[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
hering30
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:36
Lokalizacja: myslibórz
Model:

#706 Post autor: hering30 »

Witam może ktoś się spotkał z takim problemem mianowicie jak zimny pali normalnie jak gorący też A jak lekko nagrzany to są można kręcić i tak nie odpali do puki nie ostygnie całkiem.. nie mam już sił pozdrawiam zafira B 1.9cdti 2006

Cebycz
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2020, 02:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira b 1.9 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19

#707 Post autor: Cebycz »

Witam.
Specjalnie założyłem tu profil bo może wy mi pomożecie.
Posiadam opel Zafira b 1.9 120km 88
Auto ostatnio miało wymieniane świece żarowe, regenerowany alternator i wymieniane czujnik świec.

Problem jest taki że auto gdy nie jest jeźdzone nie chce odpalić.
Na przykład. Pojechałem rano powiedzmy 5km w jedną 5 w drugą stronę i auto wieczorem już nie chce odpalić.
Powiecie wina akumulatora. Ale akumulator ma nie całe 3 lata centra futura 77 ah. Pierwsze co to pojechałem do sklepu i chciał oddać na gwarancję Aku. Jednak pani posprawdzala pomierzył a o Aku. Ma 85% sprawności.

Auto było już u 2 mechaników i 3 elektryków samochowych.
Ostatnie co robiłeś to świece. Lecz problem nadal występuje.

Wiecie może jak mi pomóc i co może być przyczyną że auto ma problemy z odpalaniem. ?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2020, 02:46 przez Cebycz, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#708 Post autor: Deleted User 21664 »

Cebycz pisze: 28 lis 2020, 02:40 Witam.
Specjalnie założyłem tu profil bo może wy mi pomożecie.
Posiadam opel Zafira b 1.9 120km 88
Auto ostatnio miało wymieniane świece żarowe, regenerowany alternator i wymieniane czujnik świec.

Problem jest taki że auto gdy nie jest jeźdzone nie chce odpalić.
Na przykład. Pojechałem rano powiedzmy 5km w jedną 5 w drugą stronę i auto wieczorem już nie chce odpalić.
Powiecie wina akumulatora. Ale akumulator ma nie całe 3 lata centra futura 77 ah. Pierwsze co to pojechałem do sklepu i chciał oddać na gwarancję Aku. Jednak pani posprawdzala pomierzył a o Aku. Ma 85% sprawności.

Auto było już u 2 mechaników i 3 elektryków samochowych.
Ostatnie co robiłeś to świece. Lecz problem nadal występuje.

Wiecie może jak mi pomóc i co może być przyczyną że auto ma problemy z odpalaniem. ?
Na początek polecam użyć opcji "szukaj" i w wynikach pewnie pojawi się wątek np.: viewtopic.php?f=32&t=30764 - może znajdziesz odpowiedź ;)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#709 Post autor: Ostap »

Ale nie odpala w jakim sensie? Kręci? Nie kręci?
Trochę więcej informacji. Przerabiałem w takim szrocie odpalanie. Mogę co nieco powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2020, 16:45 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#710 Post autor: Pszczyna »

Futura to na śmietnik psują się od chwili przeniesienia produkcji do Hiszpanii
1- niedomagania rozrusznika ( brak mocy pomimo iż kręci
2- może się cofać paliwo z układu (nieszczelność zwłaszcza przyłączą(przy obudowie filtra paliwa )
3- paliwo jest tzw. zimowe (może już się wytrącać parafina i zatykać układ) wstawić do ciepłego garażu na noc i spróbować
Ostatnio zmieniony 03 gru 2020, 17:30 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#711 Post autor: Czesław »

Posprawdzać układ paliwowy gdzieś musi się zapowietrzać Jednym ze sposobów jest dmuchanie do zbiornika i obserwowanie czy gdzieś nie cieknie lub syczy
czesiek_ze

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#712 Post autor: Ostap »

Pszczyna pisze:Futura to na śmietnik psują się od chwili przeniesienia produkcji do Hiszpanii
1- niedomagania rozrusznika ( brak mocy pomimo iż kręci
2- może się cofać paliwo z układu (nieszczelność zwłaszcza przyłączą(przy obudowie filtra paliwa )
3- paliwo jest tzw. zimowe (może już się wytrącać parafina i zatykać układ) wstawić do ciepłego garażu na noc i spróbować
Teraz o tym mówisz ;) future kupiłem 3 lata temu ;) to już po czy przed przeprowadzką?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#713 Post autor: Pszczyna »

W zapytaniach <<jaki Aku . dawno o tym pisałem , są straszne reklamacje na ten typ aku sam nawet doświadczyłem tego na 3-trzech egzemplarzach w ciągu 6 miesięcy , sypią -kruszeją płyty co powoduje wewnętrzne zwarcie

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#714 Post autor: Ostap »

Cebycz pisze:Witam.
Specjalnie założyłem tu profil bo może wy mi pomożecie.
Posiadam opel Zafira b 1.9 120km 88
Auto ostatnio miało wymieniane świece żarowe, regenerowany alternator i wymieniane czujnik świec.

