Uszkodzenia po kolizji.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
longer83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2014, 22:04
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#16 Post autor: longer83 »

Witam. Już otrzymałem kosztorys od rzeczoznawcy z ubezpieczenia sprawcy. Około 5 tyś. Postawiłem sprawdzić ile policzą w warsztacie aso - wstępnie około 15 tys. Gdybym auto chciał sprzedać to pewnie zrobiłbym u mechanika jak najtaniej, ponieważ chce jeździć dalej to chce mieć stan auta na oryginalnych częściach. Ogólnie autko jest dla mnie bardzo wygodne i komfortowe. Pozdrawiam. Dam znać jak się zakończy ta przygoda.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#17 Post autor: Mariusz »

Odwołaj się. 5 tys. to śmieszne pieniądze, tym bardziej że płacą z OC sprawcy. Ja miałem podobne uszkodzenia i z AC liczyli 8 na rękę.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: Ostap »

5 to faktycznie grubo za mało. Jak nie dadzą 9 to wstawiaj do serwisu gdzie ich podliczą 20 ;) i tyle na tym zyskają
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Sumik »

longer83 pisze: 15 lis 2018, 22:19 Witam. Już otrzymałem kosztorys od rzeczoznawcy z ubezpieczenia sprawcy. Około 5 tyś.
A nie mówiłem...
Przechodziłem historie z ubezpieczalniami jak i mam znajomych, którzy również mieli takie problemy. Tak jak piszecie, że w ASO często trafiamy na partactwo. Zgodzę się z tym bo sam się naciąłem.

Ale jeżeli chodzi o naprawę auta z OC sprawcy to jest najlepsza opcja bo wstawiamy i mamy wszystko robione na nowych ori częściach.
Jak wstawimy do jakiegoś warsztatu to już nie zrobi tak super bo będzie szukał zamienników.
Jeżeli chodzi o kasę do ręki to już w ogóle lipa bo policzą Ci kosztorysowo np. nowy zderzak z Blica za 356 zł.
Jest zderzak? Jest. Nowy ? Tak. Jakość ? ...

O to mi chodziło że ASO nie cacka się z ubezpieczalnią tylko wrzucają do zamówienia to co jest potrzebne do naprawy i tyle. Naprawiają.
A jakiś pan Stasiu z zaprzyjaźnionego warsztatu nie kupi zderzaka w ASO bo po co ori jak może kupić tańszy i też będziesz dobrze, a kasy z tej różnicy ceny nie zobaczysz.
No chyba, że masz gdzieś znajomego w warsztacie, który zrobi Ci to za taką kwotę jaką "może, żeby nie przesadzić", wystawi fakturkę a reszta do podziału dla Was. Słyszałem, że tak się da :P

Dla przykładu. Miałem kiedyś Seicento. Sąsiad przetarł przedni zderzak jak parkował. Temat do spolerowania bo nawet nie było uszkodzeń lakieru. Nie miałem czasu żeby to ogarnąć to zawiozłem auto do znajomego i powiedział mi 100 zł za polerkę ale sprawca nie zgodził się na wyłożenie $$$ z własnej kieszeni. Tak więc zgłosiłem sprawę do ubezpieczyciela. Przyjechał rzeczoznawca i zapytał czy $$$ do ręki czy naprawa. Powiedziałem że naprawa.
Przyjechała laweta, zabrali auto do warsztatu wykonującego naprawy blacharsko-lakiernicze dla Fiata, przywieźli auto zastępcze i po kilku dniach otrzymałem Seja z powrotem. Z nowym polakierowanym zderzakiem. Podobno nawet belka była wymieniana bo była delikatnie skrzywiona :lis:
Koszt naprawy ponad 2000 zł. A wystarczyło spolerować...

