »

Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Poprzednio jeździłem citroenem i zamiast zwykłych liczników miałem duży wyświetlacz, na którym m.in. dużymi cyframi wyświetlana była prędkość. Czy jest możliwość zaimplementowania takiej funkcji w module, aby gdzieś oddzielnie wyświetlał prędkość możliwie największymi cyframi?

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1409 Post autor: marcinsu »

Jest taka możliwość już od bardzo dawna.
Wyświetlanie danych -> Panel ECC

Możliwe że musisz włączyć opcje zaawansowane (na górnym panelu - Konfiguracja -> Pokaż zaawansowane ustawienia
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018, 18:18 przez marcinsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1410 Post autor: Patryqo »

axis pisze: 04 gru 2018, 17:23 Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Poprzednio jeździłem citroenem i zamiast zwykłych liczników miałem duży wyświetlacz, na którym m.in. dużymi cyframi wyświetlana była prędkość. Czy jest możliwość zaimplementowania takiej funkcji w module, aby gdzieś oddzielnie wyświetlał prędkość możliwie największymi cyframi?
Na liczniku kilometrów zamiast latających ecenów by było fajnie :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”