Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#211 Post autor: Abram2006 »

a czy to normalne jak czujnik w prawym kole nawala i komp wył abs i Tc

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#212 Post autor: Maćku »

Witajcie szukam rozwiązania mojego problemu z nie fortunnym sterownikiem ABS i TC jako iż moje wybitne auto otrzymało sterownik z elektronicznym sterowaniem kontrolą trakcji i po przeszło 1.5 roku szukania i wertowania informacji na temat znalazłem taki sam jak ja potrzebuję lecz tylko nowe zamienników nie ma bo wszelkie jakie się zepsuły po prostu nie da się naprawić... Dowiedziałem się, że nie mogę go zastąpić innym, nawet takim który też ma elektroniczne sterowanie kontrolą trakcji. Byłem w ASO potwierdzić ceny jakie ujrzałem na zagranicznych aukcjach koszt brutto takie sterownika to UWAGA! 8.500 tyś Polskich Złotych, jest pociesznie chociaż marne iż jakbym to robił w ASO to cena jest 30% niższa czyli coś koło 5.600...

I pozostaje mi tylko jedna wersja wybrnięcia z tego impasu zmiana kompa sterującego o jednocześnie wszelkich sterowników pod niego podlegających.

Pytanie brzmi ile jest podlegających sterowników pod komputer simtec 70?

Chyba, że ktoś ma magika i jakimś cudem umie naprawić dwa elektrozawory w sterowniku o numerach 273004468 albo wie jak to obejść na innym sterowniku bo obdzwoniłem już całą Polskę i ludzi z mojego regionu uznawanych za mega elektroników... Chciałbym wreszcie to zrobić i sprzedać moja Zafirę w którą już włożyłem tyle pieniędzy, że nie mam ochoty już więcej wkładać
Obrazek

romi1515
Posty: 0
Rejestracja: 05 wrz 2019, 17:49
Imię: Roman
Lokalizacja: Mogilno
Auto: Opel Zafira b 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#213 Post autor: romi1515 »

Witam wszystkich.Jestem właścicielem Zafiry B 1.8 2007r i mam mały problem;
Przestał działać tempomat po paru dniach zapaliły się lampki od ABS, ESP, ciśnienie w kołach i przestał działać prędkościomierz i licznik km.
Podłączyłem op-com i pokazał brak komunikacji ABS/TC/ESP ECU.Może ma ktoś schemat steryyyownika ESP.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#214 Post autor: Sebu$ »

Przenoszę z działu powitań :lis:
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 20:18 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Jarekksg19
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:42
Imię: Jarek
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel zafira 1.9 cdti enjoy
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Z19dth

#215 Post autor: Jarekksg19 »

Witam serdecznie Panowie :zdrowko:
Od roku posiadam Zafirę B 1.9 ctdi 150 km enjoy.
Od miesiąca mam za***iscie denerwujący mnie temat, mianowicie chodzi o ESP który zapala się szybciej bądź później nie ma reguły, przestający działać predkosciomierz, skaczące obroty ale nie wyczuwalne na pracy auta ponieważ auto chodzi dosłownie tak jak chodziło nic się nie dzieje z nim. Po prostu jadę skoczą mi wskazówki za chwilę zapali się ESP mruganie przy tym. ABS i potem co jakiś czas skacze mi wlanaie aż wkoncu pada predkosciomierz. Ostatnio jak tak se skaczą to zauważyłem WIECZOREM ze światła mi przygasają przy tym właśnie. Niewiem czy do wymiany nie będę miał akumulatora bo byłem dziś przemierzyć bo rano nie odpalił z rozruchu ma 680 a został mu 540 o ile nie mniej bo kawałek musiałem dojechać więc mógł się podładować. Może być ze z tego powodu tak mis wiruje auto? A i na komputerze byłem ale żadnych błędów z tym związanych...
Ostatnio zmieniony 07 lut 2020, 22:51 przez Jarekksg19, łącznie zmieniany 1 raz.

