Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1621 Post autor: KAMUI »

griszka pisze: 31 paź 2019, 11:13 Łukasz.
Mam prośbę, o ile to nie będzie problemem dla Ciebie, żebyś tu, na forum, pisał o nowej wersji oprogramowania.
Nie wchodzę często na stronę konfiguracji i nie sprawdzam, czy jest coś nowego.....

Kilka dni temu uaktualniłem oprogramowanie do wersji 0.7 i zacząłem mieć problemy, tzn. moduł wielokrotnie nie włączał się po uruchomieniu silnika i dopiero wyjęcie i ponowne włożenie modułu powodowało jego pracę.
Wyjąłem jego dzisiaj, żeby wrócić do niższej wersji, ale jest już 0.7a - wgrałem i zobaczę, czy będzie poprawa.

pozdrawiam
Grzegorz
A ja sugeruję Tobie zaglądanie na stronkę LWPM, i podpatrywanie co ludzie nowego proponują aby pojawiło się w konfiguratorze. Sam tak robię.

Awatar użytkownika
griszka
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2014, 08:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1622 Post autor: griszka »

KAMUI pisze: 31 paź 2019, 16:28 A ja sugeruję Tobie zaglądanie na stronkę LWPM, i podpatrywanie co ludzie nowego proponują aby pojawiło się w konfiguratorze. Sam tak robię.
Masz pewnie rację :-) Ale w zasadzie to, co teraz oferuje moduł - mnie wystarcza.
Staram się uaktualniać oprogramowanie, bo nowsze wersje, oprócz nowych funkcji, eliminują błędy i wszystko chodzi płynniej.

Jeździłem dzisiaj cały dzień na najnowszej wersji 0.7a i póki co - jest OK. :-)

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1623 Post autor: marcinsu »

@LWPM
Czy nowa funkcja wideo będzie kompatybilna z https://www.ebay.pl/itm/Opel-Vauxhall-C ... 3331668320 ?
Jakiś rok temu zakupiłem CID który miał taki moduł już zamontowany i ciekawi mnie czy Twoja nowa zakładka jakoś z tym zadziała.

EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1624 Post autor: EndriusG »

Krótkie pytanie. ostatnimi czasy wyjąłem fabryczne radio z auta (DVD90NAVI) i wsadziłem swoje radio czy w związku z tym mógłby taki moduł działać i wyświetlać cokolwiek na CID? i czy przyciskami z kierownicy mógłbym tym sterować?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1625 Post autor: LWPM »

marcinsu pisze: 02 lis 2019, 19:00 @LWPM
Czy nowa funkcja wideo będzie kompatybilna z https://www.ebay.pl/itm/Opel-Vauxhall-C ... 3331668320 ?
Jakiś rok temu zakupiłem CID który miał taki moduł już zamontowany i ciekawi mnie czy Twoja nowa zakładka jakoś z tym zadziała.
to coś działa zupełnie inaczej, wiec nie jest zgodne jedno z drugim
EndriusG pisze: 09 gru 2019, 08:12 Krótkie pytanie. ostatnimi czasy wyjąłem fabryczne radio z auta (DVD90NAVI) i wsadziłem swoje radio czy w związku z tym mógłby taki moduł działać i wyświetlać cokolwiek na CID? i czy przyciskami z kierownicy mógłbym tym sterować?
tak

EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1626 Post autor: EndriusG »

A jeśli bym się zdecydował powrócić do fabrycznego radia to co konkretnie musiałbym dołożyć aby widzieć kamerę cofania na CID?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1627 Post autor: LWPM »

trzeba jakiś konwerter video - pracuję nad tym :)

EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#1628 Post autor: EndriusG »

To jeszcze ostatnie pytanie czy stało się coś dzięki czemu można na fabrycznym radiu mieć USB do odtwarzania MP3. np dzięki temu modułowi? lub chociaż BT z A2DP

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1629 Post autor: LWPM »

Nie, ale są osoby które montują takie coś. Ten moduł nie ma nic wspólnego z dźwiękiem.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1630 Post autor: barek16 »

Zaktualizowałem dziś moduł do najnowszego fw- ciągle siedzialem na jakimś 0.5x. Niestety pierwsza dłuższa jazda i w połowie wypalania DPFu wyświetlacz się zresetował + radio przerwało na 1s. Widzę po liście poprawek że pracujesz nad takim problemem. Czy narazie lepiej powrócić do starszego fw ?
Dodatkowo needle sweep częściej nie działa niż działa.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2019, 10:54 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1631 Post autor: LWPM »

wyłącz pkazywanie głośności na początek jesli masz właczone... poza tym... musiałbyś trochę lepiej opisać problemy (v0.7b ma sporo ważnych poprawek)
sprawdź na tej wersji. v0.7b dostępne testowo na https://lwpm.eu/comfort/test/next/

