1.4t przebiegi na LPG

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mentalway
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 02 cze 2020, 20:53
Imię: Adam
Lokalizacja: Brodnica
Auto: Zafira C 1.4 T
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14net

1.4t przebiegi na LPG

#1 Post autor: Mentalway »

Mam zamiar założyć instalacje gazową Stag. Chciałbym się dowiedzieć ile macie przejechane na takich instalacjach i czy coś uległo uszkodzeniu przez LPG?

oct85
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:59
Imię: Radek
Lokalizacja: PL
Auto: Zafira Tourer Cosmo 1.4T
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#2 Post autor: oct85 »

Ja założyłem Lando Renzo Omegas pól roku temu. Przejechałem na razie 10tys to wszystko działa (odpukać) i niech tak zostanie.

Polecam nie oszczędzać na instalacji. Ta kasa i tak do Ciebie wróci.

Druga sprawa. Wybrać zakład który się na tym zna. I montował już w Zafirze Tourer.

U mnie nam wrażenie odbyło się to trochę po omacku. Gazownicy narzekali, że w tym aucie trzeba połowę rozebrać żeby założyć instalację. Więc długo to trwało i ich zarobek godzinowy był na pewno mniejszy niż oczekiwany.

Druga sprawa. Wielkość butli. U mnie w wersji 7 miejsc i zestaw naprawczy weszło tylko 42l. Co w praktyce daje ok 34-35l bo wchodzi ok 80 procent. O tyle lipa, że w praktyce co 300km jestem na stacji benzynowej. Spalanie mam kolo 10l przy normalnej jeździe w trybie mieszanym.


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
PolTor
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2017, 10:13
Imię: Kris
Auto: Zafira Tourer A14NET +AT
Model: C
Oznaczenie silnika: A14NET

#3 Post autor: PolTor »

oct85 pisze:Ja założyłem Lando Renzo Omegas pól roku temu. Przejechałem na razie 10tys to wszystko działa (odpukać) i niech tak zostanie.

Polecam nie oszczędzać na instalacji. Ta kasa i tak do Ciebie wróci.

Druga sprawa. Wybrać zakład który się na tym zna. I montował już w Zafirze Tourer.

U mnie nam wrażenie odbyło się to trochę po omacku. Gazownicy narzekali, że w tym aucie trzeba połowę rozebrać żeby założyć instalację. Więc długo to trwało i ich zarobek godzinowy był na pewno mniejszy niż oczekiwany.

Druga sprawa. Wielkość butli. U mnie w wersji 7 miejsc i zestaw naprawczy weszło tylko 42l. Co w praktyce daje ok 34-35l bo wchodzi ok 80 procent. O tyle lipa, że w praktyce co 300km jestem na stacji benzynowej. Spalanie mam kolo 10l przy normalnej jeździe w trybie mieszanym.


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Jaką masz wersję auta, bo u mnie są dodatkowo drążki Watta i butla 35 wchodzi 28l :(.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2020, 08:49 przez PolTor, łącznie zmieniany 1 raz.

oct85
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:59
Imię: Radek
Lokalizacja: PL
Auto: Zafira Tourer Cosmo 1.4T
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#4 Post autor: oct85 »

Zafira w tej najwyższej wersji. Cosmo/Innovation. Numerów silników nie znam. 1.4T 140km.

Gdzieś czytałem w internecie, że są zakłady, które montują to Tourer specjalne butle w niestandardowych wymiarach. Wtedy wejdzie więcej do Zafiry. Ja o tej opcji dowiedziałem się za pozno. Musiałbyś popytać przed montażem. Kilka stówek więcej a wizyty na stacji rzadsze...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Skasowany użytkownik 28328

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

oct85 pisze:Zafira w tej najwyższej wersji. Cosmo/Innovation. Numerów silników nie znam. 1.4T 140km.

Gdzieś czytałem w internecie, że są zakłady, które montują to Tourer specjalne butle w niestandardowych wymiarach. Wtedy wejdzie więcej do Zafiry. Ja o tej opcji dowiedziałem się za pozno. Musiałbyś popytać przed montażem. Kilka stówek więcej a wizyty na stacji rzadsze...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Tylko wtedy chyba demontują drążki Watta.

Awatar użytkownika
krzysiek0215
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 31 mar 2016, 22:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Opel Zafira c Cosmo
Model: Zc
Oznaczenie silnika: Z14NET
Gender:

#6 Post autor: krzysiek0215 »

Mam drążki Watta w silniku 1.4 gaz brc butla 55 litrów w wersji 5 osobowej, wchodzi 43 litry gazu, ale niestety butla cofnieta na max pod zderzak i brak możliwości montażu haka, a myślałem o platformie rowerowej

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Czesław »

krzysiek0215 pisze: 05 lip 2020, 22:18 Mam drążki Watta w silniku 1.4 gaz brc butla 55 litrów w wersji 5 osobowej, wchodzi 43 litry gazu, ale niestety butla cofnieta na max pod zderzak i brak możliwości montażu haka, a myślałem o platformie rowerowej
Mam silnik 1,4 NEL 120 KM Meriva B weszła butla 42 L, gazu wchodzi 34-35 L bagażnik na rowery mam w oryginale w zderzaku ,spala około 8 L jazda mieszana :lol: :P :ok:
czesiek_ze

Skasowany użytkownik 28328

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

krzysiek0215 pisze:Mam drążki Watta w silniku 1.4 gaz brc butla 55 litrów w wersji 5 osobowej, wchodzi 43 litry gazu, ale niestety butla cofnieta na max pod zderzak i brak możliwości montażu haka, a myślałem o platformie rowerowej
Wersja 7 osobowa + Watt =35l. Dokładnie mieście się tam gdzie dojazdowa nawet koszt pasował. Coś za coś.

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#9 Post autor: BQB »

Ja mam 7 osobową i weszła butla 77 litrów. Tylko ja nie miałem kosza, o i gazownicy musieli zdemontować ten "uchwyt" co był chyba do osłony. Osłonę mam, tylko jest zamontowana nieco niestandardowo.

Skasowany użytkownik 28328

#10 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

BQB pisze:Ja mam 7 osobową i weszła butla 77 litrów. Tylko ja nie miałem kosza, o i gazownicy musieli zdemontować ten "uchwyt" co był chyba do osłony. Osłonę mam, tylko jest zamontowana nieco niestandardowo.
Olbrzymia butla, możesz zrobić foto przy okazji.

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#11 Post autor: BQB »

Mam w papierach od LPG dokładny model butli.
Jak będę ściągał osłonę, to zrobię fotkę, bo fotka osłony nic nie da.

krzychu300
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2017, 13:14
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 ecoflex elite LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#12 Post autor: krzychu300 »

Może komuś przy da się ta informacja: mam fabryczną instalacje Landi Renzo od OPLA. Zbiornik Stako LPG Twin Zylinder Tank 86l numer seryjny 172000815. Z napełnieniem na full pozwala pokonać dystans na poziomie 650 km

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”