Problem jest taki że auto gdy nie jest jeźdzone nie chce odpalić.
Na przykład. Pojechałem rano powiedzmy 5km w jedną 5 w drugą stronę i auto wieczorem już nie chce odpalić.
Powiecie wina akumulatora. Ale akumulator ma nie całe 3 lata centra futura 77 ah. Pierwsze co to pojechałem do sklepu i chciał oddać na gwarancję Aku. Jednak pani posprawdzala pomierzył a o Aku. Ma 85% sprawności.

Auto było już u 2 mechaników i 3 elektryków samochowych.
Ostatnie co robiłeś to świece. Lecz problem nadal występuje.

Wiecie może jak mi pomóc i co może być przyczyną że auto ma problemy z odpalaniem. ?
Cebycz, żyjesz? Co z tą padliną? Odpala?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Aniaiadrian
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2020, 06:53
Imię: Adrian
Lokalizacja: Trzebowa
Auto: Opel zafira 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#715 Post autor: Aniaiadrian »

Witam. Mam zafire 1.9 cdti. Jak rozpoznac uszkodzenie wtryskiwaczy. Dodam ze rano ciezko odpala potem cały dzien jest ok. (Świece wymienione ,akumulator też.)

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#716 Post autor: wesolys »

witam wtryskiwacze można sprawdzić inerfejsem opcom jakie mają korekty a problemem z odpalaniem może być rozrusznik jest gdzieś na forum opisane

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#717 Post autor: Ostap »

Aniaiadrian pisze:Witam. Mam zafire 1.9 cdti. Jak rozpoznac uszkodzenie wtryskiwaczy. Dodam ze rano ciezko odpala potem cały dzien jest ok. (Świece wymienione ,akumulator też.)
Najtaniej, sprawdź jak odpala z odłączoną wtyczką od czujnika temperatury ciecz. W 19dt jest obok aku przy termostacie.

Wtryskiwacze to opcom lub moduł lwpm pokaże Ci.

U mnie mimo dobrych wskazań wtryskiwaczy szrot odpalał ledwo a wszystko też wymienione.


Odłącz wtyczkę, przekręć kluczyk a zobaczysz jak długo wtedy grzeje świece bo komputer od silnika wykrywa, że na zewnątrz jest - 40 ;)

Dodatkowo. Masz EGR? Masz DPF? Wirus był jakiś wgrywany?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#718 Post autor: shadow »

I mnie dopadły problemy z odpalaniem.
Problem występuje zawsze rano ale nie codziennie, czasami samochód stoi 2-3 dni nie ruszany i odpala od razu a czasami nie.
Przy próbie odpalenia wskakują niskie obroty ok 400-500 po 1-2 sekundach podniosą się i jest ok a czasami zgasnie.
Ktoś coś podpowie. Błedów brak (tych po wypedałowaniu- kompa obecnie nie mam żeby podąłczyć)

https://youtu.be/uXPDWsbBiC4

marcus_01
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2021, 19:08
Imię: Marek
Lokalizacja: UK
Auto: Zafira B 1.9 Cdti 150hp Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#719 Post autor: marcus_01 »

Cześć,

Odpaliłem silnik żeby się ogrzać i po paru minutach bez powodu zgasł. Jak chciałem znowu włączyć silnik to odpalał i gasł po sekundzie - nie reagował na pedal gazu. Po którymś razie odpalił. Sprawdziłem potem kompa - błąd wtryskiwacza 1 i 3 oraz świec żarowych (P0380 oraz P0201 i P0203 - opis wszystkich tych to "niepoprawna funkcja" - ????), korekty wtryskiwaczy powyżej 2.5 (a miesiąc wcześniej wszystkie korekty max 1.5).

Następnego dnia znowu ten sam problem - aby odpalić furę muszę pokręcić kluczykiem na zapłon i zostawić na parenaście sekund żeby pompa musiala nabić ciśnienie i dopiero wtedy odpala. Jednak parę kilometrów później samochód zgasł podczas ruszania (oraz parę razy na wolnych obrotach) i nie chciał się odpalić - znowu trzeba było pokręcić. Jak już się rozgrzał (i jak już oczywiście dojechałem do mechanika) to problem "magicznie" ustąpił. Podejrzewałem zawór scv, ale nie ma charakterystycznego falowania obrotów no i dlaczego na ciepłym to ustępuje? Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2021, 19:19 przez marcus_01, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#720 Post autor: shadow »

Problem się pogłębia
Dzisiaj tak odpalał

https://youtu.be/uCtvo96h-gA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”