[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Piotrek413

#61 Post autor: Piotrek413 »

Można sprawdzić spalanie chwilowe, przejechany dystans, śr. spalanie na tym dystansie. Nie jestem pewien czy na 100% można sprawdzić we wszystkich bo coś mi się obiło o uszy że przy jakimś wyświetlaczu nie można sprawdzić.
No to tak aby sprawdzić ile pozostało paliwa i chwilowe średnie spalanie wystarczy przekręcić pokrętło (przynajmniej u mnie) w prawo na ostatnią pozycję i mam wtedy:
Range i jeszcze jedno nie pamiętam jak się nazywa :P
Aby zobaczyć jakie średnie spalanie masz po pokonaniu paru kilometrów wystarczy wcisnąć przycisk BC.
Czujnik ciśnienia powietrza w oponach (dobra sprawa) można sprawdzić na dwa sposoby:
1. Jeśli masz guziczek (..) chyba coś w tym stylu
2. Jeśli w zakładce BC po przekręceniu pokrętłem cztery razy w prawo będziesz miał pokazane cztery kółka z napisami 2.0 czy coś w tym stylu.
To oznacza że masz ten system :)
W instrukcji masz opisane wszystkie systemy jakie występują w Zafirze ale niekoniecznie twój egzemplarz musi je posiadać ;)

Ps. Napisz jak się nazywa twoje radio. Napis masz w górnym prawym roku np. u mnie jest CD70 NAVI

grabarz11

#62 Post autor: grabarz11 »

Narazie nie moge sprawdzić radio bo samochód czeka na rejestracje na parkingu daleko od mojego domu.

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#63 Post autor: dzarko »

grabarz11 pisze:http://zapodaj.net/4cc06cf16ec2.jpg.html
Prosze bardzo :)

http://zapodaj.net/9fd806637c39.jpg.html
A to zdjęcie z neta sciągniete ale ten sam komputer !
Przyznaję, że nie mam odniesienia, ale z tego co widzę, to chyba nie są te same wyświetlacze. Instrukcja od takiego ciekłokrystalicznego, kolorowego KLIK, a fotka od innego, chyba diodowego, zwykłego, który wyświetla tylko godzinę, temperaturę i info z radia.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#64 Post autor: rhaaziel »

Koledzy, instrukcja najbardziej przypomina wyświetlacz kolorowy taki jak w cd70 lub dvd90.

Ja mam akurat cd70 z navi i bluetooth i oczywiście BC ale nie mam czujników ciśnienia i co za tym idzie zakładki 'tyres' w menu BC.

Wyświetlania ciśnienia nie należy wiązać z radiem czy rodzajem wyświetlacza, a z wyposażeniem samochodu, z resztą w instrukcji nie bez powodu te funkcje oznaczone są gwiazdką ;)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 21:43 przez rhaaziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#65 Post autor: Lorry »

Ten tu pokazany to jest wyświetlacz od BID (ja mam taki) i jeśli komp jest w pełni aktywny to pokazuje spalnie na 100, z całego dystansu w litrach, chwilowe, śr predkosc zasieg, i stoper.

Jak jest rozszerzony komp (u mnie) to tez info o malej ilosci plynu w spryskach itp...

A co do czujników to są dwa typy DDS (ja mam) mierzy ciśnienie na bazie czujek AbSu a dokładnie pokazuje np nagłą utrate powietrza, nie ma dokładnych danych... Zeby było dokładne info potrzebne są specjalne wentyle, i centralka, ale z tymi jest sporo cudów

DD

#66 Post autor: DD »

Odgrzewam kotleta - czy ma ktoś jakąś nową wiedzę (pomysł) co z tym nieostrzegającym kompem zrobić? Czy należy jechać do kogoś z techem2 ? A może ktoś z forumowiczów władający techem wgrałby mi ten kod na nowo? (nie za free oczywista :) ). Bo u mnie w okolicy najbliższy to 100km (to nie problem) ale w ASO (a to już problem).

marceliw

#67 Post autor: marceliw »

Witam,
dzisiaj właśnie aktywowałem u nich kompa, mam- średnie spalanie, aktualne spalanie, ilość spalonego paliwa, długość trasy, stoper i zasięg, dodatkowo aktywowałem automatyczne włączanie świateł dziennych. Koszt 122,89PLN, czas 15min! polecam! Wszystko hula jak należy.

spiotrowski

#68 Post autor: spiotrowski »

Mnie też czeka rozszerzenie kompa, kupiłem OP-COMa i próbowałem się tam dostać ale wyskoczył jakiś error, mam nadzieje że na spocie w KrK coś koledzy pomogą bo sam nie chce tego poknocić. Jeszcze za waszą radą poszukam postów na OPEL24.

