[A] + [B] Zmiana języka w kompie na polski

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#61 Post autor: rzadki »

Pawelcio, a sprawdzałeś język turecki, w wielu autach (w moim także) język polski był ukryty pod tureckim
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Pawelcio

#62 Post autor: Pawelcio »

programując w sposób jaki jest opisany w podanym linku nie wybiera się języka z listy czy w jakiś taki czytelny sposób... zmienia się zawartość jednej z komórek pamięci... trzeba zaprogramować i włożyć do mida i tak kilkanaście razy aż się trafi to co się chce ;-) generalnie jest jakaś tam zasada , że jeśli zmienmy zawartość komórki nr 14 na 28 to powienien pojawić się język polski ( jeśli procek ma go "w sobie" ... sprawdziłem rózne kombinacje i niestety , po przeleceniu chyba wszystkich możliwych wartości zapętliłem się w wyborze języka, tzn. powtarzają się języki a np. zmieniają się jednostki z kilometrów na mile i z litrów na galony ) wartość 21 to angielski, 20 niemiecki itp. angielski jest dla mnie jak najbardziej ok , biorę poprawkę na to że moja zafi była na austrię , wersja się nazywa sport (??) i nie miała kompa wogóle, pokazywała tylko temperaturę, czas i radio..to co udało się zrobić to i tak dużo ipraktycznie bez kosztów... muszę tylko manetkę z obsługą kompa kupić i będzie gitara, pozdrawiam Paweł .

lapm

#63 Post autor: lapm »

Pawelcio pisze:Wnawet synchronizacji z RDS time nie było
Czy jest to mozliwe wlaczenie w ZB rds time, bo tez mi nie synchornizuje?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#64 Post autor: Lorry »

Powinno być , Ty też masz (chyba CD30) i ja to mam. To jest chyba pod auto clock syn ;)

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#65 Post autor: johanes »

Witam mam pytanie do tych, co zmieniali język w swoich komputerach. Gdzie można i czy to jest możliwe zmienić język na polski z niemieckiego w małopolsce żeby daleko nie jeżdzić, byłem w Nowym Sączu w serwisie opla powiedzieli mi że w roczniku.. 2000 1.8 16V.116km elegance jest nie możliwe ,dopiero morzna zmienic od 2003r

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#66 Post autor: MieHor »

wg mojej wiedzy - od 2001 roku. A temat był już wielokrotnie omawiany, również na naszym forum, podawane były też różne adresy, ale nie pamiętam czy w Twoich rejonach

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#67 Post autor: ekmir »

Marekcanoe pisze:Tylko proszę nie krzyczcie :( ...
Gdzieś czytałem, że jak ktoś ma wbudowany telefon w radyjku to można samemu język wyświetlacza komputera zmienić... czy to prawda ? Jeśli tak to proszę o pomoc i może ktoś mi powie jak działa ten telefon w radyjku bo nie potrafię u siebie rozpracować... i proszę nie krzyczcie już więcej na mnie bo sprzedam Zafirę i kupię coś innego :P
Chociaż post już ma "swój wiek" to myślę, że warto do niego wrócić.
Mam właśnie taką sytuację: wyświetlacz BID + radio CCRT 700 z telefonem.
Po włożeniu karty SIM i wejściu w menu, wybieramy z listy kolejno: konfiguracja, a następnie język (oczywiście w języku jaki aktualnie jest wyświetlany na ekranie).
W moim przypadku miałem do dyspozycji w sumie 12 języków (niemiecki, angielski, holenderski, francuski, fiński, duński, hiszpański, włoski, grecki, norweski, szwedzki i portugalski).
Niestety w liście tej brak naszego ojczystego języka i jak widać brak również tureckiego (na razie zmieniłem na angielski).


Przy okazji mam pytanie czy istnieje jakaś inna możliwość uzyskania języka polskiego(Tech2, wymiana wsadu EPROM)?

Do kolegi Marekcanoe mam natomiast pytanie czy udało mu się zmienić język, a jeśli tak to ile i jakie miał do wyboru z listy?

marqed

#68 Post autor: marqed »

Witam wszystkich!! Dopiero dołączyłem do tego forum, jestem więc nowy i z góry przepraszam za ewentualne gafy. Tak jak podałem w opisie pochodzę z Krakowa.
Moją Zafirkę A z 2001 roku 2.0 DTI nabyłem 3 tyg. temu.
Już widzę po lekturze forum, że jest OK - dużo praktycznych porad i wskazówek.
W autku wgrany mam soft w wersji niemieckiej. Poczytałem ten wątek i mam pytanko do kolegów z Krakowa. Gdzie i za ile mogę dokonać zamiany na język polski tego softu? Proszę o jakieś wskazówki np. nr tel lub adres.
Z góry dziękuję i oczywiście pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Zafiry!! :D

Mihó

#69 Post autor: Mihó »

2001 - jest szansa, że już się da w Twoim samochodzie.

Anony Mous

#70 Post autor: Anony Mous »

Sprawdzałeś język turecki ??

marqed

#71 Post autor: marqed »

Nie nie sprawdzałem języka tureckiego. Będąc w ASO mechanik pytał czy zamienić soft na wersję angielską oświadczając, że w ogóle nie ma polskiej wersji, natomiast nie wspominał nic na temat innych możliwości językowych, więc nawet, nie przyszło mi do głowy drążyć wówczas ten temat. Dopiero później czytając forum dowiedziałem się że można spróbować poprzez j. turecki!! Tylka jak? w ASO lub u innego mechola powiedzieć aby wgrali turecki? Popatrzą na mnie trochę "dziwnie" chyba!!
No chyba, ze jakiś życzliwy inny kolega, wskaże mi konkretnie namiary na specjalistę obytego w tym temacie w Krakowie lub okolicach, wtedy na pewniaka jadę i załatwiam sprawę. Ale nie słyszałem o nikim takim.

Anony Mous

#72 Post autor: Anony Mous »

W komputerze masz kilka języków do wyboru wybierasz turecki i patrzysz jakie znaki masz :P

marqed

#73 Post autor: marqed »

Dzięki za podpowiedź. W wolnej chwili po niedzieli poszukam jakiegoś warsztatu z softem do opla i spróbuję to załatwić, no chyba że odezwie się "wojtek" też z Krakowa, który w tym temacie, na którejś z pierwszych stron, wspominał, że zmieniał język gdzieś w moim mieście i konkretnie wskaże mi namiar na fachowca, tym bardziej że wyczytałem posiada autko z tego samego rocznika co moje. Jeszcze raz dziękuję za wskazówkę.

Wojtek

#74 Post autor: Wojtek »

Odpowiedziałem Ci na e-mail ale dla przyszłych pokoleń napiszę :)

W euromarkecie na Jana Pawła kolesie zmienili mi na polski ale wyświetlało coś innego.
Jeden gość stwierdził, że się nie da ale na szczęście przyszedł inny i powiedział żeby spróbował ustawić turecki i wszystko mam OK.
Co do kosztów to trudno mi się wypowiadać jako, że robiłem to przy okazji oględzin rzeczoznawcy przed zakupem mojej zafci ale wtedy mówili mi, że zaoszczędziłem 100 :P

marqed

#75 Post autor: marqed »

Dzięki Wojtek. Tak, tak, już odczytałem Twoją wiadomość na poczcie i dziękuję za wskazówkę. Na jutro jestem umówiony w tym ASO, gdzie wgrali ci język PL. Napiszę już po całej operacji czy u mnie również udało się to zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”