Nadciśnienie pod pokrywą zaworów 2.0 DTL

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

Nadciśnienie pod pokrywą zaworów 2.0 DTL

#1 Post autor: M »

Witam Serdecznie.

Czy normalną rzeczą jest nadciśnienie pod pokrywą zaworów na tyle duże, że poluzowany korek od wlewu oleju podskakuje sobie dość żwawo?

Czy ktoś już przerabiał taki scenariusz.

Pozdrawiam.

Skasowany użytkownik 23188

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 23188 »

M pisze: 27 cze 2018, 22:37
.... nadciśnienie pod pokrywą zaworów ......
Że co ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

#3 Post autor: M »

pawelekm pisze: 28 cze 2018, 06:12
M pisze: 27 cze 2018, 22:37
.... nadciśnienie pod pokrywą zaworów ......
Że co ? :mrgreen:
No właśnie, dla mnie (laika) dziwna sytuacja.
Czy może być to objaw np. zatkania odmy, czy po porostu "ten typ tak ma" ?
Ostatnio zmieniony 28 cze 2018, 11:17 przez M, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#4 Post autor: Dziadek13 »

W tych silnikach odma jest w pokrywie zaworów a wyjście ma z lewej strony do węża z filtra do turbo, i raczej ja osobiście nie spotkałem sie z zatkaną odmą w tych silnikach, ale zawsze jest jakieś ale.Ja przypuszczam że jest już duży przedmuch na cylindrach sprawdź kompresje i będzie wiadomo.Pytanie podstawowe ile ma najechany silnik można podać netto ale lepiej podać brutto, ja maiłem najechane 310000km tylko nie wiem czy netto czy brutto i też miałem taki przedmuch,ale jak z odmy do tego węża nie leci jeszcze olej to tankować i jeździć.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2018, 13:12 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

#5 Post autor: M »

Dziadek13 pisze: 28 cze 2018, 13:06 (...) Pytanie podstawowe ile ma najechany silnik można podać netto ale lepiej podać brutto(...)
342 000 na chwilę obecną. Auto od 10 lat w Polsce.
Pompa wtryskowa była regenerowana jeszcze u niemca- czyli w chwili przenarodowienia pewnie z 200-250k miał.

Kompresję sprawdzę jak będę u mechanika.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#6 Post autor: Dziadek13 »

Pomyśl nad tym jak to zrobisz to wszystkie koniki wrócą do zarody.
Na dole tego linku cały manual,w całym temacie jest nieco ulepszany więc czytaj cały . viewtopic.php?f=31&t=21562
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 16:27 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

#7 Post autor: M »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

-A co jeśli odma przepuszcza olej do dolotu?

Czy w tym modelu silnika jest zastosowany separator wyłapujący aerozol oleju, jeśli tak to czy się go wymienia?
Czytałem, że niektórzy użytkownicy montują dodatkowe separatory uniwersalne.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#8 Post autor: Dziadek13 »

Tam jest odma zintegrowana z pokrywą zaworów,a wylot jest tylko to kolanko z pokrywy do węża z filtra powietrza.I teraz jak wolno jeździsz to turbinie jest lepiej ssać powietrze tłoczone z odmy niż przez układ filtra powietrza bo też ogranicza to wkładka filtra a właśnie w tym odcinku wytwarza się podciśnienie jak wolno jedziesz dopiero jak szybko jedziesz to ciśnienie powietrza w układzie wlot powietrza wkład filtra powietrza wytworzy ciśnienie w całym układzie dolotu powietrza i jest ok raczej powinno być ok jeżeli odma sprawna.A odma jest otwarta do pewnych obrotów silnika potem ciśnienie w dolocie podczas szybszej jazdy powinno powinno zamknąć odme jeśli jest szczelny cały układ dolotowy powietrza od wlotu przez filtr powietrza bo wtedy może wytworzyć ciśnienie które za przepływką zlikwiduje podciśnienie i będzie tylko ciśnienie do turbiny.Co do zabudowania dodatkowej odmy to ja zrobiłem sobie od omega B bardzo prosta sprawa a ona troche zablokowała utrudniła ssanie oleju na wolniejszych obrotach a wymusiła ssanie z filtra powietrza i powiem z mojego testowania sprawdziła się w 100%.
Tak to wyglądało.
Sam separator
Obrazek
Ten separator troche przydławił wylot z odmy ale za to wymusił otwarcie się zaworków olejowych w odmie pokrywy i wtedy olej zlatuje do głowicy.
Tak go podłączyłem wąz trza na alledrogo poszukać lub jakiś szrotach poszukać średnicowo i ten z tyłu musi być wygięty ostro co by połączyć z wężem przy wlocie turbiny.
Obrazek
Tu go miałem i mieścił się bez problemu co jakiś czasz sprawdzałem czy jest olej przez góre seperatora i nie było.
Obrazek
Z resztą jest temat z tym seperatorem na forum.

Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

#9 Post autor: M »

Dziadek13 pisze: 28 cze 2018, 13:06 Ja przypuszczam że jest już duży przedmuch na cylindrach sprawdź kompresje i będzie wiadomo.
Dziś auto wróciło od mechanika (wydmuchało uszczelkę pod kolektorem wydechowym, wiec trzeba było wymienić)

Przy okazji sprawdził kompresję:

1)- 30
2)- 29,3
3)- 29,4
4)- 30

Więc niby Ok, a z pod pokrywy zaworów dmucha jak pan Waldemar w alkomat podczas kontroli w sobotę wieczorem, bo akurat drogówka zaczaiła się na wjeździe do Buczka Dużego :P

Kupiłem już na alledrogo ten dodatkowy separator na odmę, zobaczymy jak się sprawdzi:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”