przeciągnięcie przewodu

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marlano
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:08
Lokalizacja: Opole
Model:

przeciągnięcie przewodu

#1 Post autor: marlano »

Witam, Panowie możecie doradzić którędy najszybciej (jak najmniejszym nakładem pracy :lol: ) przeciągnąć przewód z komory silnika do wnętrza Zosieńki? (mniej więcej od akumulatora do środkowego tunelu bądź skrzynki bezpieczników) Przydałyby się jakieś praktyczne porady - dzięki z góry.

el_guapo

#2 Post autor: el_guapo »

marlano pisze: Przydałyby się jakieś praktyczne porady - dzięki z góry.
Podłączam się pod pytanie - szykuje się do montażu świateł dziennych.
Gdzieś, kiedyś, ktoś pisał coś o miejscu w okolicy pedałów - ale za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć tego posta.

Wszelkie rady mile widziane.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#3 Post autor: MieHor »

Na ścianie przegrody czołowej po prawej stronie turbiny a poniżej kolumny kierowniczej jest owalny otwór zaślepiony uszczelką gumową, tym otworem wprowadzałem dodatkowe przewody z ECU do tempomatu i MID'a

el_guapo

#4 Post autor: el_guapo »

MieHor pisze:Na ścianie przegrody czołowej po prawej stronie turbiny a poniżej kolumny kierowniczej jest owalny otwór zaślepiony uszczelką gumową, tym otworem wprowadzałem dodatkowe przewody z ECU do tempomatu i MID'a
Oooo!

Da radę tam podejść bez kanału/najazdu?
Lepiej przepychać od komory silnika, czy od kabiny?
W którym miejscu w kabinie wypada mniej więcej ta przelotka? Nie trzeba rozwalać połowy deski?

Dzięki

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: MieHor »

Da się podejść bez kanału - najazdu. Po podniesieniu maski stań po stronie filtra powietrza i zapuść żurawia w miejsce jakie podałem - na pewno zobaczysz tę zaślepkę.
W kabinie wychodzi mniej więcej z lewej strony tunelu nad kolanami kierowcy, najlepiej dotrzeć poprzez odkręcenie i zdjęcie płyty z bezpiecznikami, jak włożysz przez ten otwór jakiś drut (patyk) od strony silnika, to od środka zobaczysz gdzie wychodzi w kabinie.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#6 Post autor: firek »

W Opelkach które maja elektroniczną przepustnicę jest włąsnie gumowa zaślepka w scianie grodziowej o której pisze kolega MieHor, we wnetrzu to bedzie w okolicy pedału przuspieszenia (nad nim). Najlepiej to gumeczke wepchnąc do środka wywiercic w niej otworek, przez który przekładamy kabelki i montujemy zaslepkę ponownie :D

Awatar użytkownika
marlano
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:08
Lokalizacja: Opole
Model:

#7 Post autor: marlano »

serdeczne dzięki za cenne informacje, jak się wyśpię (mam nocki) to spróbuję namierzyć te przelotki i przepchnąć kabelek

- pozdrawiam - :piwo: -

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#8 Post autor: scaniairizar »

jeszcze jest jedno miejsce, z prawej strony przy podszybiu jest dziurka ;) nieco wyzej, duzo wiecej miejsca. tyle ze tam trzeba dobrze uszczelnić otwór po przeciągnięciu przewodu, bo moze sie lać woda przy deszczu (w zafirze kolezanki sie lało, a u mnie nie, wiec nie wiem od czego to zalezy :O)

pozdrawiam :)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Awatar użytkownika
marlano
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:08
Lokalizacja: Opole
Model:

#9 Post autor: marlano »

scaniairizar pisze: z prawej strony przy podszybiu jest dziurka ;)
dzięki scania,
widziałem ten otworek, ale nie zdecydowałem się go użyć właśnie z obawy na sączenie się po kabelku wody do środka.

Jak zdrowo leje to po kablu od anteny (magnes na dachu) mi woda do środka delikatnie kapie
stąd między innymi rezygnacja z tego otworku.

będzie czas coś sie znajdzie

- pozdrawiam -

Awatar użytkownika
marlano
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:08
Lokalizacja: Opole
Model:

#10 Post autor: marlano »

firek pisze:W Opelkach które maja elektroniczną przepustnicę jest włąsnie gumowa zaślepka w scianie grodziowej o której pisze kolega MieHor, we wnetrzu to bedzie w okolicy pedału przuspieszenia (nad nim). Najlepiej to gumeczke wepchnąc do środka wywiercic w niej otworek, przez który przekładamy kabelki i montujemy zaslepkę ponownie :D


wszystko zrobiłem zgodnie z opisem nie było lekko, ale dało radę :piwo: dzięki za pomoc


- pozdrawiam -

depechetom

#11 Post autor: depechetom »

a jaki macie patent na przeciągnięcie przewodu z kabiny (który sobie biegnie od wzmacniacza) do drzwi ???
ja pomalutku cosik rzeźbię...trochę partyzantka ale jak wyrzeźbię to się pochwalę fotorelacją...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”