Nieznane przyczyny pojawienia się P0400 2.0 DTI

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 21152

#61 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Ja kupiłem tą z końcówką 428, a sam miałem i powinienem mieć 478. Na przeplywce 428 strasznie kopcila, więc wróciłem do starej 478. Ta z końcówką 428 wziął ode mnie kolega do AG DTL i u niego działa elegancko, więc na pewno ta numeracja ma jakieś znaczenie.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#62 Post autor: Dziadek13 »

Ja mam przepływke tą drugą która była w orginale ale padła i założyłe z astry G z silnikiem 1.7 o tych samych nr i nie mam żadnych błędów choć pojemności silników różne.
Czym się różnią np.
Czujnikiem temperatury i wieloma innymi parametrami tu podaje przykładowe parametry przepływek i widać różnice, czyli należy dobrać ori przepływke.
http://www97.zippyshare.com/v/M31HsDAO/file.html

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#63 Post autor: Dziadek13 »

Tak dla uzupełnienia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 18:17 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#64 Post autor: Rybka »

Ja po zamianie z - 180 na - 428. nic niepokojącego nie widze.
Autko nie wywala już błędu, oraz nie szarpie i nie dymi.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#65 Post autor: Dziadek13 »

No bo one są zamienne czyli takie same a 478 to już inna,widać po opisie.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 21:28 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

MrKrisu

#66 Post autor: MrKrisu »

Witam. Mam taki mały problem otóż chciałbym się dowiedzieć co to jest konkretnie za błąd " P0400-5" wiem że jest on od recylkulacji spalin ale co on dokładnie oznacza?
Podciśnienie zrobione elektrozawory już wymieniłem bo były uszkodzone, tylko teraz nie wiem czy na dobre bo klapy zawirowań ma nr (09128022) ale średnica wejścia i wyjścia ma~5 mm. A zawór od egr do tej gruszki przed wymiana miał nr (09158200) i miał średnicę większą ~6mm wymieniłem na taki jak ten drugi (09128022) o średnicy ~5mm i teraz moje pytanie czy ma to wpływ na działanie egr? Jakieś inne ciśnienie bo nie mierzyłem po wymianie. Czasem na biegu jałowym pojawia mi się właśnie błąd samochodzik z kluczykiem P0400-5 ale on szybko gaśnie gdy wbije 3 bieg to gaśnie a czasem wgl się nie pokaże szukam tej usterki ale nie mogę odnaleźć. Bardzo proszę o małą pomoc z góry dziękuję.


Czy ktoś, ma praktyczne pojęcie o całym podciśnieniu i o elektrozaworach? W jakich warunkach nie działają, a w jakich warunkach wyrzuca błąd i odcina turbine? Czy ktoś zna kod p0400-5? Może nie sam kod p0400 a po myślniku -5 to chce wiedzieć bo sam kod p0400 dobrze jest mi znany.
Po odczytaniu błędu nie mam opisu kodu oprócz ( proszę skorzystać z książki serwisowej) nic więcej.
Dlatego proszę o pomoc, może ktoś miał z tym jakieś przygody i znany jest ten kod, byłbym bardzo wdzięczny. Znajduję się aktualnie w Holandii i z elektrykiem tu ciężko bo nie chcą się podejmować czegoś takiego. Czekam na jaką kolwiek informacje przeszukałem chyba już wszędzie. Z góry dziękuję za jaką kolwiek informacje.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 15:55 przez MrKrisu, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 21152

#67 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Ja właśnie jestem po usunięciu z softu EGRa elektronicznego. Zobaczymy czy błędy przestaną się pojawiać, póki co muszę trochę pojeździć.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#68 Post autor: Dziadek13 »

MrKrisu pisze: Czasem na biegu jałowym pojawia mi się właśnie błąd samochodzik z kluczykiem P0400-5 ale on szybko gaśnie gdy wbije 3 bieg to gaśnie a czasem wgl się nie pokaże szukam tej usterki ale nie mogę odnaleźć.
Za mała wydajność pompy wakum małe obroty silnika słabe podciśnienie i błąd większe obroty to większe podciśnienie i gaśnie błąd to tyle o twojej pompie wakum,należy pomierzyć i sprawdzić szczelności egr,IR siłownik klapek.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 15:53 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

pawko81

#69 Post autor: pawko81 »

Witam. Wiem że jest sporo tematów jeżeli chodzi o błąd p0400 ale chciałbym opisać swój.
U mnie jest tak że na postoju na biegu jałowym lub gdy jadę z górki bez dawania gazu zapala się kontrolka z kluczykiem i Zośka traci moc. Dopiero jak wcisnę gaz do końca to kontrolka gaśnie i turbina się załącza.
Dziś na biegu jałowym podłączyłem wakuometr pod EGR (mam mechaniczny) i na początku podciśnienie pokazuje około 0,8 więc jest ok ale po jakimś czasie coś pyka w elektrozaworku i ciśnienie powoli spada do 0 i zapala się kluczyk. Podciśnienie przed elektrozaworem jest ok czyli 0,8 a już potem za 0.
Elektrozawór wymieniony czyli został mi jeszcze EGR do wymiany, tak???? skoro podciśnienie jest to pompa vacum jest w porządku.

Czy EGR mechaniczny jest jakaś możliwość sprawdzenia sposobem domowym???

Morfi_pl
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 02 lis 2017, 17:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#70 Post autor: Morfi_pl »

kup jakąś dużą strzykawkę w aptece, odłącz podciśnienie od egr, zamiast podciśnienia podepnij strzykawkę i zassij, jak strzykawka trzyma ciśnienie to membrana egr dobra, możesz jeszcze wykręcić egr i zobaczyć czy sam tłoczek chodzi czy się nie zalepił nagarem

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#71 Post autor: Dziadek13 »

pawko81 pisze:Czy EGR mechaniczny jest jakaś możliwość sprawdzenia sposobem domowym???
Zmontuj sobie coś takiego bardzo przydatne i konfigurowalne.

Obrazek

pawko81

#72 Post autor: pawko81 »

zrobiłem coś takiego jak mówił morfi_pl i strzykawka chodziła normalnie, nie zaciągało tłoczka a powietrze wychodziło i w chodziło przez tą dziurkę koło korka. Więc wnioskuję że EGR jest do wymiany, tak??

Tłoczek wyczyszczony i wchodzi i wychodzi normalnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#73 Post autor: Dziadek13 »

pawko81 pisze:strzykawka chodziła normalnie, nie zaciągało tłoczka a powietrze wychodziło i w chodziło przez tą dziurkę koło korka. Więc wnioskuję że EGR jest do wymiany, tak??
Tak do wymiany membrama przebita.
Tak to może wyglądać dla przykładu.

Obrazek

Może zainteresuj się tym tematem.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=21562
Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, 16:45 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Jarek86
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2018, 09:45
Imię: Jarek
Auto: Zafira 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#74 Post autor: Jarek86 »

Witam wszystkich posiadaczy Zafiry.mój problem wygląda tak: podczas jazdy a zwłaszcza przy dojeździe do skrzyżowania itp. wszędzie tam gdzie trzeba zmienić bieg na niższy lub mocno zwolnić i przeredukować,silnik ni stąd ni z owąd potrafi przejść w tryb awaryjny.pozczytaniu błędów mam P0400 ( x3 ) oraz P0380.pomocy bo mnie krew zalewa.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#75 Post autor: fredas »

błąd wstępnego podgrzewania ( P0380 ). może być inny moduł
kod usterki P0400 informuje o nieprawidłowej masie spalin płynącej układem recyrkulacji spalin. może być zapchany egr
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 21:30 przez fredas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”