Żuku91
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:58
Imię: Kacper
Lokalizacja: Ozorków
Auto: Zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#216 Post autor: Żuku91 »

Witam,
mam taki problem - jakiś czas temu podczas jazdy przy bardzo dużej ulewie wariował prędkościomierz, aczkolwiek mimo wolnej jazdy nie czułem aby koła się ślizgały....niby wszystko fajnie, aż do następnego deszczu.
Wszystko objawia się mniej więcej tak - prędkościomierz znów zaczyna wariować (chodź nie zawsze), po czym następuje jakby dohamowanie kół, do tego mniejsze lub większe szarpnięcie (też nie zawsze) i wywala błąd ABS oraz TC na desce rozdzielczej (czasem jest też tak, że od razu pojawiają się te błędy bez objawów z prędkościomierzem oraz szarpania). Po ponownym uruchomieniu silnika błędy znikają. Byłem z tym problemem u elektryka przy okazji innej usterki ale po podłączeniu komputera błędów ABSu/TC nie pokazało więc stwierdził, że należy przyjechać wtedy kiedy te kontrolki palą się na desce. Dodam jeszcze, że na kilka miesięcy przed pierwszym takim objawem miałem wymienianą piastę (przy hamowaniu z małej prędości ok. 30 km/h było słychać zgrzyt, włączył się ABS oraz kontrolka. Potem był spokój, aż do w/w sytuacji) Spotkaliście się z takim czymś kiedykolwiek?

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#217 Post autor: Tazz »

Jakiej firmy była nowa piasta? Może gdzieś z wtyczką od czujnika ABS jest problem, może kable przetare
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Żuku91
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:58
Imię: Kacper
Lokalizacja: Ozorków
Auto: Zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#218 Post autor: Żuku91 »

Tazz pisze: 21 sie 2020, 21:30 Jakiej firmy była nowa piasta? Może gdzieś z wtyczką od czujnika ABS jest problem, może kable przetare
Musiałbym zapytać mechanika, który to wymieniał bo nie mam pojęcia szczerze.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#219 Post autor: Ostap »

Miałem bardzo podobnie kiedyś ale w innym aucie. Walnięty był czujnik ABS. Dojeżdżając do pasów czy świateł czasami ABS uruchamiał się sam. Po wymianie czujnika wszystko było ok.

W ZB opcomem sprawdź sobie prędkości kół co pokazuje. Chyba, że masz moduł lwpm to też sobie to sprawdzisz.


Jak założyłem kiedyś wyższe opony na tył w ZB to kilka razy kontrola trakcji też mi się włączyła ;) opony były tymczasowe więc już problemu nie ma.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

bipower
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 lis 2014, 20:57
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: ZAFIRA B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#220 Post autor: bipower »

Witam.Czy ktoś z kolegów/koleżanek może dokładał ESP/TC do Zafiry B ? Na pewno trzeba wymienić pompę ABS i pompę hamulcową .Jak wygląda sprawa sygnałów sterownik ABS-sterownik silnika ?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2020, 16:52 przez bipower, łącznie zmieniany 1 raz.

bipower
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 lis 2014, 20:57
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: ZAFIRA B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#221 Post autor: bipower »

Widzę ,że chyba będę pionierem w tym temacie :-)

Przeniosłem posty ;)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2020, 17:01 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#222 Post autor: Tazz »

Zafira B ma chyba w standardzie ESP :mysli:
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

bipower
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 13 lis 2014, 20:57
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: ZAFIRA B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#223 Post autor: bipower »

Też tak myślałem ,zanim nie kupiłem ZB .
Opis pompy ABS do mojej ZB:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 paź 2020, 20:29 przez bipower, łącznie zmieniany 1 raz.

Dvorzoo
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 01:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.9 150km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#224 Post autor: Dvorzoo »

Witam, podczas jazdy zapaliła się kontrolka TC i świeci się cały czas, po przekręceniu kluczyka na zapłon nie gaśnie , po odpaleniu też nie (abs gaśnie normalnie i działa). Odpięcie akumulatora nic nie dało (akumulator sprawny i naładowany) ,bezpieczniki sprawdzone , wtyczki przy czujnikach abs też,błędów po wypedalowaniu niema żadnych , torque z elm też nic nie widzi ... Gdzie może być problem ? Dla przypomnienia ZB 1.9 150 2007

cameleonix11
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2020, 22:11
Imię: Czesław
Lokalizacja: PL
Auto: Opel Zafira B 1.9 CTDI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#225 Post autor: cameleonix11 »

Podłączyć pod opcom

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”