Zafira b nieodpala

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
jas20
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:57
Imię: Jan
Lokalizacja: Inowrocław
Auto: Zafira B 19cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

Zafira b nieodpala

#1 Post autor: jas20 »

Jak wyzej napisałem przekrecam kluczyk i cisza nieslychac pompy paliwa na wyswietlaczu radia przy ilości paliwa i czasowym zużyciu paliwa pojawiają się duże litery FF proszę szanownych kolegów o radę czy to moze byc wina ecu silnika. Nadmienię ze do momentu zgaszenia auta pracuje normalnie a potem jak przekrece kluczyk to jak napisałem jest cisza
Ostatnio zmieniony 19 lip 2020, 07:25 przez jas20, łącznie zmieniany 2 razy.

b0cz3k_92
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:50
Imię: Adrian
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#2 Post autor: b0cz3k_92 »

Miałem ostatnio to samo, tzn samochód nie odpalał, a na wyświetlaczu "F", winna była wiązka kabli od bezpieczników do sterownika silnika (rozsypała się przez wilgoć), elektryk wymienił i auto śmiga jak zawsze.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#3 Post autor: Crazy »

jas20 pisze: 19 lip 2020, 07:19 Jak wyzej napisałem przekrecam kluczyk i cisza nieslychac pompy paliwa na wyswietlaczu radia przy ilości paliwa i czasowym zużyciu paliwa pojawiają się duże litery FF proszę szanownych kolegów o radę czy to moze byc wina ecu silnika. Nadmienię ze do momentu zgaszenia auta pracuje normalnie a potem jak przekrece kluczyk to jak napisałem jest cisza
Brak komunikacji z ECU, może być wina wiązki, jak i samego ECU
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”