Poddałem się :oops: z reguły nie zadaje pytań tylko baaaaaardzo dużo czytam, ale tym razem po przestudiowaniu OPEL24.COM nie wiem jak znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Chodzi właśnie o aktywację (rozszerzenie) kompa dotyczącą spalania, zasięgu itp. Każdy wypowiada się że można to zrobić Techem lub Op-Comem lecz nie ma porady jak tego dokonać. Jeśli mogę prosić o jakąś wskazówkę lub link to będę wdzięczny.

Anony Mous

#69 Post autor: Anony Mous »

Op-comem nie da rady aktywować kompa odnośnie spalania itp.Można to zrobić tylko techem np w ASO więc nie ma sensu pisać co i jak ,bo wiedzą tam najlepiej.

CHRIS7779
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:23
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#70 Post autor: CHRIS7779 »

U mnie dużo wcześniej pokazuje, że mam do przejachania tylko 50km. Za pierwszym razem trochę zgupiałem bo komp "0", a mnie nawet rezerwa nie zaświeciła i wskazówka powyżej czerwonych. Jak kontrolka zaświeci to w baku ok. 10 litrów, a jak zaczyna mrugać to w baku jest jakieś 5 litrów. Tak więc sugeruję się wskaźnikiem, a nie kompem.
ZAFIRKA B 1.9 CDTI '06 - 6,8L /100km

Anony Mous

#71 Post autor: Anony Mous »

CHRIS7779, A komputer ci dobrze pokazuje spalanie? Bo podejrzewam ,że nie . Przelicz to . Pisaliśmy już dużo o tym

gosia

#72 Post autor: gosia »

DD pisze:gosia - czy będziesz wgrywać kod na nowo? Jeśli tak przyjrzyj się jak to jest robione, bo ja też chyba będę musiał to zrobić.
Jako,że obiecałam info odnośnie tego całego wgrywania kodu....jeśli w ogóle kogoś to jeszcze interesuje... pragnę poinformować,iż u mnie ta operacja w ASO...TECHEM...niestety nie powiodła się... i tu potwierdzam,że tylko TECHEM się to da zrobić...choć jak widać nie zawsze... :( niestety nie mogę powiedzieć nic bliżej ,jak wygląda ta cała czynność,gdyż auto zabrali i kazali czekać...ale dlaczego u mnie się tego nie da zrobić...to też nie umieli mi wytłumaczyć...także dalej wiem,że nic nie wiem...czyli normalka...jak zawsze kiedy opuszczam ASO...jak dla mnie ten skrót można odzwierciedlić jako...ABSOLUTNIE SZEROKO OMIJAĆ...szkoda tylko,że tak późno i boleśnie się o tym przekonałam :/

Pozdrawiam.

DD

#73 Post autor: DD »

Dzięki gosiu, będę szukał dalej. Może znajdę jakieś rozwiązanie cenowo akceptowalne - czyli inne niż ASO.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#74 Post autor: miałczyk76 »

Ja wam mogę to ustawić TECH2 i inne rzeczy też . :D Wiem co i jak na 100%.Ale trzeba do Warszawki jechać :(

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#75 Post autor: miałczyk76 »

CHRIS7779 pisze:U mnie dużo wcześniej pokazuje, że mam do przejachania tylko 50km. Za pierwszym razem trochę zgupiałem bo komp "0", a mnie nawet rezerwa nie zaświeciła i wskazówka powyżej czerwonych. Jak kontrolka zaświeci to w baku ok. 10 litrów, a jak zaczyna mrugać to w baku jest jakieś 5 litrów. Tak więc sugeruję się wskaźnikiem, a nie kompem.
Zły index code ustawiony w wyświetlaczu .Trzeba na TECH2 .mogę to poprawić ale w Warszawie.Jaki wyświetlacz masz ?Wyślij mi ma PW pierwszą zakładkę w ukrytym BC rok auta to ci powiem jakie ma być :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”