[A] Żarówki

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#301 Post autor: Fedorak »

Tazz pisze: 16 lut 2019, 01:47Jak moje Night Breaker Laser padną [...]
Daj znać na forum w dwóch tematach:
1 - po jakim czasie padła Ci pierwsza
2 - jak się da (bo przecież możesz od razu wymienić parę) kiedy padła Ci druga

U mnie obie Laserki padły praktycznie równo po 7 miesiącach od założenia (podobnie jak wcześniej również Osramy Cool Blue i Tungsramy MegaLight). Jeśli u Ciebie polecą tak samo, to tylko dowód że w Osramie maja fenomenalną powtarzalność produkcji i/lub kontrole jakości..

Boshe UltraWhite 4200K które teraz mam świecą mi od sierpnia 2018. Jeśli padną w marcu 2019, to wyrobią ponownie zaklętą 7 miesięczną normę... :D I w tym przypadku będzie to dowód na to że... Sam nie wiem... :lol: :lol: :lol: Że Zośka przepala mi żarówki kalendarzowo zawsze po 7 miesiącach? :shock: :D

I tak jeszcze gwoli uzupełnienia. Na serwisie

https://bulbfacts.com/halogen-bulbs/recommended/

światełka Osram NB Laser są obecnie na 1 miejscu w polecanych. Ogólnie stronka jest ciekawa, ale niestety po angielsku. No i RINGa tam nie znalazłem... :/
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#302 Post autor: Tazz »

U mnie night breaker laser świeca od ponad 1.5 roku więc powtarzalność nie ma tu chyba znaczenia :) A gdzie kupowałeś swoje osramy? Allegro czy sklep?
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#303 Post autor: Fedorak »

Tazz pisze: 16 lut 2019, 03:01 U mnie night breaker laser świeca od ponad 1.5 roku więc powtarzalność nie ma tu chyba znaczenia :) A gdzie kupowałeś swoje osramy? Allegro czy sklep?
Uuu... :shock: 1,5 roku to szmat czasu... (a 1 szmat = 10 ścier :lol:) Ponad 100% dłuższa żywotność tych samych żarówek? :/ :mysli: Fakt, kupowałem na Alledrogo... Podobnie zresztą jak każde inne (Tungsramy i ostatnie Bosche). Chyba tylko Osramy Cool Blue Intense kupowałem przez net ale w sklepie moto...

Myślisz że Alledrogowe mają jakieś felery? :| Kupowałem u różnych sprzedających, więc musiałaby być jakaś zmowa... No i z tego autosklepu też przecież świeciły 7 miesięcy...

Eeee... A jakie Ty masz u siebie prądy ładowania? Ja mam 13,8 do 14,2 chociaż z reguły jak drut stoi 14,0-14,1 bo rok temu regenerowałem altka. Waha się mocniej tylko na chwilę, jak załączę jakiś większy pobór.

Podobno wzrost ładowania o 5% skraca trwałość żarówek w aucie o połowę. Musiałbym mieć więc 14,7 żeby tak zmaltretować żarniki... :/
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#304 Post autor: Tazz »

Na allegro jest dużo podróbek, szczególnie Philipsa i osrama..
Co do ładowania to mam bardzo podobnie do Ciebie :) więc jedynie co różni nasz żarówki to miejsce zakupu :mysli:
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#305 Post autor: Fedorak »

Tazz pisze: 16 lut 2019, 23:08 Na allegro jest dużo podróbek, szczególnie Philipsa i osrama..
:shock: I wszystkie podrabiają jak pod linijkę - na 7 miesięcy pracy??? :/

Kuźwa... Nie pozostaje nic innego jak kupić gdzieś w sklepie moto, takim dostępnym na piechotę i porównać... :P

A z tej samej mańki - podobno sporo tam można trafić podróbek olejów, przeważnie Castrola i Elfa... Dlatego oleju nigdy na Allegro nie kupowałem, tylko na sklepach dedykowanych i stricte zajmujących się olejami.

Z drugiej strony, kto tak naprawdę jest pewny że kupując czy to olej czy żarówki na żywo, przez ladę, towar nie przyjechał właśnie z Allegro... Chyba trzeba było kupować osobiście w sklepach przyfabrycznych, wtedy można mieć 100% pewności.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#306 Post autor: Tazz »

Jest cis takiego jak "banderole" znaki wodne, opakowania, przy podrobkach jest to wszysko gorzej wykonane..
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#307 Post autor: Fedorak »

Tazz pisze: 16 lut 2019, 23:32 Jest cis takiego jak "banderole" znaki wodne, opakowania, przy podrobkach jest to wszysko gorzej wykonane..
Na Osramach na bank były takie hologramki. Co do Boscha to nie jestem pewny, bo nie pamiętam... :roll: Trzeba się będzie na przyszłość na wszelki wypadek mocniej przyglądać.

