[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#91 Post autor: Lorry »

Koleżanki i Koledzy doradźcie.

W przyszłym tygodniu Zosia jedzie na zmiane oleju i tu mam pytanie takie: Wg książki była zalewana poprzednio MObilem1 0w40. W tamtym roku ode mnie dostała Valvoline 5w40 i było OK. Ale tak się zastanawiam czy nie wrocić znowu na 0w40. Jest to możliwe, i czy bedzie to zdrowe dla silnika :?: To kryterium najważniejsze. Oba to pełne syntetyki wiec tu raczej nie ma problemu.

Jakie są różnice miedzy tymi typami lepkośći i która bedzie lepsza. Wiadomo ze dobro serduszka Zosii jest bardzo ważne :D Potrzebuje tak z 5l tego oleju bo tyle poj ma układ. Olej bedzie odsysany a nie spuszczany

Bardzo prosze o jakieś rady i odpowiedzi ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#92 Post autor: Lorry »

Marka to wleje albo Valvoline'a (dobry olej, z Holandii ciągną bezpośrednio i mają tam jakąś ich autoryzację sklep+serwis) ewentualnie Mobil bo Astra głównie na nim jeździ i nic sie nie dzieje.

Full syntetyk to bede trzymał jak najdłużej, ale w50 mu nie wleje bo aż tak obciązony termicznie jak OPCta nie jest ;)

Dzięki za głos, poczekam jeszcze na inne opinie ;)

Woytas

#93 Post autor: Woytas »

Lorry - 5W od 0W jak wszyscy wiemy różni się tylko minimalna temp. użytkowania( płynność w niskiej temperaturze), ja leje od początku tak jak fabryka przykazała 5W, ale jak zmienisz z 5W na 0W to nic się nie stanie.
W Polsce mamy klimat taki, że czy 0, czy 5 to różnicy wielkiej nie masz.
jeżeli chodzi o 2 człon oznaczeń to ja zgodnie z wytycznymi GM, polecam 30 a najlepiej 40 (tu używam lepkości 30)


P.S.
jak użyjesz lepkości 50 to też nic się nie stanie ale myślę, że dla Europy, jak i innych warunków pracy naszych silniczków lepkość 40 jest optymalna.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2010, 21:26 przez Woytas, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#94 Post autor: Lorry »

Że różnica jest niewielka to wiem, w sumie to tylko raz zakręciła niechętniej ale było -31 w nocy wiec usprawiedliwona :P

Właśnie daltego mam dylemat bo zalecany niby 0w40 (i taki przez 64tyś km miała) a przez ostanie niespełna 15 byl własnie 5w40.

Pytam bo 20zł na bańce mnie nie zbawi a dobro silnika przede wszystkim. Mniejsze spalanie też się przyda :P a te lepkości mają tam coś chyba do znaczenia

Woytas

#95 Post autor: Woytas »

Lorry pisze:Właśnie daltego mam dylemat bo zalecany niby 0w40 (i taki przez 64tyś km miała)
To do takiego bym wrócił i pozostał juz na takim, dopiero do momentu zwiększonego łaknienia głównej zainteresowanej :lol: .
Zawsze te 7-10 "-" stopni zyskujesz.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#96 Post autor: radmar1702 »

ja mam 5W40 Castroll EDGE do Turbo disla i wedłg specyfikacji jest to olej odpowiedni chodź mechanik polecał 5w30 no ale ja juz kupiłem taki wiec zalałem tym 5w40 więc może być do tego silnika z dpf ja już zrobiłem ponad 1000km od wymiany i sie sprawdza rewelacyjnie

dariusz.siuchta

#97 Post autor: dariusz.siuchta »

Czytając ten temat widzę że mogę zakupić ten olej do swojej ZA 1,8 16 V 115KM.
http://allegro.pl/item1116072408_olej_opel_gm_5w_30_5w30_5l_hurtownia_warszawa.html
Na belce mam naklejkę i tylko napisane że był zalany olejem o oznaczeniu 5W30. A teraz nadszedł czas wymienić ten olej. Czy jednak zakupić coś innego :?:

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#98 Post autor: radmar1702 »

no to teho silnika jak najbardziej zalać ja miałem w golfie też taki olej i miał 213km i sprwował się rewelacja :D

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#99 Post autor: franki »

Ktoś z userów Zafir ( szczególnie B z DPFem) uzywa tego oleju? Jak wrażenia?
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

kicaj

#100 Post autor: kicaj »

ja
poniewaz wczesniej jezdzilem na dexos 1 roznicy zadnej nie odczuwam, aczkolwiek wydaje mi sie ze po wymianie oleju silnik zaczal ciszej, delikatniej, pracowac... (wymienilem po 20kkm od ostatniej wymiany)

Anony Mous

#101 Post autor: Anony Mous »

Teraz kiedy mam usunięty DPF nie musze miec już specjalnego oleju, ale rozumiem, że wciąz muszę się trzymać zalecanego 5w30. Mam wiec pytanie, Mobil 1 SUPER 3000 chyba będzie ok? Jest w dobrej cenie.

http://allegro.pl/item1172788667_mobil_ ... 05_01.html

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#102 Post autor: firek »

Cena naprawdę bardzo dobra, a olej jak najbardziej może byc, nawet do DPF-u sie nadaje ;)

David

#103 Post autor: David »

mi w maju zmieniali rozrząd bo zaczęła mi pompa dziwnie szumieć i skrzypieć i wtedy zalali mi MObil1 Super 2000 czy coś takiego 10W40, przejechałem od tego momentu prawie 4kkm i jak w piątek sprawdzałem to do stanu pełnego musiałem dolać prawie 1l, czy u Was też tak niektórzy mają? mechanik powiedział że powinienem się cieszyć , że tak mało bo niektóre zafiry i Vectry/Astry potrafią wziąć więcej i to jest normalne :? mam 1.8 16v 115km

Anony Mous

#104 Post autor: Anony Mous »

Kupcie ZB z DPF-em i nie wypalajcie prawidłowo :) to będziecie mieli nadwyżkę oleju :P

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#105 Post autor: Lorry »

1l po 4 tyś to w normie, Opel przewiduje dla tych silników 0,6l na tysiąc więc....

Ja w Zosieńce nie zauważyłem by brała olej, może minimalnie na przeciągu 15 000 ale to rzędu 200ml...

Za to raz Astra zeżarła 0,5 l na 2500km ale dużo leciała po autostradzie, a predkosc 120 km/h na dłuższą metę nie jest dla tego silnika (1.4 60KM) za fajna :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”