[B]Felgi aluminiowe i stalowe

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rajadam

#61 Post autor: rajadam »

mam pytanie kupiłem zafirę 2008r. na felgach "17" szukam już alufelg na zimę czy nadają się alufelgi"15"bo mam kpl.zimowych 15-stek z poprzedniej zafiry w super stanie .Proszę o podpowiedź.

M@rio

#62 Post autor: M@rio »

ja mam opony zimowe do ZB na alusach 15 stkach i i wszystko ok

ps
dział dotyczący ZB jest osobny i jeszcze wypada się przywitać w odpowiednim dziale - pozdrawiam

kubik_CDTi

#63 Post autor: kubik_CDTi »

Jak masz 1,6 lub 1,8 to ok.
CDTi i mocniejsze benzyny potrzebują 16",bo 15" zawiśnie Ci na zaciskach przednich(wiem bo mierzyłem :lol: )

rajadam

#64 Post autor: rajadam »

Dzięki za podpowiedzi w sprawie Felg do zafiry.Pozdrawiam /życzliwość to piękna rzecz/

peaja

#65 Post autor: peaja »

witam potrzebuję porady moj zosia 2007r ma letnie koła 205X55x16",chcę kupić stalowe koła 195x65x15" na zimówki (są sporo tańsze)czy można tak zamienić i jakie wtedy kupić felgi chodzi o ET.Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.Paweł.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#66 Post autor: MieHor »

Kolego peaja, rozważania na ten temat już były, poszukaj i na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie









Mała modyfikacja w związku z przeprowadzką ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:12 przez MieHor, łącznie zmieniany 1 raz.

peaja

#67 Post autor: peaja »

dzięki

rajadam

#68 Post autor: rajadam »

Witam i pozdrawiam wszystkich zafirowiczów ,mam pytanie kupiłem zafirę 2008r 1.9cdti na alu felgach 17"225x50/za szerokie i za niskie jak na nasze krawężniki i drogi moim zdanie/ na zimę chcę węższe i wyższe proszę podpowiedzcie mi jakie podejdą felgi stalowe i jaka najlepsza szerokość i wysokość opon i czy będą pasować śruby od obecnych alufelg do stalówek.Z góry dzięki .

Anony Mous

#69 Post autor: Anony Mous »

Flakun chyba miał do sprzedania 16stki stalowe strukturalne. Oryginalne od zafirki.

PS. Jeżeli chcesz sprzedać 17stki to chętnie się nimi zainteresuje ... :)

zibi1974

#70 Post autor: zibi1974 »

Ja proponowałbym założyć stalowe 16" i do tego opony 205/55R16. (na tym profilu można już spokojnie jeździć)
Niektórzy myślą o postawieniu ZB na 15" - 195/65R15 ale moim zdaniem to pomyłka (na takich jeździ VB).
Śruby od alu będą pasować do stalówek.

Anony Mous

#71 Post autor: Anony Mous »

Ja w moje Zośce B ma na zimę założone felgi strukturalne 16'' do tego opony 205/55R16. tak wyglądają
Obrazek

Szymon78

#72 Post autor: Szymon78 »

ja mam zimowki 205/55/16 - standardy GM i jest OK..

na lato oczywisce 225/45/17... nie wiem dlaczego ci niby Polskie drogi przeszkadzaja.. Ostraznie jechac, omijac dziury i sie da. Sa ludziska co na 235/40/18 a nawet 20 kulaja i dają rade...

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#73 Post autor: rhaaziel »

Ja lato i zima to samo, jeśli mówimy o rozmiarze oczywiście :mrgreen:

Lato: 205/55/16 Bgridgestone ER300 Turanza, felgi aluminiowe org. GM
Zima: 205/55/16 Firestone Winterhawk 2, felgi stalowe org. GM

Długo myślałem czy nie kupić 17 lub nawet 18 na lato ale ostatecznie porzuciłem ten pomysł, zdecydowałem, że zbyt często jeżdżę po drogach o naprawdę kiepskiej nawierzchni, a także różnych wyrobach drogopodonych, na których takich feluni byłoby szkoda, że o komforcie nie wspomnę przy profilu 40 lub 45. znam jednak wiele osób, które z powodzeniem śmigają na takich gumkach i są zadowolone.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

leeoon

#74 Post autor: leeoon »

Jak ktoś jeździ bezmyślnie to i profil 75 nie pomoże :lol: A tak na poważnie,ja mam 225/40/18 i nie ma żadnych problemów.A wygląd i prowadzenie :> bezcenny :!: :piwo:

rajadam

#75 Post autor: rajadam »

Dzięki serdeczne za podpowiedzi w sprawie felg i opon na zimę. /Ps.17" jednak zostawiam na lato/.pozdrawiam wszystkich Zafirowiczów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”