lifting zafiry A

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jacstw

lifting zafiry A

#1 Post autor: jacstw »

Witam;
Z VIN wynika ze moja zafira to model 2003 wyprodukowany w 09 2002.
czy ktoś mógłby mi objaśnić jakie widoczne elementy podlegały liftingowi w modelu A, w szczególności czy grill został zmieniony, duża chromowana wypraska, u mnie jest zwykły, tzn plastik, chromowana obwódka i na środku znaczek opel chromowany.
może były modele przejściowe?

za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje

jacstw

Czarny1010

#2 Post autor: Czarny1010 »

Kolego dwa podstawowe elementy widoczne gołym okiem to atrapa przednia cała chrom szeroka listwa obwódki atrapy, tylne światła dwukolorowe (biało-czerwone) stare 3kolorowe

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#3 Post autor: firek »

No i oczywiście inna klapa tylna-szyba bez uszczelki

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: MieHor »

Już kilka razy pisałem - ZA liftingowi została poddana od roku mod. 2004 czyli od VIII/2003, przy czym chromowana atrapa-grill była montowana już od IV/2003, pozostałe elementy widoczne gołym okiem (tylne lampy, tylna klapa z szybą klejoną) w ramach FL

jacstw

#5 Post autor: jacstw »

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, co do liftingu to zmyliły mnie na moim aucie oznaczenia na klapie bagażnika, są takie jak po fl ( co wiem z innego wątku), tzn. z lewej "zafira" z prawej "1.8" zamiast z lewej "opel" z prawej "Zafira" i pod spodem "1.8 16V". ale widocznie ktoś coś kombinował

pozdrawiam forumowiczów

jacstw

darkp1

#6 Post autor: darkp1 »

W poliftowej kierownica z dwoma szwami jest też.

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

Harry200 pisze:Jak w temacie,szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć,jakie są różnice w Zośkach przed i poliftowych... :?:
Atrapa po lifcie jest chromowana a przed czarna lub tylko zewnętrzna obwódka ma chrom. Z tyłu po lifcie kierunki są białe. Jak coś mi się przypomni to napiszę.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 20:45 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#8 Post autor: rzadki »

szyba tylna w ZA przed liftem jest osadzona w uszczelce gumowej, po lifcie jest jakby "naklejana"
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

dejna

#9 Post autor: dejna »

w Zafirkach poliftowych masz tylną kanapę dzieloną 40/20/40 a nie 60/40 no i wszędzie masz 3pkt pasy bezpieczeństwa (przed liftem z tyłu środek był pas biodrowy)...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#10 Post autor: MieHor »

Kanapa w drugim rzędzie na środkowym siedzeniu ma normalny trójpunktowy pas a nie jak było przed FL - biodrowy, odnośnie grilla - chromowany pojawiał się już przed FL mniej więcej od kwietnia 2003r., pełny FL był od sierpnia 2003r. czyli od modelu roku 2004.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#11 Post autor: Harry200 »

Moja jest z sierpnia 2003,grill mam w chromie,lampy z białymi kierunkami,szyba tył wklejana,tylko tylna kanapa nie ale moja była ciężarówką,gościu co ją sprowadzał dokupował fotele i pewnie wziął z przedliftowej..A odnośnie zderzaków są jakieś różnice :?:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#12 Post autor: MieHor »

Nie jestem tego pewien, ale wydaje mi się, że zderzaki zarówno przód, jak i tył były takie same przed i po FL,

David

#13 Post autor: David »

w tych Zosiach po lifcie był srebrny panel nawiewu wraz ze sterowaniem klimatronikiem, w większości przypadków, reszta jak koledzy wcześniej napisali oraz jeszcze w niektórych wersjach po FL listwy boczne plastikowe były w kolorze nadwozia, przed Fl tylko czarne

Anony Mous

#14 Post autor: Anony Mous »

Roleta bagażnika po lifcie jest krótsza dł to 125cm a przed liftem dł 129 cm

el_guapo

#15 Post autor: el_guapo »

Klamki w po-lifcie są lakierowane.
Kierownica w po-lifcie ma 4 szwy (choć tego akurat nie jestem pewien)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”