nie działa prędkościomierz...

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Jarek86
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2018, 09:45
Imię: Jarek
Auto: Zafira 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#106 Post autor: Jarek86 »

kabel do radia powiadacie...tak sie sklada,ze w czasie gdy zafira czekala na swoja kolej u mechanika,to zamienilem radio.byl kenwood a zalozylem takie chinskie go*no 2 din.radio cyka ale od tamtej pory nie widzialem wskazowki predkosciomierza w gorze...zaraz zapierd**am wywalic radio i zobaczymy czy cos sie zmieni.

edit.

po problemie.zmienilem chinskie radio 2 din na kenwooda i licznik ozyl,zapie***la jak wsciekly.dla potomnych,mimo iz w chinskim radiu niby sa wszystkie wejscia na piny z kostki to licznik dzialac nie bedzie.
dziekuje za pomoc a teraz ide napic sie browarka :)

Proszę pisać zgodnie z zasadami ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego.
regulamin ZKP §2 pkt 6.
oraz nie używać słów potocznie uznanych za wulgarne
:zolta:
Ostatnio zmieniony 27 paź 2018, 18:47 przez Sebu$, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PSiejka
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 18 kwie 2018, 09:31
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa, Wola WY****L
Auto: Zafira B 1.9CDTi
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#107 Post autor: PSiejka »

PSiejka pisze: 05 paź 2018, 20:47
thor_ pisze: 21 lip 2018, 11:04 Czyli nie PIASTY a tu akurat w piaście problem na 99% jest. I na 199% w lewej przedniej.
Już znam diagnozę. Wszystkie 4 czujniki ABS działają prawidłowo. Usterką jest w szafie.
Jednak tu rodzi się następujący problem:
Przemiły człowiek w "AutoŻoliborz" na podstawie numeru vin podał mi numery liczników które mogą wystąpić w mym aucie. Szukając na ale drogo, nie napotkałem takich numerów, natomiast jest cała masa innych. moje pytanie jest takie, czy to koniecznie muszą być te numery co mi pan w ASO podał, czy i jak mogę włożyć zegary z innym numerem, ale od auta z takim samym silnikiem? :mysli:


:witam: Definitywnie mogę zegary wykluczyć. Po wyjęciu szafy w innym celu, przeczyszczeniu kostki problem z prędkościomierzem zniknął... :lol: :lol: :lol:
:piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:
Obrazek

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#108 Post autor: thor_ »

O oby nie wrócił ;)

Skasowany użytkownik 26302

#109 Post autor: Skasowany użytkownik 26302 »

Wracając tutaj do tematu po wymianie alternatora i akumulatora liczniki działają cały czas pytanie tylko czemu:DD

robpiwcio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:27
Imię: Robert
Lokalizacja: Namysłów - Opolskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#110 Post autor: robpiwcio »

Rybka pisze: 13 kwie 2018, 21:20 Mogę się mylić ale samo podpięcie piasty do wtyczki nic ci nie da. Jak dobrze pamiętam to też tak robiłem.
Piasta musi być zamontowana, bo pierścień magnetyczny musi mieć kontakt z metalem. (półosią)
Gdybyś bez montażu podpiął tą nową piastę oraz wsadził jakąś półoś w nową piastę to było by ok.
Oczywiście trzeba też błąd skasować kompem, skasuje się sam, ale to trzeba ruszyć autem i dopiero odczyta z wszystkich kół prędkość i błąd sam zniknie.

Tak więc podpięcie bez montażu nic nie daje.
Witam.
Czy tak jest rzeczywiście? Bo właśnie dopadł mnie błąd 0500 i dzisiaj dostałem na próbę nowa piastę, podpiołem ja bez zakładania do kabelka ABS i kontrolka nie zgasła. Czyli trzeba założyć nową piastę i ruszyć, wtedy powinna kontrolka zgasnąć u prędkościomierz ruszyć.
Czy dobrze rozumuję.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#111 Post autor: Rybka »

Nie pamiętam dokładnie tego. Podepnij wtyczkę i wykasuj błąd skoro masz kompa. Albo pokręć piastą i zobacz czy na kompie zmienia się prędkość koła lewy przód.

robpiwcio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:27
Imię: Robert
Lokalizacja: Namysłów - Opolskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#112 Post autor: robpiwcio »

Nie mam kompa, błąd odczytałem na pedały. Znalazłem gdzieś na jakimś forum, żeby podpiąć nowa piastę i kręcić nią, powinna ruszać się wskazówka prędkościomierza, ale nic się nie dzieje. Ale myślę, że za wolno kręcę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”