Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1606 Post autor: KAMUI »

LWPM pisze: 18 maja 2019, 15:09 zmień radio na CD30 to przestanie migać.
na CD70/DVD90 będzie migać i nic na to nie poradzisz.
Radia nie chcę zmieniać. Pozostaje mi przyzwyczaić się do tego.

waldemarek_b
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:36
Imię: Waldek
Lokalizacja: Kowalew
Auto: Zafira B 1.8 Edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#1607 Post autor: waldemarek_b »

Witajcie
Po przeczytaniu całego działu zastanawiam sie nad kupnem tego cuda :)
Może ktoś używa w A18XER z wyświetlaczem BID i pochwali się jak to działa i jakie dane można dostać na tym wyświetlaczu !

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1608 Post autor: LWPM »

zdecydowanie polecam zamontować przynajmniej GIDa...
na BID wygląda to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=D1OqM1E72l4
dostępne wszystkie parametry jakie są na GID/CID, ale sposób ich wyświetlania jest... BIDny :)

waldemarek_b
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:36
Imię: Waldek
Lokalizacja: Kowalew
Auto: Zafira B 1.8 Edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#1609 Post autor: waldemarek_b »

Dzięki Łukasz !
BID-ny ale zawsze to więcej niż do tej pory - bardzo brakuje mi w obecnej chwili temperatury płynu
Na CID raczej nie zmienię. Myślę o GID ale dopiero od niecałego mieciąca cieszę sie ZB i narazie skupiam się na płynach, paskach, filtrach itp. itd. Wyświetlacz musi poczekać

Jeszcze jedno pytanie - dane wyświetlają sie tylko w środkowym wierszu czy również dolnym??

Taki mam pomysł do całego tematu - aby na pierwszej stornie poza opisem funkcji modułu umieścić jeszcze opis wszystkich skrótów które się tu przewijają np.: DDS, UHP, BC, OBD, TPMS, MSCAN. Dużo czasu zajęło mi rozszyfrowanie niektórych literek a tak dla przyszłych czytających było by o wiele prościej.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1610 Post autor: LWPM »

pierwsza strona opis... wymagałaby aktualizacji. Generalnie to wszystko już nie jest tak skomplikowane jak jest tam opisane i większość tego opisu tylko komplikuje sprawę, a zupełnie jest niepotrzebna w zdecydowanej większości aut.

Na BID wszystko wyświetla się tylko w środkowej linii - jeśli się dowiem jak wyświetlać w dolnej - to w dolnej też to dorobię.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#1611 Post autor: Tazz »

Mam pytanko, czy mając gaz który jest podpięty pod obd i czyta info poprzez CAN moduł może działać? W tej chwili gdy mam włączony gaz moduł przestaje działać.. można to obejść?
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1612 Post autor: LWPM »

gaz z OBD to ciężka sprawa niestety... na razie nie znalazłem pomysłu jak to rozwiązać. Możesz spróbować właczyć po pierwsze odczyt standardowy, po drugie adres broadcastowy - czasami u niektórych działa.

Deleted User 21664

#1613 Post autor: Deleted User 21664 »

Cześć!
Po wyjeździe wakacyjnym zauważyłem dziwne działanie modułu:
- w czasie jazdy moduł robi sam z siebie "needle sweep" - z różną częstotliwością
- po otwarciu auta z pilota i otwarciu wszystkich okien (za pomocą modułu) auto stało kilka godzin bez ruchu. Przy zamknięciu auta pilotem centralny zamykał drzwi ale nie zamykał okien - trzeba było kliknąć pilotem otwórz i zamknij - wtedy moduł zamykał okna

Proszę o info czy to tak powinno działać

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1614 Post autor: LWPM »

Jeśli chodzi o needle sweep, to wiele ludzi to zgłasza, coś się popsuło w wersji v0.6 i kolejnych i nie bardzo wiem co. Nie mogę tego naprawić bo u mnie nic takiego się nie dzieje. Cały czas o tym pamiętam. Jeśli zdarza się to u Ciebie często, albo wiesz co trzeba zrobiłby się to zdarzyło, to być może będziesz mógł pomóc rozwiązać problem. Jeśli bardziej rzadko, to na razie trzeba będzie z tym żyć... aż znajdę rozwiązanie problemu. Potrafię przejechać kilkaset kilometrów i u mnie nic takiego się nie dzieje.