Dodano po 18 minutach :
Jak podłączyć kamerę cofania do CID?
Co potrzebujemy:
  • moduł komfortu z dodatkiem Video-IN, wersja softu conajmniej v0.7b
  • konwerter video od VW RNS510, np takie jak to. Przykładowe, można znaleźć taniej, można kupić w PL (2-3 razy drożej)
  • kamera SVBS, koniecznie NTSC, np taka, ale może być w ramce rejestracji... kto co woli
  • kabel RGB - przynajmniej połowę od strony wyświetlacza
  • wyświetlacz CID. sprawdzane z softem CD59 i CD83
Co robimy:
  • wszystko ładnie podłączamy wg instrukcji
  • konfigurujemy odpowiednio moduł wg instrukcji
Wady:
  • trzeba mieć moduł komfortu do sterowania wyświetlaczem
  • rozdzielczość kamery nie jest idealnie taka jak rozdzielczość ekranu, parametry sygnału tez nie są idealne, ale działa. Obraz jest nieco rozciągnięty, ale nie to raczej nie przeszkadza. To kamery cofania wystarcza, do czytaniu tekstu - nie bardzo
  • tracimy dostęp do obrazu z nawigacji CD70/DVD90, ale jeśli ktoś tego nie używa to mały problem.
Zalety:
  • można mieć moduł komfortu :)
  • taniej się już chyba tego zrobić nie da
  • kamera cofania na fabrycznym wyświetlaczu
  • po odpowiedniej konfiguracji/podłączeniu, automatyczne pokazanie obrazu po włączeniu biegu wstecznego
Kilka uwag:
  • Instrukcja montażu i konfiguracji powstanie w ciągu tygodnia/dwóch. Można ten czas wykorzystać na oczekiwanie na dostawę z Chin.
  • opcja bez modułu komfortu powstanie wkrótce. Trzeba zmodyfikować konwerter tak by sam potrafił sterować wyświetlaczem
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 11:28 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1632 Post autor: barek16 »

LWPM pisze: 02 sty 2020, 11:28 wyłącz pkazywanie głośności na początek jesli masz właczone... poza tym... musiałbyś trochę lepiej opisać problemy (v0.7b ma sporo ważnych poprawek)
sprawdź na tej wersji. v0.7b dostępne testowo na https://lwpm.eu/comfort/test/next/
Nie używam pokazywania głośności, problem z resetem radia i wyświetlacza powtórzył się tylko 3 razy. Tak jak napisałem wszystko gaśnie i uruchamia się znów po 1s nie wiem co tu więcej mogę opisać.

Needle-Sweep wygląda jakby miał za mało czasu, żeby się wykonać. Zwykle nie zaczyna się wykonywać wgl, a czasem zacznie lecz wskazówki przelecą tylko 1/3 tarcz i już opadają, czasem zdarza się że wykona się cały poprawnie. Zmieniałem już czas trwania na 1300ms (na starym sofcie miałem 600ms) lecz nadal nie pomaga. Ostatnio moduł sam się zresetował w czasie jazdy i zmieniły się jakieś ustawienia bo widzę że teraz zapala wszystkie kontrolki podczas needle- sweep, a miałem to wyłączone.

Kolejny problem to opcja "Powrót do ostatnio widocznego ekranu po zamknięciu menu modułu". Generalnie idea dobra, ale po użyciu chociaż raz wstecznego, moduł wraca do widoku PAS. Myślę że PAS trzeba by jakoś wykluczyć z tej opcji.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1633 Post autor: LWPM »

barek16 pisze: 05 sty 2020, 18:30 Kolejny problem to opcja "Powrót do ostatnio widocznego ekranu po zamknięciu menu modułu". Generalnie idea dobra, ale po użyciu chociaż raz wstecznego, moduł wraca do widoku PAS. Myślę że PAS trzeba by jakoś wykluczyć z tej opcji.
jest poprawione już w v0.7b

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1634 Post autor: barek16 »

Ok, wrzuciłem 0.7b. Zmieniłem opóźnienie pierwszego odczytu na 1s- wcześniej miałem 0. Sprawdzę i dam znać.

Niestety nadal to samo z needle-sweep: 2x było ok, teraz nie zdąża się wykonać + świeci wszystkie kontrolki choć to wyłączałem. Zwiększyć jeszcze czas trwania?
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 10:22 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1635 Post autor: barek16 »

Przestawiłem opóźnienie pierwszego odczytu na 2s. Włącz wszystkie kontrolki podczas needle-sweep nie było zaznaczone (A mimo to świeciły) więc to zaznaczyłem, zapisałem ustawienia, odłączyłem moduł. Ponownie podłączyłem moduł, odznaczyłem opcję kontrolek i znów zapisałem ustawienia. Rano podłączyłem moduł, pierwszy needle-sweep przeszedł cały i bez kontrolek (ten w czasie pikania CIM). Wyłączyłem i włączyłem zapłon i znów to samo, wskazówki do połowy i świecą wszystkie kontrolki zegarów.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 08:56 przez barek16, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”