Nieco z innej beczki - po crashtescie z piesełem musiałem ostatnio wymienić reflektory przeciwmgłowe (quasi tutorial tutaj viewtopic.php?f=31&t=29394&p=427757#p427757) i kupiłem nowe reflektory DEPO wraz z żarówkami PowerTec ExtremeWeather Control. Po zmontowaniu wszystkiego okazało się że żarówki emitują niesamowite światło polegające na tym, że do przodu świecą na biało z takim bardzo lekko opalizującym błękitem, ale przed zderzak świecą na... jasno seledynowo... :) Przed samochodem jest dosłownie taki kolor jak w woda w tropikalnej lagunie... :) Dodatkowo w samych kloszach widać takie delikatne tęczowe zabarwienie gdzieś "w głębi".

Nie ukrywam że efekt bardzo mi się podoba ale zaraz włączyła mi się inna lampka... Tym razem w głowie - czy takie fajerwerki nie będą podstawą do zabrania dowodu gdzieś na drodze, albo "nie przejścia" przeglądu? Teoretycznie nie powinno, bo ani nikogo nie oślepiam tym światłem, ani nie jest to typowo niebieski lub czerwony kolor... :mysli:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 01:49 przez Fedorak, łącznie zmieniany 3 razy.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

wyspa2010
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2020, 12:11
Imię: Stachu
Lokalizacja: niemcy
Auto: opel
Model: zafia
Oznaczenie silnika: benzyna

#308 Post autor: wyspa2010 »

siemka wszystkim jestem nowy i kupilem Zosie miesiac temu i mam 3 problemz.pierwszy otoz wymiana zarowki od deski rozdzielczej mianowicie nie podswietla mi sie przebieg,druga sprawa nie dzialajaca szyba z tylu i trzecia najwazniejsza poprzedni wlasciciel powiedzial ze cos jest z klimatyzcja nie dziala wogole

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#309 Post autor: firek »

Witaj. Troszkę nie w tym temacie poszalałeś, ale jak już to moje wypocinki też admini przezucą razem z Twoimi..
Problem pierwszy, czeka Cie trudne wyzwanie jak na początek znajomości z Zosia..Poniżej link do tematu w którym masz opis jak dostać się do zegarów i uszkodzonej żaróweczki:
viewtopic.php?t=132

Temat 2 - najprawdopodobniej uszkodzona wiązka elektryczna pomiędzy drzwiami a nadwoziem również jest temacik na forum troszkę trzeba tylko wykazać własnej inwencji i poszukać..
viewtopic.php?f=31&t=3831&hilit=wiązki+drzwi+tył

Co do problemu trzeciego ;będziesz musiał odwiedzić serwis i poddać układ jakiejś diagnostyce, może nie ma czynnika bo masz gdzieś dziurkę w układzie(np, skraplacz), a może uszkodzona sprężarka, a może sterowanie...., ciężko tak przez net sprawdzić i naprawić..
Ostatnio zmieniony 04 maja 2020, 19:33 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz.

wyspa2010
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2020, 12:11
Imię: Stachu
Lokalizacja: niemcy
Auto: opel
Model: zafia
Oznaczenie silnika: benzyna

#310 Post autor: wyspa2010 »

podziekowal bardzo jeszcze taka sprawa msz moze zdjecie jakie tam zarowki wchodza albo jakis opis. zanim to rozkrece chcialbzm juz miec wszystko kupione

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#311 Post autor: Dziadek13 »

Co do żarówek tam jest kilka rodzajów o różnej mocy.Kolory oprawki mówią nam o mocy,przeważnie są 1.2W,1.5W,2W nie pamiętam jaka jest do wskazanie przebiegu.
viewtopic.php?f=31&t=30540
https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... 00&bih=736
viewtopic.php?t=15780
Co do klimy to jeszcze dodał bym to.
Możliwe że padł termik w cewce sprzęgła w sprężarce należy sprawdzić czy pojawia się napięcie na wtyku sprzęgła i czy słychać taki klik sprzęgła jak zaciąga sprzęgło.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 maja 2020, 20:16 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 3 razy.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#312 Post autor: firek »

Wyspa wystarczy zajrzeć do linków które dostałeś tam sa nawet linki do aukcji z żarówkami....
eehhh

Awatar użytkownika
Przemass
Zafiromaniak
Posty: 886
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:49
Imię: Przemek
Lokalizacja: Pyrlandia
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#313 Post autor: Przemass »

Ma ktoś coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/zarniki-xenon ... e=facebook
Jakie ew. polecacie, konkretne linki bym prosił do allegro.
Ps. wyczytałem na grupie Fb że jakieś GE ktoś chwali.. 🤔
Zafira OPC Arden Blue by Przemass:

https://youtu.be/ZTRk3ILxeOk

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#314 Post autor: Tazz »

Ja ze swojej strony polece TUNGSRAM:
https://allegro.pl/oferta/tungsram-zaro ... e=facebook

W moim garażu masz zdjęcie jak świecą. GE i TUNGSRAM to firmy siostrzane
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”