Rozrusznik

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#16 Post autor: misio »

wazkamax pisze:Witam, mam taki problem ze ostatnio auto nie chcialo zapalic i zachowywalo sie jakby sie akumulator rozladowal. Sprawdzilem napiecie na akumulatorze i mialem 12.5 V. W ogole po przekreceniu zaplonu bylo tylko slychac tylko tykanie, jak przy rozladowanym akumulatorze. Po podlaczeniu kabli od innego auta odpalilo. Czy moze to byc zwiazane z rozrusznikiem skoro akumulator jest dobry? przy odpalaniu na kable zwieksza sie napiecie i rozrusznik dostaje wieksze napiecie i odpala? bo akumulator nawet po calej nocy ma 12.5V. Stalo sie to kilka dni temu, a od dwoch dni auto znowu pali normalnie.
Obstawiam na 99% szczotki/styki wyrobionie w rozruszniku.
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

wazkamax
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Bochnia
Model:

#17 Post autor: wazkamax »

dzisiaj to samo, ale zostawilem wlaczone radio i po 1,5 godz auto nie odpalilo, na akumulatorze napiecie bylo 11,8v. Rozrusznik krecil ale bardzo slbo. Wiec to pewnie akumulator.

Skasowany użytkownik 6483

#18 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Przy tych silnikach dobry aku to podstawa. ja kupiłem nowy ale tak jak zalecał producent, czyli bodajże 62AH no i mi szybko padł ...podjechałem i wymieniłem na większy 74AH i po ponad dwóch latach , nie wiem co to problem z odpalaniem :piwo: :piwo:

Dvorzoo
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 01:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.9 150km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#19 Post autor: Dvorzoo »

Witam!
Mam pytanko ..bo jestem można powiedzieć w trakcie wymiany rozrusznika bo już jest w rozsypce ... I zamówiłem rozrusznik przyszedł... Ale teraz się dowiedziałem że są dwa typy z 9 i 10 zębami na bendiksie .... Przyszedł z 10 .... Ale nie wiem jaki mam bo jeszcze nie wyciągałem .... I teraz pytanie co jak mój ma 9. gdzieś tam mi się udało znaleźć że niby można montować taki i taki .... Ale czy na pewno ?!?! Dla przypomnienia 1.9 150 km

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”