brak ogrzewania

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Profi1986
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:49
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Zafira B 1,8 16V 140KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#46 Post autor: Profi1986 »

Witam Kolegów,

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Przy obecnej pogodzie uwydatnił się brak ogrzewania w mojej Zafirze. Mam założoną osłonę dolnego wlotu powietrza (brak różnicy w ogrzewaniu).
W dniu dzisiejszym mechanik wymienił mi termostat i nadal brak odczuwalnych rezultatów. Jeśli chodzi o przełącznik zimno ciepło to wydaje mi się, że jest ok ponieważ jak przełączę na zimno to leci "arktyczne" zimno jak na zewnątrz a jak przełączę na ciepło to leci cieplejsze. Podczas dłuższego postoju na światłach z nawiewu zaczyna wiać chłodem. Podczas jazdy przy obrotach w przedziale 30-40 tyś można powiedzieć że coś tam grzeje ale środka nie nagrzewa. 18 tyś km temu miałem wymieniany rozrząd wraz z pompą wody.

Proszę o pomoc i ewentualne nakierowanie co jeszcze powinienem sprawdzić.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Tomek

Skasowany użytkownik 6483

#47 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jakiej marki termostat zakładaleś bo być może masz felerny.

Profi1986
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:49
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Zafira B 1,8 16V 140KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#48 Post autor: Profi1986 »

Witam.
Ciężko teraz powiedzieć bo termostat dzisiaj założony a opakowanie wyrzucone.

paniczm
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:09
Lokalizacja: dolnośląskie
Model:

#49 Post autor: paniczm »

Witam, znowu problem. Silniczek sterowany pokretlem regulacji temperatury pracuje w zakresir temp 22-24 stopnie. Zdemontowany na sucho tak samo, wiec nic go nie blokuje. Czy wina po stronie silniczka czy panelu sterowanie?

luku
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2018, 01:05
Imię: PIOTR
Auto: Opel Zafira 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#50 Post autor: luku »

Witam,mam podobny problem.Brak błędów ,poziom płynu idealny ,a wręcz wymieniony z przepłukaniem całego układu chodzenia środkiem K2.Węże wszystki gorące i te co wchwchodzą do nagrzewnicy też.Pierwsza diagnoza na warsztacie...z góry nagrzewnica.Oczywiście info.że demontaż deski plus rozpięcie klimy.Czekam na kolejną diagnoze w środe,w kolejnym warsztacie.Może ktoś z kolegów ma lepszy pomysł...co to może być...

Mirox68
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2013, 17:12
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XTR
Gender:

#51 Post autor: Mirox68 »

Witam. Zafira B silnik 1.8XER Ja mam taki sam problem z ogrzewaniem. Działa bardzo słabo. Na początek sprawdziłem temperaturę płynu chłodniczego w trybie testowym. Słabo, w czasie jazdy nie była większa niż 65st. Wymieniłem termostat i liczyłem, że to załatwi sprawę. Niestety po wymianie termostatu temperatura płynu chłodzącego ok, od 97st do 99st i widać, że nowy termostat robi swoją robotę, ale ogrzewanie dalej kuleje, żadnej zmiany. Sprawdziłem rurki do nagrzewnicy za pedałem gazu. Jedna i druga gorące jak cholera. Sprawdziłem działanie silniczków słuchowo. Działają. Po zmianie temperatury na zimne np. 19 st leci zimne powietrze. Po zmianie na 28st słychać pracę silniczka, temperatura nadmuchiwanego powietrza lekko wzrasta, ale jest zdecydowanie za mała. Mam zamiar dostać się do nagrzewnicy i sprawdzić czy jest nagrzana chociaż jak rurki są gorące to tylko dla upewnienia się, że się grzeje. Będę wdzięczny jeżeli koś ma jakiś pomysł co dalej robić.
Pozdrawiam Mirosław

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#52 Post autor: Mariusz »

Prawdopodobnie klapka sterująca przepływ powietrza. Może coś ją blokuje. :mysli:

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#53 Post autor: Tazz »

A może też być czujnik temp wewn jeśli występuje
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#54 Post autor: rafant4011 »

... dodam i ja coś od siebie; nagrzewnica może być zapchana, potrzebne jest płukanie.

Mirox68
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2013, 17:12
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XTR
Gender:

#55 Post autor: Mirox68 »

Faktycznie może być klapka sterująca przepływ powietrza, ale tego sam już chyba nie dam rady sprawdzić. Co do czujnika wewnętrznego to jest i chyba będzie trzeba podjechać na kompa do znajomego i sprawdzić. Co do zapchanej nagrzewnicy to wątpię bo rurka doprowadzająca i odprowadzająca gorące jak cholera więc chyba przepływ jest, chociaż może grzeją się od samego układu. Wypedałowałem błędy 059761 i 017012 ale tak mi się widzie, że to nie to. Jak napisałem dzięki opisowi kolegi co pisał wyżej dotrę do nagrzewnicy i sprawdzę, potem zostanie tylko komputer.
Pozdrawiam Mirosław

Mirox68
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2013, 17:12
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: XTR
Gender:

#56 Post autor: Mirox68 »

No niestety okazało się, że klapki nie działają. Szlag to już drugi raz w ciągu 5 lat. Na teraz klapkę daliśmy na ogrzewanie i wyłączyliśmy silniczek.I tyle. Już się poddałem, zmieniam autko bo padła skrzynia biegów. Żal, ale nie ma sentymentów za dużo tych usterek Wymiana sprzęgła, padła klima, potem silnik, teraz skrzynia. No i nagrzewanie amputowane. Co do gazu to nie narzekam, bo to sztuczna proteza i trudno, że wtryski siadły. Jednak jazda była fajowa, może nie miałem szczęścia.
Pozdrawiam Mirosław

adriansrem
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:25
Imię: Adrian
Auto: Opel Zafira 1.7
Model: Bl11
Oznaczenie silnika: A17dtr

#57 Post autor: adriansrem »

witam nie dawno bo w maju zostalem posiadaczem zb.przyszle zimniejsze dni i okazalo sie ze nie ma ogrzewania.problem tkwi w tym ze węże co dochodza do nagrzewnicy sa cieple zarowno jak wlot i powrot roznica jest ok 20 stopni ale jak sprawdzam nagrzewnice od strony filtra jest zimna czy jakis jest zawor dodam ze klimatronic jest.prosze o pomoc
Bartkowiak

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#58 Post autor: Pszczyna »

Sprawa może być dość poważna , albo do końca nie odpowietrzony układ lub też co gorsza zakamieniała nagrzewnica próba płukania może pomorze .
Jeżeli by miało dość do wymiany nagrzewnicy czego ci nie życzę to trzeba deskę demontować .

adriansrem
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:25
Imię: Adrian
Auto: Opel Zafira 1.7
Model: Bl11
Oznaczenie silnika: A17dtr

#59 Post autor: adriansrem »

doszlem do nagrzewnicy i jest ciepla ta druga to jest chyba od klimy ktory silniczek steruje sa 2 od kierowcy jeden z bialym kolem a drugi jest kolo nagrzewnicy i teraz ktory steruje

Dodano po 3 godzinach 2 minutach 23 sekundach:
sprawdzalem silniczki i dzialaja a ogrzewania nadal nie ma.moze byc wina korka od zbiorniczka bo na gazie pow 2500 tys leci cieple powietrze a na wolnych nie
Bartkowiak

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#60 Post autor: Tazz »

Moze byc korek a moze pompa wody nie daje rady, wymieniłeś ją?
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”