Głośność A20DTH vs B16DTH

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Fakir
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 05 maja 2019, 14:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przedmieścia Wawy
Auto: Zafira C 1.6D
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

Głośność A20DTH vs B16DTH

#1 Post autor: Fakir »

Hejka,

mam możliwość kupienia w podobnej cenie A20DTH albo B16DTH. Oczywiste rzecz (moc, spalanie, problemy ze smokiem) sa mi znane.
Nie mam problemu z tym że 1.6 przyspiesza słabiej. Zależy mi jednak aby było cicho. Dwulitrówkami kilkoma jeździłem, benzynkami też, ale 1.6D jeszcze nie miąłem okazji bujnąć się po trasie szybkiego ruchu. Był bym wdzięczny za opinię kogoś kto miał okazję jeździć obydwoma.

pozdr,

Awatar użytkownika
Nessi
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2019, 19:36
Imię: Artur
Lokalizacja: Piotrków
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B20DTH
Gender:

#2 Post autor: Nessi »

Silniki seri B Są lepiej wyciszone. Mogę powiedzieć tylkoże B20DTH jest ekstremalnie cichy, silnika nie słychać nawet przy 190, głowne odgłosy w aucie to szum wiatru i opon. Więc jakbyś trafił B20DTH i zależy Ci na ciszy bierz i się nie zastanawiaj.
Zafira C - lift, CDTI 2.0 170KM, Wcześniej Zafira A 2.0 DTI

Fakir
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 05 maja 2019, 14:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przedmieścia Wawy
Auto: Zafira C 1.6D
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#3 Post autor: Fakir »

Ostatecznie postawiłem na B16DTH, zobaczymy jak będzie :). Co do B20 vs A20 to przy 130km/h jechałem i zmierzyłem kilka i nie zauważyłem różnicy. Jak dla mnie b20 jest cichszy tylko przy wolnej jeździe i na postoju, tak jak mówisz przy szybszej jeździe tylko opony i wiatr :). Za parę dni sam się przekonam jak z moim B16. Niestety żadnej sensownej B20 nie trafiłem więc musiałem odpuścić :(.

yoolick
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2019, 21:08
Imię: Jurek
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Opel Zafira C 1.6CDTI Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#4 Post autor: yoolick »

Ja też nie mogłem znaleźć porządnej B20 więc nie kupiłem miesiąc temu ZC B16 i póki co jestem zachwycony kulturą pracy silnika i samej jazdy. Mam też insignię A20, więc mam porównanie. Oczywiście, moim zdanie oba samochody mają swoje walory... i pewnie wady też:)

Fakir
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 05 maja 2019, 14:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przedmieścia Wawy
Auto: Zafira C 1.6D
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#5 Post autor: Fakir »

No i super, myślę że to dobra decyzja. Ja jestem ogólnie zadowolony z tego motoru, więcej napisałem w tym wątku: viewtopic.php?f=75&t=25671&p=437375#p437375. Mam do samochodu parę zastrzeżeń ale żadne nie dotyczy silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”