Szybko rozładowujący się akumulator - problem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#61 Post autor: Beca »

Witam. Pobór spoczynkowy ( odłączony alternator) pobór nadmierny o ok. 0,6A. Niestabilnie od 0,9 - 1,4A. Po odłączeniu niebieskiej wtyczki w REC ( tylny moduł). Pobór można uznać za normalny przy gazie i gniazdach usb - dodatkowych. Ten niebieski wtyk to chyba ( nie jestem pewien brak schematów ideowych ) połączenie z UEC ( moduł w przedziale silnika). Widzę analogię do przypadku kolegi Hadron44. Teraz jest pytanie zasadnicze czy to UEC obciąża czy też REC. W REC-u wszystkie bezpieczniki były wypinane i nie widać światełka w tunelu. Złącze haka też było wypinane. Co jeszcze mogę sprawdzić we własnym zakresie?. Wydałem już trochę kasy na części i majstrów i dalej nic nie wiem. Komputer nie rejestruje żadnej usterki.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#62 Post autor: Pszczyna »

Odkręć RECa i zobacz czy z tyłu oraz w gniazdach nie ma śniedzi ,w niektórych zośkach kabie woda na moduł

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#63 Post autor: Hadron44 »

Panowie, a jest możliwe, że ten upływ prądu na postoju za który odpowiada u mnie bezpiecznik 36 ( tel.komórkowy, radioodtwarzacz, wyświetlacz) ma jakiś związek właśnie z tym modułem REC? Chodzi mi o to,że jeśli ten moduł mógł w jakiś sposób zostać uszkodzony, np. jak piszecie przez przecieki wody, to czy to może wpływać na ten bezpiecznik i co dalej za tym idzie upływ prądu?
Ja na razie jestem na etapie odłączeń ;-) Radio odpięte i daelej pobór, i teraz biorę się za wyświetlacz, zobaczymy co to da ;-)

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#64 Post autor: Pszczyna »

Jedynie co to pozostałości soli i zanieczyszczeń po deszczu mogą być prądy błądzące ( woda destylowana nie przewodzi) .
Wyczyścić skrzynkę bezpiecznikową i same bezpieczniki np płynem kontakt i stara szczoteczka

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#65 Post autor: Hadron44 »

Ok, tak zrobię, dzięki. A powiedzcie mi jeszcze koledzy czy u Was w Zośkach zapalają się zegary i wyświetlacz po otworzeniu drzwi, czy dopiero po włożeniu i przekręceniu kluczyka?

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#66 Post autor: Pszczyna »

Zegary tylko dzienny przebieg , wyświetlacz po kluczyku

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#67 Post autor: Czesław »

Kiedyś w maluchach akum. rozładowywał sygnał dźwiękowy (klakson) był na dole z przodu i woda z solą robiła często małe zwarcie nawet w lecie bo sól często siedziała tam do lata i wystarczyło trochę deszczu i du-a :P
Ostatnio zmieniony 20 sie 2020, 22:03 przez Czesław, łącznie zmieniany 1 raz.
czesiek_ze

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#68 Post autor: Hadron44 »

Pszczyna pisze: 20 sie 2020, 21:04 Zegary tylko dzienny przebieg , wyświetlacz po kluczyku
Dzięki. Mi po otwarciu drzwi zaświecają się zegary, wyświetlacz i w zasadzie cały kokpit. Ale po kilku sekundach wszystko gaśnie. Czy to normalne? To chyba można OP comem dostrajać?

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
Czesław pisze: 20 sie 2020, 22:02 Kiedyś w maluchach akum. rozładowywał sygnał dźwiękowy (klakson) był na dole z przodu i woda z solą robiła często małe zwarcie nawet w lecie bo sól często siedziała tam do lata i wystarczyło trochę deszczu i du-a :P
To prawie jak u mnie, tyle że nawet deszczu nie trzeba żeby była du-a :-)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2020, 23:45 przez Hadron44, łącznie zmieniany 1 raz.

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#69 Post autor: Beca »

Mój poprzedni post po wizycie w ASO i sprawdzeniu obciążenia spoczynkowego. Czwartek rano z zapałem przystąpiłem do próby lokalizacji nadmiernego poboru. A tu niespodzianka akumulator 11,6 V ( po 12-godzinach spoczynku) i pobór po odczekaniu 75 mA. Prawie wzorzec. Piątek bez jazdy. Sobota rano odpalenie bez kłopotu. Objazd po 3 marketach ( w tym odbiór z paczkomatu BT 360 - zamawiany z aliex...12-go wczoraj dotarł). Na gorąco po przyjeździe pod blok nie ma czego się doczepić. Po rozszyfrowaniu instrukcji ( no speak english) wieczorem będzie sprawdzenie akumulatora i ładowania. Jedyne co majster w ASO uczynił po rozmowie i stwierdzeniu iż gdzieś jest obciążenie, to poluzowanie i dokręceniu śrób w UEC( przednia skrzynka bezpieczników) nie było nic robione. Stawia to wielki znak zapytania, czy było to naprężenie płytki w UEC. Poczekam do następnych kłopotów ( oby nie wystąpiły) i zacznę sprawdzać ponownie. W tym momencie nie mam do czego się doczepić. Ładowanie ze światłami i klimy na auto ok. 13,8 - 13,9 V. Po wyłączeniu świateł i klimy 14,1 -14,2 V

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#70 Post autor: Pszczyna »

BT 360 nie opłaca się z Alliexpres taniej kupiłem w kraju i to langue PL instrukcja pl dostępna na necie PDF jedyne przekłamanie to ,,regularnie zalany'' zamiast kwasowy

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#71 Post autor: Hadron44 »

Koledzy u mnie aktualizacja z tym poborem prądu na postoju: Po odłączeniu wyświetlacza pobór ustał. Mam BID-a , Co dalej powinienem zrobić? Rozglądać się za nowym wyświetlaczem?

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#72 Post autor: Ostap »

Ja mimo, że nie mam problemów z prądem zamówiłem takie cudo

78,60 zł 17%OFF | 1pc Car Bluetooth 12V Battery Tester BM2 On Phone APP Bluetooth 4.0Real Time Monitor Charge Crank Analyzer for Android IOS Phone
https://a.aliexpress.com/_B0apJi


Chcę to włożyć do burgmana z ciekawości ale na miesiąc powiedzmy wrzucę do ZB.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#73 Post autor: Beca »

Kolego Pszczyna podaj namiar na instrukcję BT 360 PL. Choć prawdopodobnie jest to jakaś nowa wersja. Nie ma wyboru w samochodzie czy też poza samochodem.
jeśli chodzi o cenę to chyba zadawalająca. niecałe 80PLN
Ostatnio zmieniony 23 sie 2020, 09:35 przez Beca, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#74 Post autor: Pszczyna »

Mogę wysłać na imeil bo tu jest PDF za duży

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#75 Post autor: Beca »

Będę wdzięczny za przesłanie na e-mail

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”