Nie gaśnie kontrolka ogrzewania tylnej szyby + inne problemy

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
grelu
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:17
Lokalizacja: Kraków
Model:

Nie gaśnie kontrolka ogrzewania tylnej szyby + inne problemy

#1 Post autor: grelu »

Witam
Jak w temacie po włączeniu stacyjki zapala się od razu kontrolka ogrzewania tylnej szyby i nie gaśnie. Ogrzewanie nie działa (ani szyba, ani lusterka).
Dodatkowo przestała działać klimatyzacja (nawiew działa). Przestał działać tempomat choć ostatnio go używałem kilka dni temu i nie mam 100% pewności że to ma związek. Nie działa też światło przeciwmgielne z tyłu (żarówka dobra). Spaliły się żarówki z prawej strony z przodu od świateł mijania i postojowa. Po wymianie działają, ale zaczęły się te problemy, które opisałem. Sprawdziłem bezpieczniki od wymienionych problemow i są dobre. Ktoś miał takie problemy i rozwiązał?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, 21:06 przez grelu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Galatorn
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2020, 11:37
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Tychy
Auto: ZafiraB OPC/AstraH2.0t TT
Model: AG
Oznaczenie silnika: Z20LEH_LER
Gender:

#2 Post autor: Galatorn »

Jeśli bezpieczniki są całe to pozostają przekaźniki. Komputer odcina zasilanie do uszkodzonych sektorów jeśli są wahania napięcia np zwarcie. Niekiedy nawet po wymianie bezpiecznika coś nie działa do czasu restartu kompa poprzez odłączenie na jakiś czas akumulatora. Klima nie działa bo nie działa elektro sprzęgło sprężarki. Najszybsza diagnoza to podpiąć auto do kompa, ewentualnie szukać przyczyny zwarcia.
Zafira B 2.0t OPC Blue & Black Pearl / Astra H 2.0t Twin Top

grelu
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:17
Lokalizacja: Kraków
Model:

#3 Post autor: grelu »

Nie pokazuje żadnych błędów na tablicy rozdzielczej. Czy mimo to po podpięciu do kompa będą pokazane?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#4 Post autor: Mariusz »

grelu pisze: 25 cze 2020, 16:22 Nie pokazuje żadnych błędów na tablicy rozdzielczej. Czy mimo to po podpięciu do kompa będą pokazane?
Na desce pokazuje tylko błędy silnika. Komp będzie dokładniejszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”