Problemy związane z użytkowaniem turbosprężarki

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gwizdenson

#31 Post autor: gwizdenson »

Napewno przeszedł w tryb awaryjny.A turbina pracuje zawsze,nie ma tak ,że się nie obraca.Tylko w trybie awaryjnym komp. podtrzymuje podstawowe funkcje silnika wyłączając inne abyś dojechał i nic nie uszkodził.A koledzy mają świętą rację tylko zczytanie błędów i to w tym momencie jak fiksuje.Typowe objawy naszego ulubieńca EGR-u.

sobek1985

#32 Post autor: sobek1985 »

czyli przeczyscic mozna i zobaczyc co sie bedzie dzialo??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#33 Post autor: MieHor »

Kolega sobek1985, już od pierwszego swojego postu albo nie wie o czym mówimy (co mu sugerujemy) albo oczekuje od nas "cudów" - podania mu gotowej recepty na tacy.

Anony Mous

#34 Post autor: Anony Mous »

Jeżeli nie kopci i poziom oleju jest ok czyli turbina jest dobra,częstym przypadkiem jest łapania lewego powietrza przez turbinę,więc sprawdź gumy i obejmy czy się nie poluzowała.

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#35 Post autor: Ramirez »

No i się doczekałem, turbo do wymiany :/

Turbo718

#36 Post autor: Turbo718 »

potrzebuje turbo do 16 16v przynajmiej żeby z 101 na 190- 220 km warzna jest cena jak coś pisać :mrgreen:

sylmar

#37 Post autor: sylmar »

Ramirez pisze:No i się doczekałem, turbo do wymiany :/
A jak to stwierdziłeś?? :?:

karkocha

#38 Post autor: karkocha »

Witam, mam problem z doładowaniem. Wygląda na to, ze turbina pracuje bo wąż jest twardy od intercoolera, ale nie ma przypływu mocy po wciśnięciu gazu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

biedrona

#39 Post autor: biedrona »

Witajcie Ostatnio zauważyłem że jak zgaszę silnik to w tym samym czasie dochodzi do mnie dzwiek taki jakby wentylator sie wyłączał takie uuuuuu Trwa to chwileczke Co to mozę być Dodam że klimy nie mam włączonej i wentylator silnika też nie chodzi bo temperatura silnika pokazuje jakieś 88 stopni Co to może być Pozdrawiam

gwizdenson

#40 Post autor: gwizdenson »

Biedrona ,turbina ma kilka tysięcy obrotów na minutę,jak wyłączysz silnik to musi wyhamować ,i to jest ten dźwięk.Jak wracasz z dłuższj trasy lub katujesz go po drodze to lepiej dla turbiny aby silnik ok.1-3 min popracował na wolnych żeby właśnie turbina doszła do siebie.Ale ten dźwięk to normalny zdrowy objaw.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2010, 13:38 przez gwizdenson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#41 Post autor: MieHor »

To jest dźwięk wyłączającej się turbiny, ważne aby nie wyłączać silnika natychmiast po zakończeniu jazdy, silnik powinien ok. 1 min popracować na wolnych obrotach w celu schłodzenia turbiny

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#42 Post autor: firek »

Ja może z innej beczki ale może to tez byc dzwięk pompy od wspomagania-dokładniej kończacych sie jej łożysk.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#43 Post autor: Harry200 »

Ja też stawiam na turbinę,biedrona napisał że słyszy ten dżwięk po wyłączeniu silnika ,w OP-COM jest funkcja sprawdzania turbiny i wtedy silnik jest gwałtownie wyłączany i słychać tylko spadające obroty turbo.

wojciech2005

#44 Post autor: wojciech2005 »

Wiam jestem młodym członkiem klubu :)
ostatnio zaobserwowałem dziwny dzwięk -przy zmianie biegów w momencie gdy wcisnę sprzęgło i spadają obroty to silnik wydaje świszczący dzwięk -nie zauważyłbym tego gdyby nie upały i otwarte szyby -jakbym miał diesela to byłbym spokojny ale w benzynie z gazem to mnie troszkę martwi :( czyżby coś się chciało zacinać?
pozdrawiam

darkp1

#45 Post autor: darkp1 »

Może łapie lewe powietrze gdzieś? Sprawdź połączenie rur do filtra powietrza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”