Jak chcesz dalej jeździć i cieszyć się Zafirką to rób tam gdzie najlepiej, i na ori częściach.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#20 Post autor: PiotrWie »

Jest jeszcze jedna wersja naprawy - ja tak zrobiłem przy naprawie z OC sprawcy - sam kupiłem części odpowiedniej jakości a robotę zleciłem zaprzyjaźnionemu blacharzowi - miałem pewność że zrobi to dobrze. Tyle że to trwało - ale ja miałem możliwość darmowego pożyczenia na ten czas innego samochodu ( od ojca)
PiotrWie

Awatar użytkownika
longer83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2014, 22:04
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#21 Post autor: longer83 »

Na zakonczenie tematu. Naprawa Zafiry wyniosla okolo 17tys. na orygianalach. Dalej nia smigam. Pozdrawiam i dziękuję za porady.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#22 Post autor: Ostap »

Przepraszam ale chyba nie dopisałeś.....

17tys? Jenów?
Całe auto tyle nie jest warte.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#23 Post autor: KAMUI »

longer83 pisze: 08 maja 2019, 22:24 Na zakonczenie tematu. Naprawa Zafiry wyniosla okolo 17tys. na orygianalach. Dalej nia smigam. Pozdrawiam i dziękuję za porady.
:shock: :shock: :shock: No chyba kolumbijskich pesos. Przy takich kosztach to określają szkodę całkowitą biorąc pod uwagę wartość auta.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#24 Post autor: Mariusz »

longer83 pisze: 08 maja 2019, 22:24 Na zakonczenie tematu. Naprawa Zafiry wyniosla okolo 17tys. na orygianalach. Dalej nia smigam. Pozdrawiam i dziękuję za porady.
U mnie wycenili szkodę na 12tyś. zł. i zrobili szkodę całkowitą. Wypłacili 8 po odjęciu udziału własnego w wysokości 1800. To nie możliwe żeby naprawili ci auto za 17 tyś. :lol: No chyba że w walucie jak napisali koledzy wyżej. :haha:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#25 Post autor: Ostap »

Naprawa szwagra Orlando po lekkim uderzeniu w du.. kosztowała 17k tylko, że wartość auta była w okolicach 40.

Jeśli tak wyszło to tylko się cieszyć. Niemniej jednak ja brałbym hajs i ten syf pogonił ;) dołożyłbym i kupił normalne auto ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Ostap pisze:5 to faktycznie grubo za mało. Jak nie dadzą 9 to wstawiaj do serwisu gdzie ich podliczą 20 ;) i tyle na tym zyskają
Można powiedzieć, że się mało pomyliłem choć bardziej w formie żartu to pisałem ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 22:26 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Skasowany użytkownik 6483

#26 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Panowie , kosztorysy naprawy są absurdalne i wierzę ,że koszt naprawy kolegi ay=uta to 17 tys zł. Ja w służbowym Doblo miałem delikatną obcierkę na tylnym zderzaku. facet wyjeżdżał tyłem z parkingu i mnie przytarł. Zderzak, rysa na lampie i peknięta blenda plastikowa na tylnej klapie. W zasadzie tego nie było widac. Kosztorys naprawy na podstawie podesłanych zdjęć - 4400zł . gdyby to było moje ato, to zrobiłbym je za ta końcówkę - 400zł i to bez problemu :lol: .

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#27 Post autor: KAMUI »

W poniedziałek miałem kolizję, gość wpakował mi się w kufer.
Co myślicie o kwocie odszkodowania?
Kolizję zgłosiłem do ubezpieczyciela, czekam na kontakt ze strony rzeczoznawcy.
Z takimi uszkodzeniami przejdę przegląd techniczny? Muszę do czwartku a nie mogę nic naprawiać dopóki rzeczoznawca nie obejrzy
Załączniki
20190701_182824.jpg
20190701_182816.jpg

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#28 Post autor: Tazz »

Możesz podjechać na stację i zapytać czy przejdzie przegląd. Była policja? I czy zabrali dowód?
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#29 Post autor: KAMUI »

Policji nie wzywałem, okazał się to znajomy z osiedla. Spisaliśmy oświadczenie, dobrze, że miałem gotowy formularz przy sobie.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#30 Post autor: Mariusz »

Myślę że z przeglądem może być kłopot ze względu na odstający z boku zderzak. Gdyby nie to to by przeszedł, lampy całe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”