Brak automatycznego zamknięcia szyb może być związane z pewną zmiana w ostatniej z wersji softu dla Vectry C. Było tam coś co nie pamiętam do czego służyło i to usunąłem... Widocznie właśnie po to było potrzebne :)
Wystarczy jak zostawisz auto powiedzmy na 15-30 minut i sprawdzisz czy też nie zamknie szyb.

Deleted User 21664

#1615 Post autor: Deleted User 21664 »

LWPM pisze: 15 sie 2019, 13:22 Jeśli zdarza się to u Ciebie często, albo wiesz co trzeba zrobiłby się to zdarzyło, to być może będziesz mógł pomóc rozwiązać problem. Jeśli bardziej rzadko, to na razie trzeba będzie z tym żyć... aż znajdę rozwiązanie problemu. Potrafię przejechać kilkaset kilometrów i u mnie nic takiego się nie dzieje.

Brak automatycznego zamknięcia szyb może być związane z pewną zmiana w ostatniej z wersji softu dla Vectry C. Było tam coś co nie pamiętam do czego służyło i to usunąłem... Widocznie właśnie po to było potrzebne :)
Wystarczy jak zostawisz auto powiedzmy na 15-30 minut i sprawdzisz czy też nie zamknie szyb.
"NS" nie ma jakiejś procedury ;) - u mnie jazda autostradą np. 3 godziny i pyk - włączyło się lub śmigam po mieście i znów pyk :)

Auto stało otwarte ok godziny i nie zamknęło szyb :/

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1616 Post autor: Patryqo »

Z ns u mnie problem nie wystąpił, a zrobiłem ponad 5tyś km w sierpniu, w tym po kilkanaście godzin ciągłej jazdy. Natomiast zamknięcie auta, bez zamknięcia okien zdarzyło mi się kilka razy.

Martinez1989
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2019, 21:40
Imię: Marcin
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Auto: Opel Zafira B OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1617 Post autor: Martinez1989 »

Witam, jest dostępny moduł w obudowie, taki do Zafiry B? W sklepie jest do wyboru tylko bez obudowy. Czy to chwilowy brak czy coś wybieram źle?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1618 Post autor: LWPM »

Martinez1989 pisze: 27 wrz 2019, 22:19 Witam, jest dostępny moduł w obudowie, taki do Zafiry B? W sklepie jest do wyboru tylko bez obudowy. Czy to chwilowy brak czy coś wybieram źle?
napisz bezpośrednio do mnie - do gadamy się jakoś :)

Awatar użytkownika
griszka
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2014, 08:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1619 Post autor: griszka »

Łukasz.
Mam prośbę, o ile to nie będzie problemem dla Ciebie, żebyś tu, na forum, pisał o nowej wersji oprogramowania.
Nie wchodzę często na stronę konfiguracji i nie sprawdzam, czy jest coś nowego.....

Kilka dni temu uaktualniłem oprogramowanie do wersji 0.7 i zacząłem mieć problemy, tzn. moduł wielokrotnie nie włączał się po uruchomieniu silnika i dopiero wyjęcie i ponowne włożenie modułu powodowało jego pracę.
Wyjąłem jego dzisiaj, żeby wrócić do niższej wersji, ale jest już 0.7a - wgrałem i zobaczę, czy będzie poprawa.

pozdrawiam
Grzegorz

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1620 Post autor: LWPM »

ok, postaram się pisać o nowszych wersjach tutaj :)
v0.7a poprawia faktycznie sporo błędów z v0.7 które się w tej wersji pojawiły (wykonywanie akcji - a to wpływa praktycznie na wszystko)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”