Skrzypi pedal sprzęgła

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Atari
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2015, 07:41
Imię: Patryk
Lokalizacja: Zonhoven
Auto: Zafira C 2,0 cdti Cosmo Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

Skrzypi pedal sprzęgła

#1 Post autor: Atari »

Witam. Latem gdy było cieplej pedał sprzęgła czasami "zaskrzypiał" z czasem coraz czesciej, przy wymianie oleju itp mechanik nasmarował niby co tam trzeba lecz pomoglo na dwa dni teraz juz skrzeczy przy kazdym wciśnięciu i juz szlag mnie trafia. Miał może ktos ten problem i go rozwiązał gdyz nie usmiecha mi sie jechac do serwisu z taką pierdołą. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#2 Post autor: evolution1zafir »

Gdy kupowałem zosie to w historii z aso było smarowanie pedału sprzęgła. Pomogło bo to było 30.000 km temu i do dziś cisza. Biały smar jest do tego idealny, np. gleitmo.
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

pablaris
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2013, 23:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: BYTOM
Auto: OPEL ZAFIRA C 1,6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#3 Post autor: pablaris »

Potwierdzam. Skrzypiący pedał w mojej Zosi też się ujawnił. Pomogło smarowanie sprężyny nad pedałem. Ręka złamana na "pińset" razy. Biały smar WD-40. I jakoś działa.

lupek20
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2018, 22:02
Imię: Łukasz
Auto: Opel Zafira C 2.0
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#4 Post autor: lupek20 »

Witam.
Przez pewien czas moje auto również trapiła ta przypadłość. Rozwiązaniem okazało się przesmarowanie sprężyny powrotnej pedału sprzęgła ( na schemacie numer 11). Od strony bezpieczników brak podejścia. Trzeba się położyć pod pedałami i białym smarem w puszce trafić w wskazaną część. Oczywiście pomocna będzie jakaś przedłużka w postaci cieniutkiej rurki, gdyż odległość od górnej części pedału do sprężynki to około 20 cm.
Załączniki
0_0_productGfx_0d1845ae5409a2957b12fafdf52980ae.jpg

Joooony
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:10
Imię: Jacek
Lokalizacja: bydgoszcz
Auto: Zafira A 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#5 Post autor: Joooony »

Dzień dobry
Od początku września stałem się szczęśliwym posiadaczem zosi c, jednak moje szczęście narażane jest na próbę za każdym razem gdy należy wcisnąć pedał sprzęgła. piszczy jak szalony. obejrzałem ale mnogość zakamarków i dźwigienek przyprawiła mnie o zawrót głowy (pozycja na plecach pod krzesłem kierowcy jedynie spotęgowała to doznanie) czy ktoś miał również taki przypadek poza wyżej wymienionymi i ile takie usunięcie w aso możne kosztować? bo mój mechanik mówił o "pół dnia rozbierania"
pozdrawiam
szczęśliwy-nieszczęśliwy

Atari
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2015, 07:41
Imię: Patryk
Lokalizacja: Zonhoven
Auto: Zafira C 2,0 cdti Cosmo Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#6 Post autor: Atari »

Ja użyłem smary w sprayu i problem zniknął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”