Nie otwierające sie drzwi tylne prawe.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lukaszy
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wołomin
Auto: Opel Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#46 Post autor: lukaszy »

Panowie po długiej batalii udało mi się zdjąć ten cholerny boczek. Odkleiłem folię i dostałem się do zamka drzwi, tylko teraz pytanie, co zrobić aby te cholerne drzwi otworzyć?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#47 Post autor: Dziadek13 »

Troche masz zabawy ale trza potem nowy zamek założyć bo ze starego będzie złom do nauki.U ciebie zablokowało się ryglowanie przeskoczyła dzwigieńka rygla. Ze starych zasobów mam takie foto musisz dostać się do dźwigenki można ten otwór wycięty przy pomocy malutkiej wyrzynarki lub wypalić np lutownicą i potem przełączyć tą dźwigienke.

Obrazek

lukaszy
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wołomin
Auto: Opel Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#48 Post autor: lukaszy »

Kurcze, a jest jakas inna szansa zeby to zrobić? Udalo mi sie wyjać wiązke przewodów i bialy kabelek jest urwany. A wiadomo ktory kabel jest od ryglowania i odryglowania?

Dodano po 1 godzinie 3 minutach 20 sekundach:
Znalazłem w internecie takie rozwiązanie "Problem został rozwiązany, trochę zeszło się z rozebraniem tapicerki drzwi, jednak jest to możliwe przy zamkniętych drzwiach.
Tak jak sugerował Błażej, pękł przewód od siłownika czarno-czerwony na przejściu miedzy słupkiem a drzwiami w gumowej osłonie. Po rozebraniu tapicerki drzwi, dostałem się do przewodów przy siłowniku na przewód czarno-czerwony podałem + 12, a na czarno-żółty - (krótki impuls) a następnie polaryzacja odwrotna. Zamek został odblokowany i wtedy otworzyłem drzwi. Od tego momentu to już z górki, wyjąłem wiązkę i naprawiłem uszkodzenie. " Tzn mam odpiąć kostkę od drzwi, następnie zapodać 12v na kabelek czarno czerwony, a na czarno żółty na chwilkę 12v? I potem na odwrót?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 17:44 przez lukaszy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#49 Post autor: Dziadek13 »

Tu masz opis kabelków we wtyczce.
viewtopic.php?f=31&t=3831&start=255
lukaszy pisze: 11 cze 2019, 18:38 Kurcze, a jest jakas inna szansa zeby to zrobić? Udalo mi sie wyjać wiązke przewodów i bialy kabelek jest urwany. A wiadomo ktory kabel jest od ryglowania i odryglowania?
no to masz ten powód polutuj i gotowe.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 14:10 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”