"Ograniczona moc silnika" pytanie?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pucinmz
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira 1.4 Turbo ECOTEC Elite LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET
Gender:

"Ograniczona moc silnika" pytanie?

#1 Post autor: pucinmz »

Słuchajcie potrzebuję waszej pomocy. Co jakiś czas komputer pokładowy w Zafira C pokazuje mi komunikat :ograniczona moc silnika". Był podłączany do komputera, ale ten nic nie wykazał. Czy może ktoś z was miał taki przypadek i jest w stanie powiedzieć mi co się dzieje z silnikiem? nie ukrywam, że mam ostatnio miesiąc gwarancji wozu i może udałoby się to zrobić szybko? Będę wdzięczny za pomoc

Skasowany użytkownik 28328

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

pucinmz pisze:Słuchajcie potrzebuję waszej pomocy. Co jakiś czas komputer pokładowy w Zafira C pokazuje mi komunikat :ograniczona moc silnika". Był podłączany do komputera, ale ten nic nie wykazał. Czy może ktoś z was miał taki przypadek i jest w stanie powiedzieć mi co się dzieje z silnikiem? nie ukrywam, że mam ostatnio miesiąc gwarancji wozu i może udałoby się to zrobić szybko? Będę wdzięczny za pomoc
Na Pb to samo ?

pucinmz
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira 1.4 Turbo ECOTEC Elite LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET
Gender:

#3 Post autor: pucinmz »

szczerze mówiąc na Pb praktycznie nie jeżdżę. Urlich Myślisz, że chodzi o jakość gazu?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 23:42 przez pucinmz, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 28328

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

pucinmz pisze:szczerze mówiąc na Pb praktycznie nie jeżdżę. Urlich Myślisz, że chodzi o jakość gazu?
Ja bym pojeździł tylko na Pb i zobaczył czy dzieje się tak samo, to podstawa przy diagnostyce w zasilaniu Pb /LPG. Będziesz wiedział na czym stoisz. Nie sądzę, że to od złej jakości LPG.

Awatar użytkownika
krzysiek0215
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 31 mar 2016, 22:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Opel Zafira c Cosmo
Model: Zc
Oznaczenie silnika: Z14NET
Gender:

#5 Post autor: krzysiek0215 »

Pewnie szczególnie jak jest ciepło komunikat się pojawia? Na forum astry był cały temat dotyczący tego problemu

pucinmz
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira 1.4 Turbo ECOTEC Elite LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET
Gender:

#6 Post autor: pucinmz »

Ten komunikat wyskakuje zazwyczaj podczas uruchamiania samochodu więc jeszcze podczas pracy silnika na Pb98. Oczywiście nie za każdym razem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”