[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#181 Post autor: radmar1702 »

no ale jeśli ktos jeździ na krótkich odcinkach to jesst jedna z lepszych alternatyw :piwo:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#182 Post autor: Lorry »

Ale nawet na krótkich odcinkach on może się wypalić... Czasem

Generalnie inicjowanie kompem to w sytuacjach awaryjnych, takie ciągłe wypalanie w ten sposób nie odbija się korzystnie na całym tym ustrojstwie jak i innych podzespołach

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#183 Post autor: radmar1702 »

a to nie wiem bo od DD z forum wiem że jak jest 100% to mozna wypalac on tak robi i jakos nie ma problemu z innymi podzespołami

Anony Mous

#184 Post autor: Anony Mous »

Może jeszcze nie ma. Proponuje wam sprawdzić olej i stopień jego rozrzedzenia przez paliwo.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#185 Post autor: radmar1702 »

wiem wiem ja dopiero raz cos takiego zrobiłem tak że nie ma problemu :d gorzej jak ktocś tak ciagle po 22% wypala hehe :piwo:

TuneFORCE

#186 Post autor: TuneFORCE »

kubik_CDTi pisze:Ile razy kończyłem w garażu,bo już mi się jeździć nie chciało :lol:
I wszystko pięknie.
jeszcze ;)

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#187 Post autor: radmar1702 »

Dla mnie jest to ekologiczny szajs, i powiem szczerze jeśli sie filtr zapcha lub cos z nim stanie usunięcie tylko wchodzi w grę :) a do puki działa to niech sobie jest :D :piwo:

kicaj

#188 Post autor: kicaj »

radmar1702 pisze:Dla mnie jest to ekologiczny szajs,
jak wiele innych rzeczy wprowadzanych do aut na "zadanie" ekologow...
tak samo IMHO system start&stop (oprocz mazdy), pseudo eko-opony, itd itd

gosia

#189 Post autor: gosia »

radmar1702 pisze:i powiem szczerze jeśli sie filtr zapcha lub cos z nim stanie usunięcie tylko wchodzi w grę
Ze swojego doświadczenia z DPF...powiem,że też tak sądziłam......jednak kiedy się zapchał .....to mimo,że spanikowałam...... dało się go w ASO wypłukać......minęło parę miesięcy.....dzięki czytaniu tego forum ....nauczyłam się z tym jeździć.....bo jednak podstawowa wiedza o tym "cudzie".....dużo pomaga.....i obecnie akurat z DPF-m.....mam spokój....i tak jak piszesz
radmar1702 pisze:do puki działa to niech sobie jest :D
..... ;)

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#190 Post autor: radmar1702 »

to może napisz kilka słów gosia jak z niego korzystasz tak by nie było z tym problemu i ilę cie wyniosło płukanie w ASO :roll:

gosia

#191 Post autor: gosia »

radmar1702 pisze:to może napisz kilka słów gosia jak z niego korzystasz tak by nie było z tym problemu i ilę cie wyniosło płukanie w ASO :roll:
Myślę,że w tym temacie.... chyba wszystko zostało już dokładnie opisane ........na forum...począwszy od obserwacji spalania......po sprawdzanie nasycenia Op-Com-em.....u mnie kluczem do świętego spokoju.....jest zapewne zmiana stylu jazdy z PSJ....jak to kolega kubik_CDTi...nazywa.....i przegonienie auta na trasie.......lanie lepszego paliwa....bo wcześniej tankowałam EKO-diesel na Orlenie..... :shock: .....co do kwoty za płukanie.....to nie pamiętam dokładnie ...gdyż było to w grudniu i robiłam jeszcze inne rzeczy .....ale chyba coś koło 200zł.....

Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów z w/w "towarzyszem jazdy"... ;)

ronin

#192 Post autor: ronin »

gosia pisze:
radmar1702 pisze:to może napisz kilka słów gosia jak z niego korzystasz tak by nie było z tym problemu i ilę cie wyniosło płukanie w ASO :roll:
Myślę,że w tym temacie.... chyba wszystko zostało już dokładnie opisane ........na forum...począwszy od obserwacji spalania......po sprawdzanie nasycenia Op-Com-em.....u mnie kluczem do świętego spokoju.....jest zapewne zmiana stylu jazdy z PSJ....jak to kolega kubik_CDTi...nazywa.....i przegonienie auta na trasie.......lanie lepszego paliwa....bo wcześniej tankowałam EKO-diesel na Orlenie..... :shock: .....co do kwoty za płukanie.....to nie pamiętam dokładnie ...gdyż było to w grudniu i robiłam jeszcze inne rzeczy .....ale chyba coś koło 200zł.....
Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów z w/w "towarzyszem jazdy"... ;)
A o co chodzi z tymi wielokropkami ? :>

kubik_CDTi

#193 Post autor: kubik_CDTi »

Ja tam leję zwykłego Diesla z Orlenu i problemów nie mam jako takich.
Jedynie miałem problem z EGRem,ale raz dwa usunięty.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#194 Post autor: radmar1702 »

ja tam leje tylko paliwo na shellu i powiem wam że jak chodzi o jakość paliw shell i statoil są to najlepsze paliwa jakie mozna lać w ostrowie Wielkopolskim reszta to mieszanki z ododatkiem wody... to opinie wielu mechaników i serwisantów i opinie od znajomego co ma firme i jego bus po 60tys miał skorodowany wtrysk tak że odpowiedz nasówa sie sama czym jest paliwo z orlenu lub lotosu pana horyzy... :lol:

zdzichu

#195 Post autor: zdzichu »

radmar1702 pisze:ja tam leje tylko paliwo na shellu i powiem wam że jak chodzi o jakość paliw shell i statoil są to najlepsze paliwa jakie mozna lać w ostrowie Wielkopolskim reszta to mieszanki z ododatkiem wody... to opinie wielu mechaników i serwisantów i opinie od znajomego co ma firme i jego bus po 60tys miał skorodowany wtrysk tak że odpowiedz nasówa sie sama czym jest paliwo z orlenu lub lotosu pana horyzy... :lol:
Z tego co kojarze, to shell i statoil robi/kupuje paliwo właśnie w ORLENIE, a jedynie te swoje "ulepszacze" importują w całości. Takie wiadomości miałem od kogoś, kto pracuje przy rozliczaniu klientów ORLENU, ale ciekawe czy ktoś z forumowiczów może potwierdzić te informacje? Ja tankuje bardzo duzo, w wiekszosci na shellu, ale czesto tez na ORLENIE i roznicy zadnej nie widze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”