Problemy związane z użytkowaniem xenonów

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#136 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Strzelba pisze:Jeśli jest - przepraszam, nie doczytałem

Chodzi o lampę xenonową. Czy można do niej wsadzić zwykłą żarówkę, czy tylko żarnik wchodzi?
Ty chyba och...ałeś... Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Powiedz czym podyktowane jest takie zapytanie? Chcesz oszczędzić? Dobry człowiecze, kup żarnik dobrej firmy, zapłać trochę więcej niż za żarówkę halogenową i ciesz się mocnym światłem i dłuższym żywotem żarników niż żarówek.

Jeżeli chcesz montować tanie zwykłe żarówki to proponuję zamianę - wezmę Twoje lampy kompletne z przetwornicami i oddam swoje seryjne w b.dobrym stanie na tanie żarówki halogenowe
Ostatnio zmieniony 23 lut 2016, 19:05 przez Skasowany użytkownik 16629, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Strzelba
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 22 lut 2016, 20:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#137 Post autor: Strzelba »

Pytam, bo wcześniej miałem Audi A4 na xenonach. W tamtych lampach można było wsadzić zwykłe żarówki, lub xenonowe. Dlatego zadałem proste pytanie. Czy zwykła żarówka zapina się w soczewkową lampę, czy nie ?

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#138 Post autor: gRZENIU »

Strzelba, To w poprzednim aucie miałeś jakąś wsadzone HID-y to taki oszukany ksenon.

Do ori lamp Xenonowych nie ma możliwości włożenia zwykłej żarówki. W Zafirach A nie było soczewkowych lamp , możesz jedynie kupić jakieś zamienniki z soczewką i do nich włożyć Hid-y ...

Awatar użytkownika
Strzelba
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 22 lut 2016, 20:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#139 Post autor: Strzelba »

Ja miałem xenon na 100% kolega w identycznych lampach miał zwykłe żarówki. Chińskie badziewia mnie nie interesują, jedynie ori lampa z soczewką. Magik mi ogarnie wejście na normalną żarówkę lub wkomponuje spryski. Zależy ile roboty jest przy tej drugiej opcji : ) Ostatecznie pomaluję te zwykłe na czarno :lol:

ivan100

#140 Post autor: ivan100 »

witam jestem nowym użytkownikiem, więc z góry przepraszam z błędy. Kupiłem zafire 2.0 OPC z xenonem problem jest w tym, że jedna lampa nie świeci. Sprawdzałem napięcie na nie świecącej lampie i na wtyczce wchodzącej do startera(przetwornicy) xenonu 3 przewodowej mam napięcei 10,5V i 3V , bez zapłonu włączenia świateł. A na drugiej wtyczce w działającej lampie jest cały czas 0V czy zapłon jest włączony czy nie. Dopiero podejrzewam napięcie się pojawia, gdy lampa świeci włączona lecz wtedy nie mam jak sprawdzić napięcia. Żarniki przetwornice(startery) zamieniałem miejscami itp i na tej świecącej lampie jedne i druga przetwornica działa jak i żarnik. A na tej nie świecącej co ma 10,5V i 3V cały czas czy zapłon czy nie nic nie świeci. POMOC

I jakie napięcie powinno dochodzić na ta przetwornice?? Byc może 10,5v to za mało ??
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, 08:33 przez ivan100, łącznie zmieniany 1 raz.

gaco12
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 09 wrz 2016, 17:21
Imię: Piotr
Lokalizacja: Stce
Auto: Zafira A 1.8 NJoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#141 Post autor: gaco12 »

Witajcie.
Tutaj pisze bo te same swiatła maja zafira i astra

Mam do was bardzo wazne pytanie.

Chce kupic Opla Astre H z bi-xenonami skretnymi i jest z nimi taki problem

Jak zapala sie auto swiatła xenonowe ruszaja sie na boki i do góry i do dołu ustawiaja sie, i za chwile zapala sie bład tych swiateł.

Co może byc uszkodzone ?

Sprzedający nie wie czy w trakcie jazdy skrecaja czy nie

prosze o pomoc

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2471
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#142 Post autor: Mariusz »

Możliwe, że nie poprawnie działa czujnik poziomowania na tylnej belce.

gaco12
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 09 wrz 2016, 17:21
Imię: Piotr
Lokalizacja: Stce
Auto: Zafira A 1.8 NJoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#143 Post autor: gaco12 »

Aha a on jest na tylnej belce.
I wtedy moze pojawiac bład na desce rozdzielczej ?
Warto interesowac sie takim autem ? Ciekawe czy to bedzie to

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#144 Post autor: Ostap »

Moje AFL ruszają się tylko na boki przy włączaniu.

Jeśli świeci się kontrolka to na 100% nie będą skręcały.

Pozostaje podłączenie pod kompa.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

lukaszy
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wołomin
Auto: Opel Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#145 Post autor: lukaszy »

Panowie kupilem zafirę z fabrycznymi ksenonami, ale nie zauwazylem zeby się poziomowaly gdy ktoś mi wejdzie do bagażnika, miał już ktoś taki problem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”