Navi 950 europe intellilink nie widzi satelitów

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
yoolick
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2019, 21:08
Imię: Jurek
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Opel Zafira C 1.6CDTI Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

Navi 950 europe intellilink nie widzi satelitów

#1 Post autor: yoolick »

Dzień dobry Koledzy. Bardzo dziękuję za miłe przywitanie na forum.
Jestem szczęśliwym (póki co;)) posiadaczem ZC od prawie miesiąca. Kilka dni temu zauważyłem, że nawigacja przestała działać. Na wyświetlaczu pokazuje się błędne położenie samochodu (np. w Niemczech(?!) a w rogu mam ikonkę z napisem GPS przekreślonym na czerwono. Nawigacja działała wcześniej. Wiem to ponieważ z niej korzystałem. Poczytałem trochę w necie i znalazłem kilka wątków z tym właśnie problemem. Natknąłem się zasadniczo na trzy rady: 1. odpiąć na jakiś czas aku (tzw. twardy reset), 2. sprawdzić antenę (płetwę) i jej połączenie w podsufitce, 3. podjechać do serwisu i zdiagnozować problem. Dwie pierwsze czynności wykonałem mając nadzieję, że to pomoże. Ostatnio dużo padało a samochód trzymam pod chmurką...więc miałem nadzieję, że to ma związek(a może ma?). Nic z tego. Nawigacja dalej nie działa. Może ktoś w Was Koledzy miał ten problem i pomoże ożywić navi? Co oczywiste wyprawa do serwisu to stateczność ze względu na relatywnie duże koszty ( o których czytałem w necie). Przy okazji pozdrawiam Forumowiczów serdecznie i szerokości życzę :D .

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Sebu$ »

yoolick pisze: 22 sie 2019, 13:50 2. sprawdzić antenę (płetwę) i jej połączenie w podsufitce,
jeszcze bym sprawdził połączenie przy radiu
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

yoolick
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2019, 21:08
Imię: Jurek
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Opel Zafira C 1.6CDTI Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#3 Post autor: yoolick »

Dzięki. Tak zrobię.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: qtom »

myślę ze antena do wymiany.

yoolick
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2019, 21:08
Imię: Jurek
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Opel Zafira C 1.6CDTI Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#5 Post autor: yoolick »

Witam Panowie,
sprawdziłem wszystko po kolei drugi raz tak jak Koledzy sugerowali. Pewnie niektórych w ogóle nie zaskoczę a niektórych może tak...a nawet bardzo. Przyczyną problemów z nawigacją był na 99% akumulator. Stary działał ok, ale prawdopodobnie nie trzymał parametrów wymaganych przez komputer. Może być tak, że komputer odciął "w ramach oszczędności energii" antenę gps? Sam, nie wiem...może piszę głupoty. W każdym razie po wymianie aku na nowy wszystko działa dobrze. Zostawiam sobie jednak 1% niepewności...bo może problem wróci.
Pzdr

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Sebu$ »

Jest możliwość, że komputer odciął zasilanie do anteny GPS, a bardziej wyłączył współpracę z magistralą Can.
Jak wyszło że "musiałeś " wymienić akumulator ?
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

yoolick
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2019, 21:08
Imię: Jurek
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Opel Zafira C 1.6CDTI Panorama
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#7 Post autor: yoolick »

Na spontanie😉. Szczerze to zabrakło pomysłów a czytałem w necie, że wiele problemów powoduje aku lub altek. Najciekawsze, że stary aku działał moim zdaniem dobrze. Na razie obserwuję sprawę i wszystko ok. Pożyjemy zobaczymy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”