Problemy związane z brakiem, usterkami świateł stop w ZA

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dante67

#16 Post autor: dante67 »

Witam!
Ostatnio w mojej zafirce zauważyłem dziwne zjawisko-jak wcisnę mocno hamulec to zapala się kontrolka hamulca ręcznego. Miał ktoś podobny przypadek?
Pozdrawiam

dante67

#17 Post autor: dante67 »

W zbiorniczku nie ma żadnego czujnika.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#18 Post autor: scaniairizar »

albo skończyły sie klocki z tyłu :)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

dante67

#19 Post autor: dante67 »

Klocki są nowe, płyn też jest.

Surf

#20 Post autor: Surf »

nadal obstawiam ilośc płynu ;) dolej i problem zniknie ;) w astrze F miałem tak samo :lol:

dante67

#21 Post autor: dante67 »

Mieliście rację-dolałem płynu i jest ok.
Temat zamykam
Pozdrawiam

gitesior

#22 Post autor: gitesior »

Witam od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat feux stop znalazłem co to oznacza, a mianowicie według forumowiczów uszkodzone światło stop, problem polega na tym że wszystkie światła stop świecą się bez problemu i komunikat controle feux stop po naciśnięciu hamulca gaśnie, bezpieczniki też sprawdziłem i wszystko jest ok, od kilku dni temu zauważyłem spaloną żarówkę w przednim świetle pozycyjnym myślałem że może to jest przyczyną wymieniłem żarówkę i komunikat co jakiś czas ponownie się wyświetla.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: Maciek »

Ten komunikat wyświetla się przy każdym uruchomieniu i oznacza "sprawdź światła stopu" - jak gaśnie po naciśnięciu hamulca tzn. że wszystko jest ok.

Jak się pali cały czas to trzeba sprawdzić żarówki stopów.

gitesior

#24 Post autor: gitesior »

chyba nie dokładnie przeczytałeś moją wiadomość ja wiem że controle feux stop po naciśnięciu stopu powinien zniknąć i znika lecz po jakimś czasie wyświetla się nowy komunikat Feux stop już bez słowa controle

biały79

#25 Post autor: biały79 »

bo to faktycznie oznacza spaloną żarówke - komunikaty w róznych jezykach były juz na forum ...

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: Maciek »

To sprawdź czy w 3 świetle stopu świecą wszystkie diody.

gitesior

#27 Post autor: gitesior »

odkryłem co było a mianowicie światło stopu z prawej strony się świeciło lecz gdy było ciemno to dopiero było widać że trochę ciemniej niż z lewej strony wymieniłem żarówkę i problem znikł dzięki za zainteresowanie problemem

zymek

#28 Post autor: zymek »

Witam
Mam problem ze światłami hamowania. Posiadam Ncdr 1100 i przy włączeniu zapłonu włącza mi sie aby sprawidzić hamulce. Problem w tym że hamulce są tylko czasami brak świateł stopu wszystkich. Chodzą dopiero wtedy jak przejade jakiś kawałek i pohamuje a w miejscu ciężko mi wyłączyć ten komunikat. Czy to może być czujnik stopu czy jakoś tak

PS; Ktoś może powiedzieć to sie przejmujesz jak zaraz są. Tak ale przecieeż to powinno by ć na zawołanie na każde naciśnięcie a nie kiedy się podoba.

pozdr

darkp1

#29 Post autor: darkp1 »

wojtek_z, autorowi chodzi o to że światła stopu pojawiają się chwilę po odpaleniu, a nie odrazu, tak jak to powinno być.

zymek

#30 Post autor: zymek »

Witam
Tak jak myślałem to czujnik hamowania. Należy odkręcić dolną osłonę nad pedałami, tą co są dziurki od nawiewów i wykręcić ten czujnik i wypiąć. Gdy go wyciągnąłem chodził dość ciężko, po posmarowaniu preparatem chodzi lekko, przy lekkim naciśnięciu stopu światła już są i teraz tak jak powinno być, komunikat znika

pozdr
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2010, 20:05 przez zymek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”